ağ bilgisayarınıza ıp no veremiyor problemi

Kodla Büyü

üç maymun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu aralar labda bazı bilgisayarlar ağa bağlanamıyor görev çubuğunda ki ağ simgesinin üzerinde ünlem işareti çıkıyor. ağ simgesine sağ tıklayıp onar dediğimde bu sorun ağ ın bilgisayarınıza ıp numarası verememesinden kaynaklanıyor diyor ve ıp numaranız yenileniyor deyip ıp no yu yeniliyor bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. düzelmediği zaman modemi açıp kapatıyorum sorun düzeliyor. yaklaşık 2.5 yıldır aynı okuldayım ve bu 1 haftadır bu problemler oluşmaya başladı. şimdiden söyleyeyim bilgisayarlarda deepfreeze var ve bilgisayarı açıp kapatmayla veya ağı devre dışı bırakıp etkinleştirme ile sorun düzelmiyor. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden...

deepfreeze açıp bütün makinalara elle (sabit) ip-d.gateway-subnetmask-Dns verin sonra kapatın hiç bi sorun çıkmaz bi daha

hocam modemin kullanıcı arayüzüne girip yerel ip dağılımı aralığını genişletebilirsiniz.
//eğer deep freeze kurulu makinelerde ip dağılımı otomatik yapılıyorsa tabi ki

sinaaat' Alıntı:
deepfreeze açıp bütün makinalara elle (sabit) ip-d.gateway-subnetmask-Dns verin sonra kapatın hiç bi sorun çıkmaz bi daha
okulun sabit ıp adresi varmıdırki herhangi bir ıp no girsem olurmu

alperre' Alıntı:
hocam modemin kullanıcı arayüzüne girip yerel ip dağılımı aralığını genişletebilirsiniz.
//eğer deep freeze kurulu makinelerde ip dağılımı otomatik yapılıyorsa tabi ki
banada bu seçenek daha makul geldi modemin ömrüyle alakası varmıdırki
hepinize teşekür ediyorum sağolun arkadaşlar

Güzel kardeşim manuel ip var okuldaki tüm makinalara, hosts dosyasınada ipleri makinaisimlerini gir. Pc Güvenlik kartınıda kur. cd /dvd surucu ve usb portlarını da kitle. sonra makinaların hepsini drive vaccinle c: ve d: de dahil olsun.
Antivirus felanda kurmana gerek yok. Okul sitesinde bir tane paylas isimli dizin yap scritini de kur ister asp/ ister php . Dosya almak isteyen öğrenciye dosyanı okul sitesindeki paylas klasorune yollamasını oğretin. gitsin evinden paylas klasorunden alsın ne zıkkım alacaksa. Bu sayede 4. seneye girip bozulmayan sistemler hazırladım.
Windows güncelleme yi format sonrası kapatmayıda unutmayın

kuvvetle muhtemel sizin modem den sonra arada bi yerlerde bi routerlı switch vardır lab dışında ya da modem de ağ üzerinde bi alette sağlam bi virüs
çözümü tek tek aç kapa yapacaksın sorunlu ağı sonrada pc yi bulup
temizleyeceksin virüsse switch kaynaklıysa ağları ayrıştıracaksın

ben cevabımı aldım teşekkür de ettim. siz nereden buldunuz başlığı da hortlattınız kardeşim hastamısınız siz ya

arkadaşlar aynı sorunu yaşayan varsa diye yazıyorum. modem zyxel marka. 192.168.1.1 ile modem arayüzü ayarlarına giriyoruz kullanıcı adı : admin, şifre : 1234 yazıyoruz arayüz geliyor. LAN ayarlarında Size of Client IP Pool (Dağıtılacak IP adresi sayısı) 32’dir. 32 sayısını 50 olarak düzelttim ve sorun giderildi.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    188 KB · Görüntüleme: 876
  • 2.jpg
    2.jpg
    123.6 KB · Görüntüleme: 876
Geri