acilll-böte meslekte çalışamaz diyen müdür!!

Kodla Büyü

cahraz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
eşim ilk atandığında okul çok programlı liseydi. su anda teknik lise herşey yolunda giderken,müdür bu sabah aradı bakanlık genelge yayınladı.meslek lisesinde böte çalışamaz,norm kadro fazlası oldunuz,bakanlık acil istiyor bötecilerin isimlerini 2 dönem okul seçin kendinize şeklinde söyledi.teknik lise olduktan sonrada rahatça çalışıyordu.bakanlık istiyor diyip duruyor.sizin haberiniz varmı böyle bişeyden.

hocam eşim çok prog. liseyken atandı. teknik olunca da seçmeli bilgisayara girdi. :+1:

hocam bu konuda yapacağınız pek birşey yok yönetmeliğe aykırı çalışması zaten bakanlığın yazısı ile ilgili bilgim yok

Hocam calismasin zaten, ilk atandigim yil görevlendirme olarak meslek lisesinde teknik resim derslerine girmiştim kabus gibiydi.

hocam bebek var ,en azından 2 dönemi bitirsek düzeni değiştirmek,bakıcının sorun çıkartması dertleri olmasın.okullarımız yakın beraber gidip geliyoruz.23 saat deri varken birdenbire okul değiştirmek ve sizde bilirsiniz merkez okullar kapalı uzak yere giderse topla dertleri.

yenersonmez' Alıntı:
hocam yazıyı ister misinz?
burada bizimle paylaşın.
hocam yazı yokmuş amasyada toplantıya gitmiş bu sorun hakkında özellikle konuşulmuşmuş.ya alan değiştir,yada gidecen önceden uyarim demiş.

okulda bilişim teknolojileri alanı var mı? bu sorunun cevabına göre durumlar değişir. eğer yoksa okulun teknik olması meslek olması birşey değiştirmez eşiniz devam edebilir çünkü o kadro teknik BT kadrosu değildir. eğer varsa devam edemeyebilir. hatta ÇPL olduğu zamanda da BT alanı varken atanmışsa zaten atama baştan hatalı olmuştur. ama bu konuda müdürün bahsettiği gibi yeni bir genelge ben duymadım. zaten varolan bir durum. biri şikayet etmiş veya dilekçe vermiş olabilir

hocam o kısıtlama kalktı ..
Böte mezunları meslek liselerinde çalışabilecek
YAYINLANAN YÖNETMELİĞE GÖRE ARTTIK BÖTE MEZUNLARIDA MESLEK LİSELERİNDE ÇALIŞABİLECEK İŞTE YÖNETMELİK YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER
1- Daha önce "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği", "Bilgisayar Teknolojisi Bölümü /BilgisayarTeknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü(lisans)", "Matematik-Bilgisayar Bölümü ve "İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri" mezunlarının Meslekî ve Teknik Orta öğretim Kurumlarının Bilgisayar bölümlerine atölye ve lâboratuvar Öğretmeni olarak atanamayacakları hükme bağlanmıştı. Bu kısıtlama kaldırılmıştır. 2- Müzik Öğretmenliğine atamaya esas bölümler listesine Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ile Devlet Konservatuvarının koro bölümü mezunları eklenmiştir. 3- Okul Öncesi öğretmenliğine atamaya esas bölüm mezunları arasında aylık karşılığı okutulabilecek derslerde ayrıma gidilmişi. Bu ayrım kaldırılmıştır. 4- İngilizce öğretmenliğine atamaya esas bölüm mezunları arasına "İngiliz Dili ve Kültürü Bölümü (*)" eklenmiştir.

ARKADAŞLAR AZ ÖNCE YAYINLANAN YÖNETMELİĞE GÖRE ARTTIK BÖTE MEZUNLARIDA MESLEK LİSELERİNDE ÇALIŞABİLECEK
İŞTE YÖNETMELİK
YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

1- Daha önce "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği", "Bilgisayar Teknolojisi Bölümü /BilgisayarTeknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü(lisans)", "Matematik-Bilgisayar Bölümü ve "İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri" mezunlarının Meslekî ve Teknik Orta öğretim Kurumlarının Bilgisayar bölümlerine atölye ve lâboratuvar Öğretmeni olarak atanamayacakları hükme bağlanmıştı. Bu kısıtlama kaldırılmıştır.

2- Müzik Öğretmenliğine atamaya esas bölümler listesine Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ile Devlet Konservatuvarının koro bölümü mezunları eklenmiştir.

3- Okul Öncesi öğretmenliğine atamaya esas bölüm mezunları arasında aylık karşılığı okutulabilecek derslerde ayrıma gidilmişi. Bu ayrım kaldırılmıştır.

4- İngilizce öğretmenliğine atamaya esas bölüm mezunları arasına "İngiliz Dili ve Kültürü Bölümü (*)" eklenmiştir.

KAYNAK: MEMURLAR.NET

mnn' Alıntı:
ARKADAŞLAR AZ ÖNCE YAYINLANAN YÖNETMELİĞE GÖRE ARTTIK BÖTE MEZUNLARIDA MESLEK LİSELERİNDE ÇALIŞABİLECEK
İŞTE YÖNETMELİK
YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

1- Daha önce "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği", "Bilgisayar Teknolojisi Bölümü /BilgisayarTeknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü(lisans)", "Matematik-Bilgisayar Bölümü ve "İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri" mezunlarının Meslekî ve Teknik Orta öğretim Kurumlarının Bilgisayar bölümlerine atölye ve lâboratuvar Öğretmeni olarak atanamayacakları hükme bağlanmıştı. Bu kısıtlama kaldırılmıştır.

2- Müzik Öğretmenliğine atamaya esas bölümler listesine Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ile Devlet Konservatuvarının koro bölümü mezunları eklenmiştir.

3- Okul Öncesi öğretmenliğine atamaya esas bölüm mezunları arasında aylık karşılığı okutulabilecek derslerde ayrıma gidilmişi. Bu ayrım kaldırılmıştır.

4- İngilizce öğretmenliğine atamaya esas bölüm mezunları arasına "İngiliz Dili ve Kültürü Bölümü (*)" eklenmiştir.

hocam talim terbiye kurulunun 80 nolu kararındaki çizelge değişmediği sürece bunun bi anlamı yok. 80 nolu çizelgedede bi değişiklik yapılmamış

mnn' Alıntı:
İŞTE YÖNETMELİK
YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

.......
yönetmelik linkini paylaşırmısın hocam...

2007 haberi arkadaşlar, boşuna telaş yapmayın. Değişen bir şey yok hala...

Geri