acil, diplomayı yazdıramıyorum

Kodla Büyü

pelsa

Aktif Üye
arkadaşlar e -okulda diplomayı yazdırmak istiyorum. fakat yazılar tam olarak gerekli yerlere gelmiyor. ya aşağıda kalıyor, ya da yukarıda yada kenara taşıyor. bu durumu çözen arkadaşlar nasıl çözdü?

hocam diploma yazdırırken gerekli ayarları yapmanız gerekir sağdan soldan gerekli değerleri girmeniz gerekir oda biraz deneme yanılma yoluyla olur heralde.

baya denedim ama bir türlü gerekli olmuyor. acaba siz hangi ayarları ne yaptınız ayrıntılı yazarmısınız?

Hocam biz çok uğraştık en sonun da diplomaların üzerinden yarim cm kadar kestirdik ve sonuç başarılı....

nokta vurşlu yazıcılarda yazdrcanız. kurtuluşu yok. oturuk tek tek denemeniz lazım. uygun ayarı bulmak için. her yazıcının ayarı tutmuyor. bizimki OKİ idi. star lc ile yazmaya çalıştık olmadı.

hocam diploma yaxdır bölümünün hemen yanında export butonu var ordan diplomaları worde aktar. ordan istediğini istediğin yere götür. gerisi sana kalmış vesselam :+1:

Şimdi diplomları ekrana açtıktan sonra sol üst tarafta bir buton var. Bu buton sayesinde diplomaları excel veya word gibi programlara gönderebilmek için. Bu butona basıp Word (editable) seçeneğini seçin. Böylece bütün diplomalar word sayfasına aktarılmış olacak. Her sayfada bir diploma olacak ve sayfanın boşluklarını ayarlayabileceksin. Sayfanın üst kısmından 3,4cm ve sol kısmından 2,3cm boşluk verdiğinde tam uyuyor. A3 yazıya diplomayı koy ve yazdır'a bas. Kolay gelsin..(Hala yazdıramayanlar varsa diye anlattım.. Bizim okula yazdıramadık, siz nasıl yazdırdınız, bizimkileri de yazdırın diye gelen okullar oldu da)

Biz de fotokopi makinasını kullandık. Diploma ekranına gelmeden önce ayar sayfası çıktığında oradaki değerleri en sonunda deneme yanılma ile Sağ tarafa 1350, aşağıya da 15 kaydırdık. Tam oturdu. Değerler makinadan makinaya farklılık gösterebilir.

Geri