Adıma 50 küsür tl zimmet çıkmış

Kodla Büyü

erdem175

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sevgili hocalarım şu an 6 aydır farklı bir ilde farklı bir kurumda çalışmaktayım 2-3 ocak 2016 açık lise sınavlarından bana 50 küsür tl zimmet çıkmış eski kurumumdan aradılar. Sebebi ise sınav katsayılarındaki değişiklikmiş ? Başına gelen var mı çözüm nedir? Arada yüzlerce km var oraya gitmeme imkan yok ayrıca zaten kendim maddi sıkıntı yaşıyorken başıma bu çıktı. Yarın bütçeyi arayıp parayı ödemem gerektiği söylendi.

Borç bildirim belgesini mail olarak atmışlar borcun sebebi : yersiz ödenen ek ders ücreti yazıyor ve tebliğ aldım tebliğ eden diye imza kısımları var tabi ben orda olmadığım için başka şehirde görev yaptığım için bana imzalatamadılar. Faiz tebliğ tarihinden itibaren bir ay diyor. Daha öncede musibetim olduğu için kendi hatalarını bana sınav katsayısı değişti olarak mı yorumluyorlar acaba diye düşünmeye başladım.

Kendi okuluma tebliğ edilmesimi mi talep edeyim ya da bana verilen hesap numarasına parayı yatırsam makbuzu nasıl alacağım ? Yok mu fikir verebilecek arkadaşlar bir yardımcı olun

Okul idaresi erken davranmış ödemekte. Biraz beklese bu sorunla karşılaşmazdınız, ilçeniz mutemetlik bürosuyla irtibata geçin hocam. Şehir dışındayım deyin, nasıl yardımcı olacaklarını oradan duymanız daha iyi olur. Okulunuzu es geçip mutemetlikle görüşmeniz en garanti yol olur hocam. İlçe muhasebe veya ilçe mutemetlik bürosundakilerle görüşün hocam.

Bizim okulda da yanlış hesaplamışlardı. Tüm öğretmenlerden fazla olanı okul idaresi geri istedi. Bizde paşa paşa ödedik.

erakcora' Alıntı:
öğretmenlerimiz 50 liraya muhtaçsa ,milletçe ayvayı yedik demektir.
her öğretmen için geçerli değil ama gerçekten bu durumda olan öğretmen arkadaşlarımız da var. Neden olmasın ki zaten! Ailesinden dolayı durumu iyi değilse ek dersi yoksa birşeyler sahibi olmak için sömürü düzenine boyun eğip borç para alması ki pek muhtemel değil kredi çekmesi lazım. Banka tarafından soyulduğumuz zaman da 50 tl ye de muhtaç olur öğretmen 5 tl ye de.

Geri