akıllı tahta acilll yardımm lütfenn??

Kodla Büyü
arkadaşlar merhaba benim bu yıl 2. senem kendi alanımda henüz tecrübesizim. okulumuzdaki akıllı tahtalarla müdür bey ilgilenmemi söyledi. bazıları açılmıyo bazılarında virüs var bazıları sağlam ama internete girmiyo. benim sorum şu bu sorunları çözmek için neler yapmalıyım nerden başlamalıyım. hiç bi tecrübem yok akıllı tahhtalarla ilgili. aşama aşama açık bir şekilde neler yapacağımı yazıp yardım ederseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim. birde müdürüm hallettikten sonra en son atak programı kurmamı istedi bunu nasıl yapabilirim?? :| :|

Hocam temiz bir sistem alıp (faz 1 ve faz 2 hangisi ise teknik servise bir usb verip yükletin) bütün tahtalara yükleyin,
sonra ücretsiz bir antivirüs (360 security)
sisteminiz hep aynı kalsın isterseniz bi dondurucu (toolwiz)

sonra atak programı nasıl kurulur? araştırması yapmanızı ve uygulamanızı tavsiye eder saygılarımı sunarım.

hocam ben flasha yükleyemem mi illa vestelden mi almam gerekiyo bu arada teşekkür ederim cvp yazdığınız için.

Merhaba Hocam. BB. net den yada eba dan bir imaj alıp rufus programı ile boot'lu olacak şekilde flashınıza aktarın. Her bir tahtaya yüklenmesi takribi 10-15 dakika. Temiz bir sistem olarak karşınıza gelecektir.

peki sadece bunu yapmam yeter mi hocam ekstra bise gerekli mi bir de atak programını nasıl kurcam kusura bakmayın dersteyim biseye bakamıorum müdür bey bugün yapmamı söyledi de

Yanlış anlamayın hocam da nasıl atak kurulumu yapılır diye adım adım anlatmış degerli hocalarımız.

hocam
1) faz 1 (win7) , faz 2(win8-8.1) olduğunu tesbit et.
2) 32 veya 64 gb usb bellek (usb 3.0) al .
3) faz 2 image dosyası burada - http://www.eba.gov.tr/haber/1441374414
4) faz 1 image dosyası burada -
fatih-etkilesimli-tahta-f279/mersin-fatih-projesi-eki-1-faz-e-t-sis-yed-hazir-t134758.html
5) atak a illa gerek yok hocam
6) gerekli olan program ihtiyacı varsa kur hocam (ofis , vs...) > şifre soracak kurulum yaparken (tahta şifresi) google da ara hocam var.faz1 de var faz2 de var.
7) koruma programı olarak ( toolwiz , 360 security)
kolay gelsin.

cevher---' Alıntı:
hocam
fatih-etkilesimli-tahta-f279/mersin-fatih-projesi-eki-1-faz-e-t-sis-yed-hazir-t134758.html
6) gerekli olan program ihtiyacı varsa kur hocam (ofis , vs...) > şifre soracak kurulum yaparken (tahta şifresi) google da ara hocam var.faz1 de var faz2 de var.
kolay gelsin.

hocamm cok cok tesekkür ederim gayet açıklayıcı olmuşş tecrübesizlik işte öğrenmeye çalışıyorum tekrardan saolun iyi geceler

melis_celik' Alıntı:
cevher---' Alıntı:
hocam
kolay gelsin.

hocamm cok cok tesekkür ederim gayet açıklayıcı olmuşş tecrübesizlik işte öğrenmeye çalışıyorum tekrardan saolun iyi geceler

Ne demek hocam, aynı yolları bende yürüdüm,yürüyorum, daha da yürüyeceğim. İyi bilirim. Başarılar.

Geri