Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Adana- Antalya seyahati için hangi yolu önerirsiniz

Konu, 'Her Telden' kısmında realforever tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. realforever

realforever Seçkin Üye Seçkin Üye

İyi günler arkadaşlar.adanadan antalya'ya gideceğim.arabada iki bebek var hangi yolu kullanmamı önerirsiniz.

Adana Konya Seydişehir Akseki
    Adana Mersin Silifke Gazipaşa

Daha önce bu yolları kullanan var mı acaba.

Son düzenleme: 4 Haziran 2018
    yilmaz36 bunu beğendi.
  2. Emrah_87

Emrah_87 Site Gezgini

Konya üzeri daha az virajlı hocam son zamanlarda yapılan yollar ile mersin üzeri de düzeldi biraz ama benim görüşüm konya üzeri daha güvenli

3. realforever

Mersin yolundan geçmeyi düşündüm ama bebekler için zor olacak.Cunku gündüz yolculuğu olacak.
    Akseki yolu nasıl hocam.nette araştırdığımda tenha bir yol oldigu soylenior

4. serkan42

serkan42 Seçkin Üye Seçkin Üye

Konya üzerinden git hocam biraz uzar ama daha güvenli diğer yol çok virajlı dar

5. realforever

Konya Seydişehir Akseki yolu çift şerit mi yoksa tek şerit mi

6. ozkanozen

ozkanozen Aktif Üye

Mersin Antalya gidiş için tercihim sahil yolu. Ama dönüş için Konya yolu. Ben gittiğimde bebek vardı. Ani fren yapmaz ve virajlara hızlı girmezsen bol manzaralı keyifli yolculuk yaparsın.

mcö bunu beğendi.
  7. musara

musara Aktif Üye

çift şerit hocam güvenle gelebilirsiniz tenha diyen olmuş sanırım sanıldığı kadar değil iç anadoluyu antalyaya bağlayan olduğu için araç geçişleri oldukça fazladır.

8. cihan_27

cihan_27 Seçkin Üye Seçkin Üye

Dogal guzellik goreyim mavi yesil bir arada olsun yolda durayim koylerden muz kiraz cilek alayim dersen sahil yolu ayrica yol uzerinde bol bol gozleme cay icecek yerlerde olur. Diger guzergah ise pozanti eregli konya ustu genis yol ama bozkir aksekide alacabel gecidi var 1800 rakimli tabi yazin gidecekseniz sorun olmaz. Bu arada iklim cok degisken ustunuze yagmurluk filan alin derim.Tercih sizin. Tek sofor gidecekseniz sabah cikin hocam. Bu arada karaman ustu de bir yol daha var ayranci uzeri ama hic gitmedim o yoldan.

realforever bunu beğendi.
  9. realforever

Teşekkür ederim hocam.icim rahatladi
    Tesekkur ederim hocam.simdi tam karar verdim sağolun..

10. realforever

Teşekkür ederim hocam..tek şofor gidecek.sabah cikacam.bebekler küçük dönemeclerde yormak istemiyorum .ne tepki vereceklerini de bilmiorum..o yüzden mola vererek gitmek istiyorum

11. cihan_27

cihan_27 Seçkin Üye Seçkin Üye

donemeclerde yormak istemiyorsaniz adana pozanti eregli konya seydisehir akseki yolu daha uygundur sizin icin. bu arada konyada gezici radarlar cok oluyor dikkat edin. Bu arada navigasyondan baktim hocam eregliden sonra karaman guneysinir sonra akseki manavgat bu yol en kisa hat hem km hem zaman olarak bi bakin derim google maps ten.

realforever bunu beğendi.
  12. realforever

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim hocam.evet bende şimdi gördüm o yolu.daha kısa .onuda bir araştırayım

13. narses

narses Aktif Üye

eregliden sonra karaman guneysinir sonra akseki manavgat bu yol da guzel sakın jkısa

14. realforever

Bu yoldan geçtiniz mı hocam.cift şerit mi.yol tenha mi.yoksa yerleşim yerinden mi geçiyor.

15. yenersonmez

yenersonmez Seçkin Üye Seçkin Üye

16. aekoydemir

aekoydemir Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam eşim Adanalı ve Bozkır'da çalışıyoruz, yıllardır da gidip geliyoruz. En kısa ve düz yol Adana-Pozantı-Ereğli-Ayrancı-Karaman-Güneysınır-Bozkır-Akseki-Antalya yoludur. Ama manzara adına bir şey yok. Dağ, taş, uçsuz bucaksız ova görürsünüz bol bol :) Sahil yolu manzara olarak güzel ama çok virajlı, bebeklere sıkıntı olur.

En iyi kısa ve düz yol bu dediğim gibi.
    https://www.google.com.tr/maps/dir/...f73f9e32e33!2m2!1d30.7133233!2d36.8968908!3e0

En son 15 tatilde gitmiştik ve şu haldeydi; Adana'dan Ereğli'ye kadar otoban, son 20 km civarı çift şerit. Ereğli-Ayrancı arası 20-30km civarı tek şerit yer var ama dümdüz. Ayrancı-Karaman arasında da yapılan yerler vardı ama yine dümdüz bir yol ve çoğu yeri çift şerit. Karaman Güneysınır arası da çift şerit. Son 15-20km tek şerit ama kaplama asfalt. Güneysınır-Bozkır arası tek şerit ama kaplama asfalt, son 30 km civarı eski tip asfaltlardan. Ama daha 1 ay önce çukurları falan yamadılar :) Bozkır'dan Seydişehir'e gitmeyin sakın. Bozkır'ı geçtikten 10 km sonra yayla yoluna dönüyorsun. 40 km civarı kısaltıyor yolu. Yine eski tip asfalt. Yayla yolundan sonra da Konya-Antalya yoluna çıkıyorsun baya rampalı, inişli-çıkışlı bir yol. 3 şerit çoğu yeri. Çıkanlara 2 şerit, inenlere 1 şerit şeklinde. Bu yola çıktıktan sonra manzara görmeye başlarsınız yavaş yavaş :) Seyrek falan değil baya da işlek bir yoldur.

Başka soracağınız bir şey varsa cevaplarım.

Ulubatlı_Hasan ve realforever bunu beğendi.
  17. Bobross

Bobross Üye

Asfalt yolu öneririm çok düz ve rahat.

18. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben iki yoluda kullandım ; Konya üzerinden gidersen yol daha rahat çift şerit aksekiden sonra inişe geçiyorsun sürekli aşağıya gidiyorsun orada da virajlar var ama yol geniş olduğu için sorun olmuyor ve yol biraz uzar , silifke üzerinden gidersen yol sıkıntılı bol viraj , kamyon, tır çok, tek şerit yol macera severler için güzel ve yol kısalır birde bol vol çilek ve muz yersin :) sana kalmış..

19. realforever

Herkese çok teşekkür ederim.

20. yilmaz36

yilmaz36 Üye

Konya yolu daha kolaydır, biraz uzun olur ama güvenli şekilde gelirsiniz. Birkaç yıl önce mersin tarafından gelmiştim, o yolu hiç unutamıyorum çok zorlu ve virajlı bir yoldu.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal