Acil Wordpress Tema Önerisi Arkadaşalar?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar çok basit http://www.ozgediyet.com/ şöyle bir site yapacağım üste açılır bir menü altta kayan slide show tarzı birşey wordpresste acemiyim, tema indiriyorum ama hiçbiri demolarında ki değil örneğin şu tema https://wordpress.org/themes/virtue/ kurduğumda sadece iç içe girmiş yazılar çıkıyor sabah beri 25-30 tema denedim hepsi aynı bir el atında şu web sitesinden kurtulayım arkadaşlar

Re: Acil Wordpress Yardım Arkadaşalar?

hiçmi kimse wordpress ile ilgenmiyor yoksa yardım etmek mi istemiyorum

Nasıl bir yardım bekliyorsunuz hocam. Sitenizi yazın bakalım sıkıntı neymiş görelim. "Sitede yazılar karışık çıkıyor ne yapabilirim"in cevabı biraz zor yani.

loperselim' Alıntı:
Nasıl bir yardım bekliyorsunuz hocam. Sitenizi yazın bakalım sıkıntı neymiş görelim. "Sitede yazılar karışık çıkıyor ne yapabilirim"in cevabı biraz zor yani.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim sıkıntı şuki temayı indiriyorum ortada bir slide show var ama benim yüklediğim 30 temada ben yükleyince çıkmıyor nerede hata yaptığımı bende anlamadım örnek verdiğim iste linki tarzı kolay kullanılır bir tema önerirmisin

Çoğu tema slider kullanmaz ve slider ile birlikte gelmez. Siz ayrıca herhangi bir slider eklentisi yükleyerek bunu yapabilirsiniz.

ikincisi; Eğer slider kullanmak istiyorsanız ücretli bir wordpress tema alarak istediğiniz gibi bir siteyi oluşturmanız mümkün.

üçüncü olarak, kullandığınız tema da slider vardır fakat kullanmayı bilmediğinizden istenilen etkiyi göstermiyordur. Sliderdaki görsellerin sitede gösterilebilmesi için admin panelde slider ayarı olması gerek ve "özel alan" girdileri ile görsellerinizi eklemeniz gerekiyor.

Temanızı yükleyip aktif ettiğinizde çoğunlukla sol menüye tema ayarlarını yapabileceğiniz bir menü gelir yada görünüm menüsünün altına. Ordan temanızla ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz.(çoğu WP teması bu şekilde en azından)

Hocam peki slider olan onerebileceginiz bir tema var mi

Konuyu joomla bölüümünde açtığınız için, sanırım kimse cevap vermedi.
Yoksa burada yetenekli arkadaşlar var. Her ne kadar çekiştirme konuları (branş içi-dışı) daha çok rağbet görse de, yardım gelirdi. Şu an sitenize baktığımda slider çalışıyor.
Admin panelinden girdiğinizde Görünüm sekmesinede theme optionsdan ayarları yapabilirsiniz. Ya da düzenleyici sekmesinde özelllikleri ekleyip şkaldırabilirsiniz.

okadda' Alıntı:
Yoksa burada yetenekli arkadaşlar var. Her ne kadar çekiştirme konuları (branş içi-dışı) daha çok rağbet görse de, yardım gelirdi. Şu an sitenize baktığımda slider çalışıyor.
Admin panelinden girdiğinizde Görünüm sekmesinede theme optionsdan ayarları yapabilirsiniz. Ya da düzenleyici sekmesinde özelllikleri ekleyip şkaldırabilirsiniz.
hocam evet haklısınız siyasi bir konu olsa çok rağbet görürdü yalnız baktığınız site yapmak istediğim site sanırım ozgediyet sitesi

tomreader2010' Alıntı:
okadda' Alıntı:
hocam evet haklısınız siyasi bir konu olsa çok rağbet görürdü yalnız baktığınız site yapmak istediğim site sanırım ozgediyet sitesi
Ben o siteyi yaptınız ve sorun var dediniz diye anladım. Pardon!
O site de meta slider kullanılmış

https://tr.wordpress.org/plugins/ml-slider/
Yukarıda bağlantısını verdim. Video anlatımı da var. Anlatım İngilizce ama izleyerekte yapılabilir. Kurulum sonrası admin panelinden girdiğinizde Görünüm sekmesinde düzenleyici bölümünde ana sayfa şablonu index.php içine kodu [metaslider id=...] girdiğinizde ana sayfada görüntülenecektir.

hocam çok teşekkür ederim gerçekten peki içinde sliderı hazır olan tema varmı önerebileceğiniz

okadda' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
okadda' Alıntı:
Ben o siteyi yaptınız ve sorun var dediniz diye anladım. Pardon!
O site de meta slider kullanılmış

https://tr.wordpress.org/plugins/ml-slider/
Yukarıda bağlantısını verdim. Video anlatımı da var. Anlatım İngilizce ama izleyerekte yapılabilir. Kurulum sonrası admin panelinden girdiğinizde Görünüm sekmesinde düzenleyici bölümünde ana sayfa şablonu index.php içine kodu [metaslider id=...] girdiğinizde ana sayfada görüntülenecektir.
slider olayını çözdüm sayılır hocam teşekkürler birde tema belirleyebilirim umarım

joomla konusuna wordpress konusu açıp cevap yazmıyorlar diye serzenişte bulunacağına wordpress konusu içine baksaydın bir çok tema paylaşımı (ki bu paylaşanlardan biri de benim) yapılmış olduğunu görürdün
.
konuya dönersek;
genel olarak ücretli temaların bir çoğu eklenti olarak slider eklentilerini de otomatik olarak kurar. Ama ücretsiz temaların genelinde ise bu eklentileri sizin kendinizin eklemesi gerekir. google da wordpress free slider / wordpress için ücretsiz slider diye aratırsanız. işinize yarayacak bir çeok eklenti bulabilirsiniz. Ayrıca ücretli satılan bazı temaların LIGHT diye geçen basitleştirilmiş sürümleri free olarak dağıtılır. maksat temanın yapabildiklerini size tanıtmak ve ücretli temayı satmak olduğu için bu temalarda bir çok seçenek kısıtlı da olsa yine de free bir çok temadan iyidirler.

1- joomla konusuna yanlışlıkla açtım bu başlığı sonra fark ettim
2- sizin konunuzu inceledim bulamadım kafama göre bir templeyt bakıp bakmadığımı bilmeden yorum yapmayın
3- Öğrencinizle konuşur gibi konuşmayın eleştirecekseniz de seviyeli eleştiri yapın
Konuya dönersek okadda hocamın sayesinde slider yaptım sadece basitçe düzelteceğim bir tema arıyorum
10 senedir kimseyle kişisel tartışmaya girmedim girmekte istemem buda dört

Hocam dediğiniz gibi bir yapıyı FİLM teması indirerek kullanabilirsiniz. Ücretsiz temalarda istediğiniz şeyleri yapabilmeniz biraz zor zira özellikleri kısıtlı oluyor. Temayı düzenleyemiyorsunuz. Bunun dışında eğer indirdiğiniz temayı kurduğunuzda düzensiz görünüm elde ediyorsanız kurulum düzgün gerçekleşmemiştir.

@TeArDrOpS hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim Film teması derken anlayamadım kusura bakmayın aslında arkadaşın istediği gayet basit birşey dreamwear ile kendimde oluşturabilirim ama dinamik olmaz daha sonra birşey eklemek hep benim başıma kalır ondan wordpres istedim ama 2 gündür içinden çıkamadım.

evet arkadaşlar basit bir tema önerecek yokmu sliderı kendim ekleyebilirim üstte menü olan sade bir tema

Geri