ACİLLLL!Bana yardım edin,Müdür Beyden beni kurtarın ne olur?

Kodla Büyü

samyeli85

Üye
:verymad: Acilll!Arkadaşlar bana iki konuda yardımcı olursanız çok memnun olacağım.
1- Web sayfalarında açılır açılmaz küçük bir ileti penceresi çıkıyor "web sayfasından ileti -hello World " bundan nasıl kurtulacağım.Aşağıya resmin eklemeye çalıştım.Meb'in internetini kullanıyoruz.Müdür bey de müdür yardımcısı da sürekli beni çağırıp bu ne diyorlar.
2-Okula Fatih projesi kapsamında akıllı tahta gelecekti hala gelmedi. Bizimde bazı sınıflarda internetimiz yok.Bu sınıflara kablosuz bağlantı için kasalara USB Dongle almayı düşünüyor müdür bey.Ama akıllı tahtalar gelince bu interneti kullanabilecekmiyiz boşa mı gidecek diye bana soruyor .Benim de hiç bilgim yok .Akıllı tahtaların interneti de birlikte mi gelecek ayrı mı döşenecek.Açıklarsa bilen arkadaşlar sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Başlıksız-1.jpg
    Başlıksız-1.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 1,195
Sen o bilgisayarı formatla :) Muhtemelen şaka virüslerinden biri bulaşmıştır. Tahtalardan önce okul içinde ağ kablolaması yapılacak. Meb adsl hattına bağlanacak tahtalar kurulduğu zaman. Dangıl dongul aletleri de win8 ortamında çalışıyorsa tahtalarla da çalışacaktır tabii ki ama gerek yok. Bu arada tahtalar akıllı değil etkileşimli :D

Bana Hakkı ÖCAL'ı anımsattı. :lol: :lol: :lol:

Kitabındaki ilk dersinde asp de "hello world" yazdırmayı anlatıyordu.

tüm web tarayıcılarında aynı yazı çıkıyor mu!

interner seçenekleri----gelişmiş-----altta sıfırla butonuna bas ve pc yi yeniden başlat. o ileti tarayıcına bulaşan ek bir uygulama virüs vs. gibi bir pislikten kaynaklı siteden gelen bir uyarı değil.Rahat ol herşeyi de bilmek ve cevaplamak zorunda değilsin.

Ben Web sayfası kısmını anlamadım okul web sayfasında mı görünüyor bu uyarı yoksa
Herhangi bir Web sayfası açmaya çalıştığınızda mı geliyor?

Hocamın dediği gibi Etkileşimli tahta ile birlikte internet gelecek
ama USB Dongle alsanız elinizde kalır ama sınıflarda veya bilgisayar olan diğer yerlerde kullaınırz deyin.

olmadı öğretmenlere yarı fiyatına satarsınız

Teşekkürler arkadaşlar henüz çözümlerinizi denemedim.Ama acilan pencerelerle ilgili sunu söyleyeyim bütün web sayfalarında cikiyo hatta akilli telefondan okulun internet ine baglaninca bile cikiyo.Tam bir bas belasi bu ya.
Etkileşimli tahtalarla birlikte ayri bir internet mi döşenecek diyorsunuz, yoksa bizim modemeden yeni kablolama mi yapilacak yani.?

Ayni sorun benim okulda da var ama henüz ilgilenmedim bi cesit worm olabilir. Cozunce paylasirim çözümünü

omd' Alıntı:
Sen o bilgisayarı formatla :) Muhtemelen şaka virüslerinden biri bulaşmıştır. Tahtalardan önce okul içinde ağ kablolaması yapılacak. Meb adsl hattına bağlanacak tahtalar kurulduğu zaman. Dangıl dongul aletleri de win8 ortamında çalışıyorsa tahtalarla da çalışacaktır tabii ki ama gerek yok. Bu arada tahtalar akıllı değil etkileşimli
:D :+1: :+1:

samyeli85' Alıntı:
Branşım bilişim teknolojileri hocam

Hocam Fatih projesi kapsamında altyapı calışması olacak okulunuzda tüm tahta ve idari odalara uç çekilecek. Okuldaki modeminiz fiber internet gelene kadar kullanılacak, daha sonra o modem değişecek. Altyapı çekilince okulda mevcut kablolama devre dışı kalacak.

Geri