Acill yardim! Özür durumu...

Kodla Büyü

kaybil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar cevabini bulamadigim bir soru var. Esim köy ogretmeni ve dogum izni bitti eylulde ucretsiz izne ayrilacak ayni zamanda da simdi evimizin yanindaki okula es durumundan tayin isteyecegiz.. soru şu tayin olursa eger ve atandigi okulda ucretsiz izne ayrilirsa hic calismadan 1 sene sonra yani 2015 te es durumundan tayin isteyebilir mi? yardimci olursaniz sevinirim...

ister hocam yine ister sorun olmaz sen tayinini iste. sneneye özür devam ederse eğer yine ister problem olmaz. özürden 1 defa tayin isteme hakkı yok. özür ortadan kalkana kadar istediği kadar ister.

ayrıca ücretsiiz izin mevzusu 1 yıl boyunca kullanmak zorudnda da degilsin.hazirana kadar izin kullan 1 temmuzda göreve başla 1 eylülde tekrar ücretsiz izine ayrıl. problem olmaz.

Hacker' Alıntı:
ister hocam yine ister sorun olmaz sen tayinini iste. sneneye özür devam ederse eğer yine ister problem olmaz. özürden 1 defa tayin isteme hakkı yok. özür ortadan kalkana kadar istediği kadar ister.

ayrıca ücretsiiz izin mevzusu 1 yıl boyunca kullanmak zorudnda da degilsin.hazirana kadar izin kullan 1 temmuzda göreve başla 1 eylülde tekrar ücretsiz izine ayrıl. problem olmaz.

Hocam yonetmelikte atandigi okulda fiilen 1 yil gorev yaptiktan sonra es durumu tayini isteyebilir gibi bisey varmis burdaki fiilen kelimesi kafami karistiriyor

hangi yönetmelikte sayın hocam. yönetmeliği link ver bakalım. özür durumu kalkana kadar tayin isteyebilir diye biliyorum ben. o bir yıl ilk atama ve açıktan atananlar ile ilgili diye biliyorum. bu yılki klavuzda böyle bir ibare yok mesela.

tamam hocam kizma hemen bazi forumlarda yazmislar supheye dustum. Söz konusu meb olunca bazen yonetmelik bile kar etmiyor biliyorsunuz...

Geri