ACİL: Sata device not Fount

Kodla Büyü

ickeryaa

Aktif Üye
S.a.Arkadaşlar.Bilgisayar açılırken aşağıda ki hatayı veriyor ve açılmadan bu mesaj kalıyor.Bu mesaj harddiskle ilgili sanırım.Bios ayarlarına giremiyorum. Klavyem usb oldugu için sanırım bu hata ile birlikte onu da gormuyor.Makinalar enkaz VESTEL ler. Sizce sorun nedir? ve nasıl halledebilirim?.Teşekkürler şimdiden.

DESTEK ...

HOCAM MAKİNAYA BAŞKA BİR KLAVYE TAKIN VE BIOS GİRMEYİ DENEYİN ODA OLMAZ İSE WINDOWS XP YADA VISTA HANGİ İŞLETİM SİSTEMİNİ KULLANIYORSANIZ ONU KULLANARAK AÇMAYI DENEYİN YALNIZ BIOS ÖNEMLİ BIOS DAN ÖNCELİK SIRASINI CD-ROM A VERİN . KOLAY GLESİN

Hardiske bağlantı sorunun var kardeş.ya harddiskin kullkanılamaz halde ise işte buna bi bak bencede

hocam aynı problemi bende yaşadım bende harddisk kullanılamaz hale gelmişti bence sizinkide böyle bir durum başka makinadan harddiski çıkarıp bir deneyin bence

HDD nin SATA disk sürücüsü uçmuş dostum onu yeniden yükle....
yada setıupa farklı bir kalvye ile gireibliyorsan ordan sata disk dirver ı disable seç...

windows kurulumunda mavi ekranda Üçüncü bir raid yada SCSI disk sürücüsüne yüklemek için F6 ya basın dediğinde basın ve ilerleyen adımlarda raid için disket isteyecektir onu göster ve yüklemeye devam et.

raid disketi vestel için aşagıdaki baslık altındaki mesajımda upload etmiştim ordan alaiblirsin.

http://www.bilgisayarbilisim.net/vestel ... t3032.html

ya arkadaşlar bende de format atarken o hatayı verdi.elinde via sata driverı olan varmı?

Geri