Aile yardımı kesintisi

Kodla Büyü

ots

Site Gezgini
değerli meslektaşlarım eşim 18 Temmuzda sözleşmeli olarak diyanette göreve başladı. Ben aile yardımı alıyordum ve eşim göreve başlayınca bunu bildirmem gerekiyormuş ama bildirmedim. 2 aydır aile yardımını alıyorum. Bu ay bildireceğim. Acaba 2 ay aldığımı kesinti yaparlarmı?

ots' Alıntı:
değerli meslektaşlarım eşim 18 Temmuzda sözleşmeli olarak diyanette göreve başladı. Ben aile yardımı alıyordum ve eşim göreve başlayınca bunu bildirmem gerekiyormuş ama bildirmedim. 2 aydır aile yardımını alıyorum. Bu ay bildireceğim. Acaba 2 ay aldığımı kesinti yaparlarmı?
Aldıklarınızı yasal faiziyle birlikte ödemek zorundasınız.

sen o yardımı eşin çalımıyor diye alıyorsun. eşin işe başlayalı 2 ay olmuş sende bunu bilerek veya bilmeyerek bildirmemişsin. Geçen 2 aylık aldığın yardım sence hak haram mı helal mi onu düşün değerli hocam. Kesmeselerde vermen gerekir.

15 gün içinde bildirmeniz gerekirdi bu yüzden soruşturma alıp uyarı yada kınama cezası alabilirsiniz.

turhan287' Alıntı:
15 gün içinde bildirmeniz gerekirdi bu yüzden soruşturma alıp uyarı yada kınama cezası alabilirsiniz.

yok daha neler.. :!: bişey olmaz hoca dilekçeyle kesilmesini diye yaz ekinede eşinin çalıştıgına dair belgeyi ekle. mal müdürlüğünden geri ödemesini yap tamam. onlar eksik yada fazla yatırınca kınama uyarı alıyorlarmıymış. devlette alacagında vereceğinde kalmaz

Geri