Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Akdeniz Üniversitesi farkı:)

Konu, 'Yüksek Lisans' kısmında sancaktepe tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. sancaktepe

  sancaktepe Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  30 Haziran 2013
  Mesajlar:
  437
  Beğeni:
  22
  Akdeniz üniversitesi şaka gibi bir yüksek lisans seçimi daha yaptı. Mülakat notu olarak şahsıma 41.67 vererek tarihe geçti. Mülakat ölçer diye bir cihaz mı buldular acaba anlamadım. 83 GNO, 80 Ales ve 68 yazılı sınav notu varken sırf 65 altında bırakabilmek için mülakattan böyle komik bir puan verdiler. sırf bana mı? değil tabi ki! 64 puan ile 65 puan arasına 4 kişiyi sıgdırarak bir başka rekora daha imza attılar. öyle ya seçilme puanı olarak 65 belirlenmişti ve biz sebepsizce istenmemiştik. Oysa ne çok sevinmiştik FETÖ üniversitelerden defoldu gitti artık hakedenler seçilir lisansüstü programlara diye. Nasıl da yanılmışız! Konuyu tabi idari mahkemeye taşıyacağım fakat kim bilir kaç yıl sonra dava sonuçlanır ve hak yerini bulur fakat eminim ki haksızlıga ımza atanlara yine bir sey olmaz, kim bilir belki dekan belki rektör bile olurlar. Sizinle aynı ülkede yaşamaktan utanıyoru! İnsallah kul hakkı yiyerek büyüyen sonra da helak olan FETÖ gibi olursunuz bir gün.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. doganytu

  doganytu Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Ocak 2011
  Mesajlar:
  475
  Beğeni:
  34
  Hocam inanın ülkedeki tüm üniversitelerde aynı aymazlık, aynı ahlaksızlık ve aynı liyakatsızlık söz konusu. Siz bir de öğretim görevlisi alımlarına bakın. Fetonun gidişi sadece oyuncuları değiştirdi; senaryo halen aynı.
   
  hasari bunu beğendi.
 3. uxur

  uxur Site Gezgini

  Kayıt:
  5 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  74
  Beğeni:
  5
  Hocam sırf bu yüzden hiç üniversiteye başvuru yapmamıştım. Fakat kaç gündür Ales e girip şansımı deneyeyim derken benim bütün hevesimi tekrardan aldın götürdün :)
   
 4. Buzkırıcı

  Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  3.911
  Beğeni:
  100
  Benim bildiğim birşey var.Özel üniversitede yüksek lisans yapacaksın.Yine özel üniversitede 3,5 senede doktora okuyacaksın.
  Vay denklikmiş, vay ben akademisyen olacağım boşver gitsin.Özel üniversitelerden alınan diplomaların uluslararası geçerliliği var.Özel şirketlerde çalışmak kolaylaşır.Ben şu an para biriktiriyorum.İsterse denkliği olmasın 3,5 senede bilgisayar müh diploması düşünüyorum.Hocaların kaprisleri, ales sınavları, hafta sonu gidip gelmeler, ödev proje yorgunlukları gerçekten değmez.
   
 5. özlü

  özlü Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Ekim 2007
  Mesajlar:
  91
  Beğeni:
  7
  Ben de Mersin Üniversitesinde benzer bir durum yaşadım. Bimere şikayet ettim neye göre mülakat notu veriyorlar diye. Çok uyduruk, yüzeysel bir cevap geldi. Israr edip bir daha başvuru yaptım. Cevap değişmedi. Mülakat sırası beklerken bir kişiyi özellikle beklediklerine şahit olduk arkadaşlarla. O kadının mülakat notu 100 benimkisi 60'tı. Ülkemizde mevcut akademisyenlerin büyük çoğunluğu torpille geldiği için aynı geleneği devam ettiriyorlar maalesef. Ben de 82 alesle 3 defa yüksek lisans başvurusu yapıp reddedildikten sonra özelde yapmaya karar verdim. Ales yüksek olduğunda burs veren üniversiteler de var.
   
 6. lion26

  lion26 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.135
  Beğeni:
  30
  Akdeniz üniversitesinde başıma gelen bir olay hocam. Mülakata ilk sırada girdim bilgisayar mühendisi birisiyle. Tam o anda mülakatı bekleyenlerden ters yönde 3 kişi içeri girdi. İçeride 3 tane hoca vardı. Hocalardan bir tanesi gelen 3 kişiye siz şimdi çıkın,sizin işleri ayrı yapacağız.Halledeceğiz dediler. Bize de boşuna geldiniz dediler açık açık. Öğretmenliğinize devam edin. Gerek yok dediler. Zaten 5 kişi alacaklardı. 3 kişi hazırdı. Mülakatı geçip geçmemek önemli değilde torpilin bu kadar açıktan yapılması çok can sıkıcı. Bende bu işten vazgeçtim artık. Referans yoksa işin çok zor. Fetöcüler üniversitelerde cirit atıyor. Yapılan bir şey yok. Biraz uzun yazı oldu ama benim için çok can sıkıcı.
   
  Son düzenleme: 4 Ekim 2018
 7. özlü

  özlü Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Ekim 2007
  Mesajlar:
  91
  Beğeni:
  7
  Bana da mülakatta havadan sudan sorular sordukları için sonucu aşağı yukarı tahmin etmiştim o zaman. Canınızı sıkmayın hocam.
   
 8. sancaktepe

  sancaktepe Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  30 Haziran 2013
  Mesajlar:
  437
  Beğeni:
  22
  Ben pesini bırakmayacagım bu işin hocam. Mesele yuksek lisans yapmak değil(benım yuksek lısansım var zaten) mesele onaların burnunu sürtmek. idari mahkemeye götürecegim konuyu. kazanırsam tazminat davaları açıp savcılıga görevi kotuye kullanmaktan suc duyurusunda bulunup yök e bildirecegim.
   
 9. yuci81

  yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  602
  Beğeni:
  31
  Fetö'nün üniversite inlerinden birisi de bu üniversite. İktidara yakın olan olmayan bütün gazetecilere bu durumu bildirirseniz daha etkili olur bence. En azından birisi haber yapar. Bu tür usulsüzlükler için elbette pes etmemek lazım. Ama ne yazık ki liyakat liyakat diyenler bu torpil işine daha çok sarılıyor. Maalesef durum bu.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal