A grubu 134.sorunun cevabı yanlış

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

sellda

Site Gezgini
Arkadaşlar soruyu bir inceleyin nasıl c olur peki Yunus Emre heykeli için nereden telif hakkı izni alıcaz.Rahmetliden mi?

Hayır hocam "heykeltraş"ından. yani eser sahibinden. ben de sizin gibi cevap verdim ama maalesef yanılmışız. Son zamanlardaki internetteki "telif" lafları şaşırttı bizi kanımca.

olurmu arkadaşlar heykel traştn heykelin kopyası mı yapılıyoki izin alacağız
siteye eklerken aldığımız kaynaktan izin alınmalıydı

Arkadaşlar soruda çekilen fotografın bir öğrenci tarafından sunuda kullanılacağı yazılıyordu. Eğitim amaçlı fotograf çeken birinin kimseye telif hakkı almasına gerek yok. Kesinlikle yanlış diyorum.

Bir öğretmen içerisinde diğer Web sitelerinden

alınmış birkaç sayfalık bir metnin ve ayrıca ğrencilerinin hazırladığı hikayelerin ve makalelerin olduğu bir eğitim Web sitesi hazırlar. Bu alıntılar için hiçbir izin alınmamıştır.
yanlış kullanım seçeneğini tıkladığımda:
Yanıldınız

Bu öğretmenin resimleri aldığı sitede kullanma haklarını kontrol etmesi gerekecek. Eğer site bir “bedava imaj” sitesi değilse imajları kullanmak için izin istemesi ve telif haklarını belirtmesi gerekiyor. Birkaç web sayfası metin muhtemelen makul kullanımı aşar. Miktara bağlı olarak öğretmen izin istemeli ya da kaynak web sitesine bir bağlantı koyup kendi sitesinde metni aynen kullanmamalıdır. Öğretmenin özgün öğrenci çalışmalarını yayımlayabilmesi için veli ve öğrencilerin gerekli izni vermeleri gerekir, çünkü telif hakları yasası öğrencilerin özgün çalışmalarını da kapsamaktadır. Velilerin de çocuklarının çalışmalarının web’e konulmasını men etme hakkı vardır.

intel öğr prog alıntı

Bir devlet okulu öğretmeni Cumhurbaşkanlığı

seçimiyle ilgili bir açık oturumu teybe alır ve teybi o hafta boyunca kullanır. Aynı kaydı 3 sene daha kullanır.
yine yanlış kullanım tıkladığımda:
Yanıldınız

İlk kullanım (yayınlandıktan sonra 10 gün içerisinde) makul kullanıma girer. Ancak, daha sonrasında, telif hakkı sahibinden izin alınmadığı sürece kullanmak makul kullanımı aşar. Yayından on gün sonra, öğretmen video kasetini kullanmak için ya kullanma izni almalı, ya da bir kopyasını satın almalıdır.
deniyor

Cevap: "açık alanda çekilmiş olan fotoğraf" olmalı. Sanırım cevabı bu şekilde değiştirir öyle değerlendirirler.

eeee dedik bu eğitek hiç bi işi tam yapamaz diye
bi sınav yaptılar 2005 te daha 2007 aralıkda zor çıktı mahkemeler işin içinden
önce oradaki bir kaç kişinin kellesini alacaksın sonra belki düzelir....
genel müdür dahil h.ks ler r.ş ler t. ler falan bak nasıl düzeliyo

komik soru komik cevap

Bir öğrenci, Hayat Bilgisi Dersinde hazırlaya-cağı sunumda kullanmak için şehir meyda-nında bulunan Yunus Emre heykelinin fotoğrafını çeker ve sunusuna ekler.

YALNIZ BU SIKTA RESMI WEBE KOYAR DEMIYOR KI HOCAM?!?!?
O resmi ogrenci kendi sunumunda kullanacak diyor; kendine mi telif hakki odesin veya ebevenylerinden izin mi alsin :?
Heykeltrasa telif hakki guldurdu beni dogrusu :D ammaaan sehir meydanlarinda falan resim cektirmeyin ve cekmeyin belediye veya poza giren binanin mimari telif isteyebilir :lol: :wink:

Re: komik soru komik cevap

umuthant' Alıntı:
Bir öğrenci, Hayat Bilgisi Dersinde hazırlaya-cağı sunumda kullanmak için şehir meyda-nında bulunan Yunus Emre heykelinin fotoğrafını çeker ve sunusuna ekler.

YALNIZ BU SIKTA RESMI WEBE KOYAR DEMIYOR KI HOCAM?!?!?
O resmi ogrenci kendi sunumunda kullanacak diyor; kendine mi telif hakki odesin veya ebevenylerinden izin mi alsin :?
Heykeltrasa telif hakki guldurdu beni dogrusu :D ammaaan sehir meydanlarinda falan resim cektirmeyin ve cekmeyin belediye veya poza giren binanin mimari telif isteyebilir :lol: :wink:

:+1: :+1: :+1: :+1: :idea: :idea: :idea: :idea: :p :p

Telif Hakkı

Evet bir türlü bu sorunun cevabına akıl sır erdiremedik. Ama şu Win95 den Milenyuma olan soruda da (ben milenyuma işretledim) Bitefonun kendi kitabında Win2000 diyor hatta bir güzelde kurmuşlar kitapta.

tamam öğrendik heykeli apan adamdan telif almak gerekiyomuş..hatta gökçek gibi tüküreyim böle sanata diyenler yüzünden almışlar bu kararı.En sonda heykellere konup şeyeden güvercinleri göz altına almışlar ..

badboys' Alıntı:
tamam öğrendik heykeli apan adamdan telif almak gerekiyomuş..hatta gökçek gibi tüküreyim böle sanata diyenler yüzünden almışlar bu kararı.En sonda heykellere konup şeyeden güvercinleri göz altına almışlar ..

ulan sen ne kıl adamsın. ancak milletin aleyhinde atıyorsun. dönde bir kendine bak. şu ülkede bir tane dikili ağacın varmı.

Güvenlik duvarı Sorusuda hatalı

Win XP de güvenlik duvarı var demişler. Win XP SP2 de var. Yani XP ile birlikte gelmiyor. Birde doğru cevap olarak verdikleri şıkta da yazılımsal güvenlik duvarı da ağ için olanlar var sadece bir PC için olanları var. Bence bu soruda sakat ama neyse doğrusunu onlar bliyor

metelf' Alıntı:
badboys' Alıntı:

ulan sen ne kıl adamsın. ancak milletin aleyhinde atıyorsun. dönde bir kendine bak. şu ülkede bir tane dikili ağacın varmı.

diğer topiclerde millet sana demediğini bırakmadı sen hala bana kıl diyosun kıl çuvalı öğretmen düşmanı kıskanç

Re: Güvenlik duvarı Sorusuda hatalı

erdem12' Alıntı:
Win XP de güvenlik duvarı var demişler. Win XP SP2 de var. Yani XP ile birlikte gelmiyor. Birde doğru cevap olarak verdikleri şıkta da yazılımsal güvenlik duvarı da ağ için olanlar var sadece bir PC için olanları var. Bence bu soruda sakat ama neyse doğrusunu onlar bliyor

hocam wingate winproxy gibi düşünmek gerekiyor . yani eğer ağa başka server üzerinde bağlandığını düşünürseniz clientlarda korumada olur.

badboys' Alıntı:
metelf' Alıntı:
badboys' Alıntı:

diğer topiclerde millet sana demediğini bırakmadı sen hala bana kıl diyosun kıl çuvalı öğretmen düşmanı kıskanç

arkadaşlar lütfen temiz forumun seviyesini düşürmeyin
aranızda bir husumet varsa aranızda halledin
konu kilitlenmiştir..............

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri