ACER BİOS şifresi?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar laptop servise gitti bios chipseti değişti şimdi biosu şifreli ACER lerin bios şifresi nedir?

BİOS:phoneix

@sedo hocam Standar şifreleri denemiştim hiçbiri işe yaramamıştı bir hata kodu veriyordu.

Şunu deneyince şifre kırıldı: Ekteki küçük programı C: bölümüne attım. çalıştırdan cmd yazdım dos'u açtım burdan cd.. komutuyla C: dizinine geldim BIOS_PW yazdım enterladım üç tane şifre verdi. Bu şifreleri not aldım BiOSa girmek üzere Laptopu yeniden başlattım F2 tıklayıp BİOS girdiğimde şifre istemedi. Sorunum çözüldü. :)

NOT: Ekte program tüm phoenix şifrelerini kırdığı söyleniyor.

şu forumdaki konudan faydalandım:
http://www.notebook.gen.tr/acer-noteboo ... 10311.html

Ekli dosyalar

• BIOS_PW.rar
    10.3 KB · Görüntüleme: 3,205
  • bıos.png
    bıos.png
    22 KB · Görüntüleme: 17,598
Şifreli HDD'in (Hard Disk-Sabit Disk) şifresini kırmak için program ektedir.

Ekli dosyalar

• OldPass2.zip
    33.4 KB · Görüntüleme: 1,365
hasari' Alıntı:
@sedo hocam Standar şifreleri denemiştim hiçbiri işe yaramamıştı bir hata kodu veriyordu.

Şunu deneyince şifre kırıldı: Ekteki küçük programı C: bölümüne attım. çalıştırdan cmd yazdım dos'u açtım burdan cd.. komutuyla C: dizinine geldim BIOS_PW yazdım enterladım üç tane şifre verdi. Bu şifreleri not aldım BiOSa girmek üzere Laptopu yeniden başlattım F2 tıklayıp BİOS girdiğimde şifre istemedi. Sorunum çözüldü. :)

eski bir konu ama deneyimimi paylaşmak istiyorum.
Bu yöntemi denedim Acer Aspire 5720G modelinde şifreyi kıramadım.
Acerin sitesinden bios güncellemesini aldım. Bu şekilde şifre sıfırlandı.

regulus11' Alıntı:
hasari' Alıntı:

eski bir konu ama deneyimimi paylaşmak istiyorum.
Bu yöntemi denedim Acer Aspire 5720G modelinde şifreyi kıramadım.
Acerin sitesinden bios güncellemesini aldım. Bu şekilde şifre sıfırlandı.
Hocam bios güncellemesini temkinli yapsan iyi olur yoksa bilgisayar tamamen elden gidiyor neyse ki sizde sorun çıkmamış.
driver-bios-firmware-update-f106/bios-guncelleme-sorunu-t59868.html

hocam bende packardbell vardı. ikinci el aldım ve bios şifreliydi. anakartı acer ile aynıymış. alttan kapağı söküp j17- ve yakınındaki bir yeri tornavida ile kısa devre yapmıştım. Tavsiye ederim.

Geri