Akıllı Tahta FlashDisk Dosya ve Klasörleri Siliyor?

Kodla Büyü
Bu program virüs programının görmediği musallat.exe virüsünü , virüs programına algılatıyor ve siliyor . Biz de işe yaradı.Girdiğimiz her klasörde kendilinden bir klasör oluşuyordu.(program dosyalarının olduğu yere bi klasör oluşuyordu kendiliğinden).Silseniz bile oluşuyordu.Bu programı çalıştırıınca avg vrüs listelendi.Sonra avg den tümünü kaldır deyip temizledik.

Programın kendisi silmiyor, mevcut antivirüse mi sildiriyor hocam, doğru mu anlamışım?

SİRE' Alıntı:
Programın kendisi silmiyor, mevcut antivirüse mi sildiriyor hocam, doğru mu anlamışım?
PC de çalıştırdım AVG ye sildirdi.Akıllı tahtada ise kendisi sildi.Siyah ekranda sildiği dosyaları listeliyor.Ama ne kadar güvenilir bilemem .Cuma gününden bu yana bi sorun yok.

kgunduz' Alıntı:
Arkadaşlar son 1 haftadadır akıllı tahtalara birşey oldu takılan bütün flashları açtığımızda şu aşağıdaki görüntüler meydana çıkıyor
Virüsmüdür nedir anlamadım.
İnternetede bağlı değil bilgisayarlar anlamadım nerden bulaştı ne oldu?
Nedir bu arkadaşlar sistemleri nasıl düzeltebilirim.

dos komut satırında attrib f:\*.* /s /d -s -h -r komutunu uygulayın

burada f değişkendir flash bellek hangi harfi almışsa onu kullanın. Virüsü temizlemez sadece gizli olan dosya ve klasörleri gösterir. isterseniz bu komutu bir bat dosyası hazırlayarkta kullanabilirsiniz.

1-Arkadaşlar akıllı tahtalarda yüklü olan antivirüsü güncelleyin( eğer internet bağlantınız yok ise el ile manuel olarak güncelleyin. http://support.microsoft.com/kb/971606/tr ). Hızlı tarama yapıp virüslü dosyaları geçmişden silin.
2- Sorunlu flaşh diskin dosyalarını görünür yapıp, başka bir bilgisayara kopyalayıp flaşınızı biçimlendirin. Flaşınıza yeniden dosyalarınızı atın.
3- Sorun düzeliyor.
4- Ben böyle çözüyorum daha kolay bir yolu varsa paylaşın uzun sürüyor biraz. iyi çalışmalar

oasisbilgisayar' Alıntı:
kgunduz' Alıntı:
Arkadaşlar son 1 haftadadır akıllı tahtalara birşey oldu takılan bütün flashları açtığımızda şu aşağıdaki görüntüler meydana çıkıyor
Virüsmüdür nedir anlamadım.
İnternetede bağlı değil bilgisayarlar anlamadım nerden bulaştı ne oldu?
Nedir bu arkadaşlar sistemleri nasıl düzeltebilirim.

dos komut satırında attrib f:\*.* /s /d -s -h -r komutunu uygulayın

burada f değişkendir flash bellek hangi harfi almışsa onu kullanın. Virüsü temizlemez sadece gizli olan dosya ve klasörleri gösterir. isterseniz bu komutu bir bat dosyası hazırlayarkta kullanabilirsiniz.
En sağlamı bu yöntem.
Soasyayo bat hsaline getirip yabancı dosyaları flash bellekten manuel olarak sildim.
Başka bir yardımcı yazılım, antivirüs vs. kullanmaya gerek yok.

Geri