ACİL!Bilg. sürekli kapanıp tekrar açılıyor...

Kodla Büyü

processor

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
format atmadan bilg. daki bu sorunu çözmek zorundayım. Bilg. ı açıyorsunuz bazen normal açılıyor bazen anakart ekranında takılıp kalıyor (F8 işe yaramıyor). Açıldığında bir süre sonra kendi kendine reset atıyor. Müdürün C de yüklü bir şekilde dosyaları olduğu için format atamıyorum da, kopyalamaya kalktığımda ha bire reset atan makina ile birkaç gün süreceğe benziyor.

açıldığında "Application has generated an exception that could not be handled.
Process id=0x7cc (1996), Thread id=0x7d0 (2000)" diye bir hata mesajı veriyor. Bilgisayarıma bile giremiyorsunuz bazen takılıp kalıyor... Ne yapabileceğim konusunda fikri olan varsa ve iletirse çok sevnicem...

Bu arada müdür Vestel bilg kullanıyor...

Hocam Cd den çalışan işletim sisitemleri ile PC yi aç belgeleri alıp format atabilirsin. Yada harddiski başka makineye bağlayıp dosyaları kopyala format at.
Kilitlenmesi ısınmadan yada ramlerden olabilir. Anakart üzerindeki paraçaları temizleyip yeniden takabilirsin.Virüsten kaynaklı olabilir.Güvenli kipte açabiliyorsan açtıktan sonra sistemi geri yükleme yapabilirsin.. Şimdilik aklıma gelen işlemler bunlar...

Hocam Cd den çalışan işletim sisitemleri ile PC yi aç belgeleri alıp format atabilirsin. Yada harddiski başka makineye bağlayıp dosyaları kopyala format at.
Kilitlenmesi ısınmadan yada ramlerden olabilir. Anakart üzerindeki paraçaları temizleyip yeniden takabilirsin.Virüsten kaynaklı olabilir.Güvenli kipte açabiliyorsan açtıktan sonra sistemi geri yükleme yapabilirsin.. Şimdilik aklıma gelen işlemler bunlar...

vestel bilgisayar bu sene ulaştırma bakanlığının okullara verdiği bilgisayar mı?
Bazen açılıyor demişsin.Açıldığında C deki dosyaları alamıyor musun?

cekgul' Alıntı:
vestel bilgisayar bu sene ulaştırma bakanlığının okullara verdiği bilgisayar mı?
Bazen açılıyor demişsin.Açıldığında C deki dosyaları alamıyor musun?

Vestel ama bize Türkiye sanayi ve işverenler sendikası verdi.

hocam açıldığında süresi de belli olmuyor tekrar kapanıyor kendi kendine reset çekiyor. Kopyala frısatı olmuyor yani.

O zaman vista yüklü. Açılırken ctrl+G ile güvenlik kartını devre dışı bırakıp (şifre isteyecek ) güncelleştirmeleri yaptırmayı denedin mi? güncelleştirmeleri yaptıktan sonra kapanıp tekrar başlar ve düzelmesi gerekir. korumalı modda açıldığı için bazen güncelleştirmeleri yapamıyor ve her defasında reset çekiyor. Bu halletmezse geri yükleme CD sini dene.

atungad' Alıntı:

Arkadaş yapılabilecek çözümleri çok güzel açıklamış bence. Bunları uygulamaya çalış

Geri