Açılır menünün flash altında kalmasına kesin çözüm...

Kodla Büyü

yusufaltunhan

Aktif Üye
arkadaşlar bende epeyi bir araştırmadan sonra öğrendiğim...bir konuyu sizinle paylaşmak istedim...sorun coğu tarayıcıda yada web tasarım programında hata veriyor...ana jva script kodları ile dosyayı upload edince çözüldü...buyrun kodlar..

Kod:
<script type="text/javascript">RunFoo();
						function RunFoo() {
    document.write('<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,29,0" width="613" height="400">\n');
    document.write('<param name="movie" value="dosya_adi.swf" />\n');
    document.write('<param name="quality" value="high">\n');
	 document.write('<param name="wmode" value="opaque">\n');
    document.write('<embed src="flash/dosya_adi.swf" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="613" height="400" wmode="opaque"></embed>\n');    
    document.write('</object>\n');
}</script>

src= alanından dosyanızı cağırıyorsunuz..dosya adlarını ve boyutlarınız yazmayı unutmayın...
width=" " height=" " alanlarına flashınızın genıslık ve yukseklıgını yazmayı unutmayın...iyi çalışmalar...

Güzel paylaşım hocam...dw8 acılır menü yaptık dw cs4 ise flashları yükledik problem kalmıyor ama kesin cözüm bu ise hemen deniyelim.. :++:

kesin çözüm arkadaşlar çunku aynı dertten ben epeyi çektim enson bunu denedım ve oldu..her tarayıcıda çalışıyor..

çok güzel paylaşım 2 yıl önceki bir paylaşım beni bu kadar mı mutlu etti anlatamam teşekkürler... :)

Süpersin, bunu arıyordum ben de, çok iyi oldu. İE, firefox ve chrome tarayıcılarda çalışıyor...

flash nesnesi kod kısmına aşağıdaki satırı eklerseniz zaten sorun çözülmüş olur. Başka koda gerek yok.

<param name="wmode" value="transparent" />

bu kodu eklemek yerine flash nesnesi özellikler panelinden "transparent" seçeneğini seçmeniz de yeterli..

Geri