AB Projesi yapan var mı?

Kodla Büyü

**melike**

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Yıllar önce comenious projesi yapmıştım ve iyi de olmuştu
zamanım olursa belki tekrar araştırırım diyorum
Proje yapan/yapacak olan var mı aranızda?

Sistem filan değişti mi acaba?

Almanya dan yazıyorum hocam. Geçen yaz projemiz kabul edildi.İlk ziyaretimiz almanya oluyo. Sanırım sadece şartlar zorlaştı. Okulun bir önceki projesi sallama olmasına rağmen(başvuru formunda hata doluydu) kabul edilmiş. Ancak şimdilerde elemek için bahane arıyorlar. Ama iyi bir konu bulurnursa(bizim konumuz su) sorun olmaz.

hocam bu yıl bende yapmayı düşünüyorum ama yardıma çok ihtiyacım olacak sanırım :)))

Ben yapıyorum hocam..bu ikinci yılım 9 ülke ile..Tüm şartları zaten www.ua.gov.tr sitesinde yazıyor...tekrar bilgi tazelerim diyorsanız bir iliçi hizmet içi eğitime gidebilirsiniz..Fakat şubat ayı son başvuru tarihi ondan dolayı ortak bulmanız gerekiyor....Gerçi zaman var gibi görünür size ama ortakları sabitlemek çok zor bir iş...biri vazgeçer haber vermez diğeri son anda başkası ile yapar....ondan dolayı biraz kararlı ve kesin adımlar atmalasıınız..Zaten şubat ayından yaklasık bir-birbuçuk ay önce 2013 başvuru formu yayınlanır....yanınızda sizinle birlikte samimi çalışabilecek en az bir yabancı dil bilen bir öğretmen arkadaş olması çok önemli daha önemli olan bu projeyi yaparken sana köstek olmayacak egosu normal bir müdüre ihtiyacın var...Eğer müdürün çiğ süt emmişse aman hocam hiç yaklaşma derim ben...çünkü anlaşılmaz bir tavırları oluyor bu parayı harcama yetkisi onda ve malesef fırsatını bulursa tek sorumlu benim kimin nereye gideceğine ben karar veririm...gibi gereksiz eylemlere girişiyorlar...Eğer gerçekten proje yapacam diyorsanız bana özelden mesaj atarsanız elimden gelen her türlü yardımı yaparım....

hocam ben de öğrenme ortaklığı projesi yapıyorum geçen sene başvurma esnasında okul müdürü değişti, yıldızımız barışmayınca 24 bin euroluk projeyi iptal ettim sonra diğer ortaklarla proje onaylandı...demek istediğim okul müdürü çok önemli, karakteri sağlamsa problem yok ama değilse proje geçtikten sonra sizi tanımaz...

cevaplar için çok sağolun arkadaşlar
Aslında sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yemem lazım( çok çektim önceki müdürümden )
ama ne bileyim değişik ülkeler görmek güzeldi.
ingilizceci çıkmaz sanırım yardım edecek, önceki sefer ben halletmiştim çat pat herşeyi..
neyse bakiym ben biraz daha

Geri