AKILLI TAHTA DOKUNMATİK ÇALIŞMIYOR

Kodla Büyü

samim023

Site Gezgini
Akıllı tahta açıldıktan sonra "bu bilgisayara bağladığınız en son usb aygıtı arızalı olduğundan windows bu aygıtı tanımadı" hatası veriyor.bilgisayarın usb girişleri çalışıyor fakat dokunmatik çalışmıyor.akıllı tahtanın köşedeki kırmızı dokunmatik ışıkları yanıyor sıkıntı yok. orjinal imaj dan windows 8 yükledim sorun düzeliyor bir iki gün sonra tekrar yapıyor.çözüm önerilerinizi bekliyorum.teşekkür ederim.

hocam aynı sorun bizde oldu , kameraları değiştirdiler yine olmadı sanırım monitor kartını değiştirmişlerdi öle oldu bilginize...

Dokunmatikler çabuk bozuluyor.Çok adi yapilmis maalesef . Bende imaj atmama rağmen duzelmedi servis kasayı söküp bit hafta sonra getirdi.Daha dünde başka sinifta aynı sorunla karşılaştık servisi aradım bakalım bekliyoruz.

hasankarakus' Alıntı:
KALİBRE ET HOCAM BIZDE DE AYNISI OLDU HER ŞEY ÇALIŞIYOR AMA DOKUNMATIK CÇALIŞMIYORDU KALIBRE EDİNCE ÇALIŞTI
Nasıl yaptınız? Fare baglayip kalibre etme programını açtık. Ama kalibre etmek içinde dokunmak gerekmiyor mu? Fareyle kalibre edile biliniyor mu?

Dokunmatik malzeme kalitesiz hocam. Ömrü kısa. Özellikle kabloları. Sorun genelde kablolarda oluyor. Çabuk yıpranıyorlar. Servis değiştirince düzeliyor

dokunmatik ışıkları yanmıyor bizde de imajı tekrar kursam düzelir mi acabı??

Arkadaşlar, bizde de tahtanın biri bu usb aygıt tanınmıyor hatası vermeye başladı ve sonrasında tahta donuyor. Değişik imaj yükledim yine aynı hata oluyor. Acaba donanımsal mı? başka akıllı tahtadan ops taksam işe yarar mı? yoksa dokunmatiğin usb portlarında mı sıkıntı?

Dokunmatiklerde usb tanınmadı uyarısı alıyorsanız servis gelip dokunmatiğin usb kablosunu değiştiriyor. Bu kablolar sürekli bozuluyor zaten.

Biraz uzun bir iş ama; Etkileşimli tahtaların içindeki kamera USB kablolarının bantları kurtulmuş ve çalışma sarsıntılarından etkilenerek hata verebiliyor. 2-3 tahtada arka kapağı açarak bantlarını yenileyip biraz daha fazla bant ve USB soketlerinin birkaç kez sökülüp takılmasıyla sorun düzeldi., Yardımcı olabilir.

Geri