acil yardım arkadaşlar proje notu girilmemiş öğrencimiz var

Kodla Büyü

bilgog0650

Aktif Üye
arkadaşlar son haftalarda tam notların girildiği günlerde üç laboratuvarımız taşındığından o karışıklıkta bir öğrencimizin projesi girilmemiş unutulmuş. çocuk bunu daha önce söylemediği için geç kalındı. çocuk dersi normalde geçiyor ancak projesi için epey çaba sarf etti. notu şimdi girilse ne olur. sıkıntı da olabilecek bir durum. ne yapmalıyız.

Gireceği sınavlardaki (teog-ösys) nihai sonuç puanı düşer.Mahkemeye verse kazanır.Tazminat yada en azından mahkeme dosya masrafları kurum tarafından size rücu ettirilir.Ayrıca idari soruşturma açılır ve ilçe disiplin kurulunca idari ceza yanısıra daha az öğrencinin bulunduğu yerleşkelere yer değişimi teklifi verilir.
ÖĞRENCİ ARA SINIFTA İSE;
İlçe MEM notları kilitlememişse okuldan idareci şifresi ile düzeltilip öğrenciye yeni bir karne düzenlenir.
İlçe mem notları kilitlemişse, İlçe mem e okuldan bir üstyazı ile düzeltme istemi yazısı ile elden takip edilmesi, ayrıca acele edilmesi tavsiye olunur.Aksi halde il mem ve bakanlığa kadar uzayan sıkıntılı ve uzun bir süreç başlar.

Not: 1-Öğrenci ortaokul son sınıfta ise, Notlar sisteme aktarıldı ve YEP açıklandı.Yani çok geç kaldınız.
2-Öğrenci Lise son sınıfta ise, yine gecikilmiş olunması ihtimali çok yüksek.
Yukarıdaki Her iki durumda ise velinin açacağı idari dava ile ve mahkemenin vereceği karar ile düzelebilir.
İvedilikle hareket edilmesini tavsiye ederim.
BUNLAR BENİM NETTEN OKUDUĞUM DURUMLARA GÖRE YORUMUMDUR;KESİN OLMAYIP, YANLIŞLIKLARDA OLABİLİR::::KİŞİSEL YORUMUMDUR.
İDARECİ ARKADAŞLAR VARSA, YADA BU KONUDA GEÇMİŞTE BİR DENEYİMİ OLAN ÖĞRETMEN - İDARECİ ARKADAŞLARIN YORUMLARINI ve TAVSİYELERİNİ BEKLERİZ:

Kaçıncı sınıf olduğunu bilirsek ona göre bir şeyler söyleyebilirim.

Ortaokullarda Proje ve Not girişi açık.

hocam ben lisede idareciyim şu an liselerde idareler not girebiliyor. idareyle görüşülüp not girildikten sonra, not fişi, o sınıfa ait karne kontrol listesi ve o öğrenciye ait karne yeniden çıkarılırsa sorun olmaz.

Arkadaslar yardimlariniz icin tesekkurler cocuk 11. Sinifa gecti. Sinan36 hocamin soyledigini kismen dusundum ancak idari olarak sorun olur belki diye tereddut ettim.

bilgog0650' Alıntı:
Arkadaslar yardimlariniz icin tesekkurler cocuk 11. Sinifa gecti. Sinan36 hocamin soyledigini kismen dusundum ancak idari olarak sorun olur belki diye tereddut ettim.
Sayın Hocam,

Sistem kapanmadan düzeltilirse iyi olur. Sistem kapandıktan sonra müfettişler falan daha ciddi sıkıntı olur. Ben bir an evvel idare ile görüşüp sistem açıkken öğrencinin proje notunu girin.

İyi çalışmalar.

Geri