ACER ALTOS 1100 SERVER XP KURULUM PROBLEMİ

Kodla Büyü

mevlana

Site Gezgini
ARKADAŞLAR BT SINIFIMIZDA 2000 YILINDA GELEN ACER ALTOS 1100 SERVER VARDI NT KURULU OLARAK GELMİŞTİ
SERVER ÖZELLİĞİ 9 GB HDDSCSI SCAZİ KART CD RW P3 450 İŞLEMCİ 128ECC RAM(256SDRAM TAKILI)
PROBLEMİMİZ ŞU BİZ XP PRO KURMAK İSTEDİK AMA XP KURULUMUNDA 12 -15 DOSYAYI CD DEN YÜKLEMİYO ATLA DİYEREK KURULUMU TAMAM LIYORUZ AMA ODA DAHA SONRA PROBLEM VERİYO
CD RW YENİ KURDUĞUMUZ CD YENİ AYRICA 80GB İDE HDD TAKTIK
CDRW HARDİSKİ BAŞKA MAKİNADA KURMAYA KALKTIĞIMIZDA KURULUMU YAPIYO AYRICA BİOSTAN HDD BLOK MODLARI DİSABLE YAPTIK BEN İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIM
BİLGİSİ OLAN VARSA VEYA BAŞINA BÖLE Bİ İŞ GELEN YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM
YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Hocam anakartın bios unu update et sorun çözülür. Başka hiçbişey yapmana gerek yok.

Hocam hacker kardeşimin dediği doğrudur. Eklediğim biosu kur sorunun çözülecektir.

Ekli dosyalar

• acer1100_bios.zip
    209.9 KB · Görüntüleme: 107
Birde aynı ACER ALTOS 1100 SERVER'in ses kartı sürücüsüvarmı? windows98 yüklü. yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar Aynı Problemle bende ugraştım Win98 Kurabildim vede öğrenciye verdim.
Kendimede yeni bir pc aldırdım. Sorun çözüldü o bilgisayardan an bilgisayar olmaz zaten,
Sayın hocalarımın söylediği bios sürücüsünü bulamamıştım. ;)
Lütfen Sonucu Bildirin hocam merak ettim sizde olursa bende xp kurayım xp nede olsa iş görür o zaman

munsal hocam biraz geç oldu ama yeni gördüm ...:) eklediğim bios dosyasının içindeki flash programını sanırım dos ortamında çalıştırmanız gerekiyor.Açılış disketi ile bilgisayarı açın ve dosya yolunu gösterin..bu arada 98 de çalışıyorda olabilir.hem zaten bu biosu yüklemeden bu makineye xp kurulmasının bildiğim bir yolu yok.Demekki deneyeceğiniz makine zaten 98 yüklü olacak :)
Aslında elimde çeşitli bios flash programları mevcut ama her anakartın farklı olduğu için sorun çıkartabilir diye yüklemedim.
Bu biosu o programla yüklersiniz sonrası bildiğiniz gibi XP kurun

o lanet olası makine benide zamanında çok uğraştırdı baktım olacağı yok kaldırdım koydum bir köşeye(kaldırırken belim kırılıyordu az kalsın :D :D )

Arkadaşlar nedir bu acer altostan çektiğimiz. Bende XP kurmaya çalıştım ama ne yazık ki daha dosyaları yüklüyordan hemen sonra mavi ekran geliyor ve hataya neden olduğununu belirtiyor. Sanırım benim sorunum scsı kart ile alakalı bu kartın xp destek sürücüsünü bilen var mı . AIC 7880 DRİVERGUİDE VE DİĞER DONANIM SİTELERİNDE ARADIM HATTA KENDİ SİTESİNDE BİLE BULAMADIM XP SÜRÜCÜSÜNÜ...

Geri