ağ bağlantısı simgesi koybolmuş-int. yok

Kodla Büyü

ronn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
gündem hayli yoğun ama sorun ana makinemde olduğu için bilen arkadaşlardan az zaman ayırmalarını rica ediyorum.

sabah pc yi açdığımda internete giremedim, ağ bağlantısı simgesi koybolmuş hiç bişekilde gözükmüyor

kabloyu takıp çıkardım hiçbir değişiklik yok, sürücüsünü yükledim o da olmadı en son format attım düzelmesini beklerken sorun hala devam ediyor. Formatladıktan sonra bile ağ simgesi gelmedi internete giremiyorum arkadaşlar.

Re: bir yardım alabilir miyim

Hocam aygıt yöneticisinden baktınızmı ağ bağdaştırıcısı görünüyormu

hakanpolatgil' Alıntı:
Hocam aygıt yöneticisinden baktınızmı ağ bağdaştırıcısı görünüyormu

görünmüyor hocam ne yaptıysam olmadı. ilk kez böyle bişeyle karşılaşıyorum driverları yükledim halde gözükmüyor
hani en son format atayım düzelir diye beklerken yine yok

ethernet kartının arkasından ışığına bakın takılı olduğunda yanıyor mu? ethernet kartı bul onu değiştir. ethernet gitmiş.

mehmetcicek' Alıntı:
Hocam ağ kartınız yanmış olabilir mi?

inşallah değildir. bi bakalım arkadaşların fikirlerine en son başka bir ağ kartı denerim artık

atungad' Alıntı:
ethernet kartının arkasından ışığına bakın takılı olduğunda yanıyor mu? ethernet kartı bul onu değiştir. ethernet gitmiş.

sürekli yanıyor kardeş kabloyu çıkarınca bile yanıyor yani bir terslik var dimi bu durumda

ronn' Alıntı:
atungad' Alıntı:

sürekli yanıyor kardeş kabloyu çıkarınca bile yanıyor yani bir terslik var dimi bu durumda

Yazılımsal olmadığı kesin hocam. Ethernet kartınızı söküp takın yine olmazsa yeni bir tane alıcaksınız artık.

ethernet kartınız gitmiş galiba hocam.başka bir kart ile deneyin.kolay gelsin

ethernet kartını söküp denicem olmazsa idareye söylerim artık yenisi için

çok sağolun arkadaşlar

ronn' Alıntı:
ethernet kartını söküp denicem olmazsa idareye söylerim artık yenisi için

çok sağolun arkadaşlar

benimde başıma buna benzer birşey gelmişti. sanırım güç kablolarını hepsini söküp bir müddet bekleyip tekrar takmıştım. (bios pili dahil sökmüştüm).

pc nin ethernet kartı yok (onboard)

yani anakart mı uçtu şimdi? :shock:

hocam çıkma bir ethernet kartı bul onu tak dene bilgisayar çalışıyorsa anakartta bi problem yoktur...

çok geç cevap oldu ama benimde zaman zaman başıma geliyor.
önce bios ayarlarından ethetnet ayarlarına bak kontrol et açıksa kapat ve tekrar aç.
olmazsa harici ethernet kartı tak ve driverini yüklemeyi dene sonra hariciyi çıkart ne hikmetse ana kartın ethernet bölümü kendine gelip açılyor.
iki gün önce yine bilgisayarımın birtanesi böyle oldu, düzelttim.

bnim lab da oluyor bazen. şu şekilde çözüyorum. pc yi kapatıp arkadan güç kablosunu çıkarıyorum, 1-2 kez açma kapama tuşuna basıyorum. statik elektrik boşalıyor. ardından normal şekilde pc yi açtığımda ethernet kartı geri geliyor. lab da vestel pc ler var.

teşekkürler.kasanın arkasındaki tüm kabloloarı çıkrdım,bios pilini de çıkarıp takınca sorun düzeldi

Geri