Ağdan Şifreli Klasör Paylaşımı

Kodla Büyü

ozkansedef

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Etkileşimli tahtalarda windows 10 da Ev Grubu oluşturdum ve şifreli olarak klasör paylaşımı gerçekleştirdim. Sıkıntı şudur ki öğretmen şifreyi girip klasörü açıp işini görüp klasörü kapattıktan sonra, klasörü tekrar açtığında şifre sormuyor. Ta ki bilgisayarı kapatıp tekrar başlatana kadar. Bilgisayarı kapatmasına gerek kalmadan her seferinde ağdan klasörü açtığında şifre sorması işlemini nasıl yapabilirim?

Ben de laba nss 11.4 kurdum.
C ve D yi tam yetkili paylaşıma açtım. Everyone tam yetkili yani.
Drivervaccine ile de C ve D yi korumaya aldım. Tabi ağ seçeneklerinde şifreli paylaşımı kapat demiştim. Btlab grubuna dahil tum pcler.
Nss ile erişimde hiç sıkıntı yok ama windows gezgini ile herhangi bir pc nin c veya d sine girmeye çalıştığımda şifre istiyor.

Hocam teşekkürler cevabınız için. Ekstra bir program kullanmak istemiyorum lisans problemi sebebiyle. Windowsun kendi içinde bir çözüm mevcut mudur acaba?

Şifreyi girerken alttaki kutuya anımsa dediyseniz anımsar.
1-Eğer paylaşım yapılan bilgisayarda şifreyi değiştirirseniz giremez.
2-Bir de Regedit'te "\\Bilgisayaradi\Paylasimklasoradi\" olarak arattırıp bulduğunuz yeri inceledikten sonra (ki benzeri birkaç paylaşımı da aynı Kayıt bölgesinde bulursunuz.) sildiğinizde gider.
En doğru işinizi görecek yöntem Öğretmenler odası ve tahtalara birer FileZilla Server Kurun. Paylaşım yetkileri ve şifreler ile klasörleri düzenleyin.File Zilla'yı başlangıçta açıp minimize başlamasını sağlayın. Herhangibir yerde herhangibir cihazla(Meb E-tab 4-5 veya Android -Ipgone telefon yada MC-Pc) ile FTP client programı kullanarak herkez tetkisi çerçevesinde dosya indirir veya yükler. (Tabletlerde Aynısını Google Play üzerinde FTP Server adlı uygulama işinizi görür.) Client uygulaması için her derde deva Total Commander tavsiye edebilirim.
Hem flash bellek derdi ve virüs bulaşıyor USB yuvaları kırılıp bozuluyor derdiniz de olmaz. Paylaşım sorunları ile de uğraşmazsınız.FTP yazılımına birde antivirüs tanımlaması yaparsanız indirilen ve gönderine dosyalar virüs taramasından geçer tavsiyem Avira.

Geri