activexdebugger32.exe Windows tarafından bulunamıyor

Kodla Büyü

krn4578

Üye
activexdebugger32.exe Windows tarafından bulunamıyor
uyarısı geliyor bilgisayarımı açınca
ne yapabilirim

hocam dracula spyware programını indirin ve bilgisayarınızı taratın, düzelir.
ayrıca flashbellek, harici harddisk benzeri saklama ekipmamlarınızı da tarama yapmadan önce bilgisayarınıza bağlamayı unutmayınız ;)

dracula gerçekten işinine yarar.
ancak dracula'nın açıklamasında da belirtildiği gibi program .net mimarinde yazıldığından öncelikle .net framework altyapı programını kurmalısın.

arkadaşlar bu akşam dracula programını yükletim çok güzel bi program ben 3 virüs programı kullanıyorum 3dende memnunum
1-nod 32
2-ad aware
3-dracula

bu virüs ne zaman çıktı bilmiyorum ama bilfdiğim bişey var oda norton,kaspersyk, nod32 v.b. anti vürüs sistemlerinin tanıyamadığı ve müdahale edemediği bir bir vürüs.

bu bir trojan.. sisteminize girdiği zaman C ve D sürücülerini ağ üzerinde "PATRON1" ve "PATRON2" adıyla paylaşıma tam erişimli olarak açıyor. işlemcinizi %100 kullanarak pc nizin donmasına neden oluyor. hatta bazen bilgisayarınızı açtığınız zaman masa üstü simgeleri çıkmadan öylece kalabiliyor bilgisayar..

bu durumda yapmanız gereken şeyler!
bu erkanda kalınca bilgisayar Ctrl+Alt+Del yaparak görev yöneticinizin işlem ler bölümünde çalışan "activexdebugger32.exe" adlı işlemi sonlandırın. "dosya" bölümünden "yeni görev" seçerek "regedit" yazın ve kayıt defterinde "düzen " menüsünden "ara" seçerek "activexdebuger32" adını arayın. bulduğunuz bütün verileri silin. sonrakini aramak için kısaca "F3" tuşunu kullanabilirsiniz.. bilgisayarınızı yeniden başlatın. sorun hallolmuş olacaktır. ama henüz vürüsten kurtulamadınız bunu unutmayın..

hemen googleden "AVG Antispyware" programını bulun ve indirip bilgisayarınıza kurup güncelleyin.. ve full tarama yapın. bulduğunuz trojanları silip kurtulun..

NOT: bu vürüs flas diskle falan bulaşabiliyor buyuzden bilgisayarınıza taktığınız bu tür depo bellekleri taratmadan açmayın.. tarattıktan sonra flasınız açılmıycak, bu yüzden flasın içini adres çubuğundan veya windows gezgininden görebilirsiniz. içindeki verileri bilgisayara kopyalayıp flasınızı biçimlendirin... vürüsüsz günler diliyorum.. sevgi ve saygıyla...

bir hatırlatma: sebebini bilmiyorum ama AVG antispyware bazı bilgisayarlarda 64 bit sorunu veriyor. çözemedim..

Yazar: Ümit Palulu

Bu arada arkadaşların bahsettiği program için .Net Frame work çatısı gerekiyor

Link: http://www.geocities.com/guvenlikmerkez ... ciV3.0.zip

Harici program kullanmak istemeyenler şu adımları izlesin:

harici program kullanmak istemeyenler için :

1. ctrl+alt+del ile görev yöneticisi aç-- > activexdebugger32 göreve son ver.

2. windows\system32\activexdebugger32.exe sil

3. windows\system32\pac.exe sil

4. windows\system de 2 adet bat uzantılı dosya var. uzantısını txt yap içine bak - patron yazıyordur. dosyayı kapat sil.

5. registry de patron isimli keyleri sil

6. registry de activexdebugger32 isimli keyleri sil

7. registry de pac.exe isimli keyleri sil

8. virus programnı kaldır- yeniden kur güncelleştir.

(alıntıdır)

23232323 kardeş kafayı mı yedin ...

Arka arkaya mesaj yazılmaz neye cvb verelim???

paylasım için sağolun, okuldaki makina da var bnmde aynı sorun! dediklerinizi uygulayacam...

Geri