Akıllı Tahta Açılış hatası?

Kodla Büyü

tcoalngsau

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar okuldaki 29 tahtadan 27 tanesine sorunsuz imaj yükledim fakat 2 tahtada sorun yaşıyorum. Artık açılışta f8 de kabul etmiyor.Hata mesajı aşağıdaki gibi.Sebep ne olabilir?

Ekli dosyalar

• fotoğraf.JPG
    fotoğraf.JPG
    475.4 KB · Görüntüleme: 1,685
İmajı yüklemeden önce diskteki tüm bölümleri silin. Tabi bu durumda imajı harici bir diskten yüklemeniz gerekecek. Tüm donanımları aynı olmasına rağmen okulumdaki bilgisayardan birkaçı böyle sorun üretince bu şekilde çözmüştüm, siz de deneyebiilrsiniz.

peki tüm diskleri sildikten sonra yeni bir imaj mı almam gerekiyor hocam? c ve d yi kapsayan bir imajmı almam gerekiyor? clonezilla ile de yükleyemedim bu 2 tahtaya acronis ilede yükleyemedim var bir problem anlamadım

hocam isterseniz su vestelin imajını yüklemeyi bi deneyin o şekilde sorun çözülecektir sanırım

by_zamansiz' Alıntı:
hocam isterseniz su vestelin imajını yüklemeyi bi deneyin o şekilde sorun çözülecektir sanırım

çok doğru. ilk önce vestelin imajını kurun. ardından kendi yedeğinizi...

sanırım açıklayamadım.ne windowsun kendi yedeklemesi ne clonezilla nede acronis ile kuramadım hep bi yerde hata veriyor. Acroniste mesela imagı seçiyorum seçtikten sonra ileri butonu aktif olmuyor takılıp kalıyor orada. Clonezilla ile yüklerken yüklüyor sorun yok ama açılırken yüklediğim resimdeki hata meseajını veriyor.

Sadece kafama takılan bi nokta var acaba clonezilla ile yedek alırken veya yüklerken yanlış birim mi seçiyorum? yedek alırken tahtadaki ARŞİV D: yi seçiyorum ve sonra 3 tane sda1 sda2 sda3 geliyor karşıma.sda 1 win 7 RE olan (9 GB) , sda 2 Wİn 7 NTFS(107 GB) , sda3 ext4 (146 GB)yazıyor. bunlardan sadece sda2 Wİn7 seçince yedek alıyor. Aldığım yedeğide kurunca bu hata çıkıyor.

tcoalngsau' Alıntı:
peki tüm diskleri sildikten sonra yeni bir imaj mı almam gerekiyor hocam? c ve d yi kapsayan bir imajmı almam gerekiyor? clonezilla ile de yükleyemedim bu 2 tahtaya acronis ilede yükleyemedim var bir problem anlamadım

Windows, Pardus ve bir tane de gizli sürücü olması gerekiyor, D dışındaki tüm sürücülerin imajını çalışan bir tahtadan alın, biraz uzun sürecektir. Sorun çıkaran tahtaya kurulum yaparken tüm disk bölümlerini temizleyin. Acronis'te bu işlem kolayca yapılabiliyor. Sonra imajı yükleyin. Sorun çıkacağını zannetmiyorum.

acronis ile tüm HDD nin (disk 2 yani c ve d nin) imajını aldım 80 gb civarı. Sonra kurarken disk 2 nin tamamını seçtim sanırım 6 taneydi ( c backup , c win 7 , d arşiv , mbr , pardus kısmı v.s ) seçtikten sonra kurulumu ilerlettim ve sorun çıkarmadan tüm diskin imajını kurdu. yaklaşık 1 saat sürdü ama : s

Arkadaşlar tüm programları yükledikten ve office starter ı kurduktan sonra bu işi windowsun kendi yedeklemesi ile yapıyorum hiç bir tahta da sorun çıkarmıyo...
acronis filan hikaye aynı işe windows7 yapıyor ve 20 25 dakikada yüklüyor. bazen yazılanları okuyorum herkes bi yerlerde sıkıntı yaşıyor bence bide böyle deneyin....

denizturkusu' Alıntı:
Arkadaşlar tüm programları yükledikten ve office starter ı kurduktan sonra bu işi windowsun kendi yedeklemesi ile yapıyorum hiç bir tahta da sorun çıkarmıyo...
acronis filan hikaye aynı işe windows7 yapıyor ve 20 25 dakikada yüklüyor. bazen yazılanları okuyorum herkes bi yerlerde sıkıntı yaşıyor bence bide böyle deneyin....

Acronis aynı işi 7dk'da yapıyor ve USB diskinizden başlayabiliyor. Benim bir USB belleğimde daime sabit durur kendisi. Okuldaki Windows XP makinelerin imajlarını da bu şekilde geri yüklüyorum.

denizturkusu' Alıntı:

hocam msjlarımı okusaydınız anlardınız :) ben zaten 29 taahtanın 27 tanesini windowsun kendi yedeklemesi ile kurdum.ama 2 tahtada yemedi.

Geri