Ağrı MEM de Keyfi Uygulama

Kodla Büyü

berkay07

Aktif Üye
Ağrı MEM müdürü görevlendirmelerde keyfi uygulama yapıp kontenjan olmasına rağmen görevlendirme yapmıyormuş

Bu keyfiyeler nereye kadar sürecek sizce.

Bakanlığın istediği mi daha önemli yoksa müdürlüğün söylediği mi....Bu ne çelişkidir anlamıyorum madem bakanlık böyle bir görevlendirme istiyor bu görevlendirmeye mani olanlardan bir açıklaması istemesi ve gerekenin yapılması gerekiyor.

berkay07' Alıntı:
Ağrı MEM müdürü görevlendirmelerde keyfi uygulama yapıp kontenjan olmasına rağmen görevlendirme yapmıyormuş

Bu keyfiyeler nereye kadar sürecek sizce.

Bütün görevlendirmeler mi iptal? Yoksa sadece ildeki görevlendirmeler mi? (Açık kalan 2 kadro)

Van A milli eğitim Müdürü bunu iki üç yıldır yapıyor. Kendisini anlayan hala çıkmadı. Vanda okul formatörleri hem derse giriyorlar hemde geri kalan zamanda da okul işleriyle ilgileniyorlar.
Haftada 3 saat ekders için bunu yapan öğretmen arkadaşlar da var Kime kızılması lazım bilmiyorum. Adam bunlara ne yapsa haklı diye düşünüyorum. :alkis:

Ağrı mem de olay şöyle
Sınavda 50 barajını 5 kişi aşmış
merkezden 2 ilçelerden birer kişi
merkezde 3 kadro var. biri dolu. 2 si boş

fakat mem müdürü her kimse merkezde ihtiyacım yok eskilerden bir tane var bana yeter demiş. ve merkezdeki arkadaşlara isterseniz ilçelere verebilirim demiş. ama merkeze sizi vermem demiş.

mişte mişşşşşş. adam kafayı yemişşşşş.

Van A milli eğitim Müdürü bunu iki üç yıldır yapıyor. Kendisini anlayan hala çıkmadı. Vanda okul formatörleri hem derse giriyorlar hemde geri kalan zamanda da okul işleriyle ilgileniyorlar.
Haftada 3 saat ekders için bunu yapan öğretmen arkadaşlar da var Kime kızılması lazım bilmiyorum. Adam bunlara ne yapsa haklı diye düşünüyorum.

demek doğuda bu tip işler kanunla değilde akıllı müdürlerle yürütülüyor. nerede meb in müşteşar kadrosu, bakanı, genel müdürü, idari birimleri....
Doğuda MEM mdürlerinin demekkki kanun çıkartmadıkları kalmış haberimiz yok. oldu olacak sertifikalarıda onlar versin

Hocam İller Bakanlığın yönetmelik ve yazılarına pek uymuyor kafalarına göre davranıyorlar. malesef bu tip uygulamalar ilden ile değişiyor bunları mahkemeye vereceksin ne kadar iş bilmez basiretsiz adam var toplamışlar müdür yapmışlar malesef

bir kere mahkemelik olup kazansanız bile ne kadar verimli çalışacaksınız o milli eğitimde.

Bana göre Milli eğitimlerin güvendikleri nokta "bu kadar görevlendirilme yapılacak demiyor" "belirlenen kontenjandan fazla yapılamaz" diyor. bu ifade farkına güvenip böyle birşey yapmayı deniyor olabilirler ama unutmamalılar burda görevlendirme kriteri her 30 okula bir Eğitici formatör verilmesi.

YANLIŞ HESAP BAĞDAT'TAN DÖNER

Onlar bir kitabına uydurmada çok mahirdir ler
Bizim Sivas'ta da ne yazı geldi ne form.

ben de tenezzül edip mem'i aramıyorum..
geçen yıl yazı elime 1 gün sonra geçti.
bu sene de aynısı olacak nasıl olsa..

booş ver geetsin.. . md.yard. sınavını kazandık 2 yıldır bekliyoruz. nasıl yapıyorlarsa yapsınlar kendileri bilir beyefendilerin..

Şu ana akdar sorunlu olan iller Sivas, sakarya, Ağrı ve Van. Peki kalan 97 ilde nenden her şey olurunda işliyorken bu illerde sıkıntı var.

bEN bu adamlar yüzünden öğretmenliğimden utanıyorum artık.Artık eskisi gibi olmaz bi daha.Daha bişey söylenmez artık

Şu an eğitekten mail geldi ebitefo görevlendirmesi yapmayan illerden görev listelerini istiyorlar.. 16 il var listede

Bazı arkadaşlar bakanlık müsteşarı ve yarıdımcılarını sormuş ne yapıyorlar diye!
memurlar.net te bunlardan bahsettmişlerdi. Biri 400 trilyonluk İMKB okullarını yapan vatandaş Diğeri ise bakanın okul arkadaşı bir Yüzün Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesinde doktor bunlar şuan bakanlıkta danışmanlık ve yardımcılık yapıyorlar. Tam meslekleri

Eğitim = MEB Bakanı = İnşaatçı
Eğitim = Meb Bakanı = Doktor

Doğuda neden işler yürümüyor işte herkes yeteneksiz adamını alıp doğuda önce müdürlük yapıtırıyor sonra Türkiyenin batısına başka bir göreve gönderiyor. Bizim Milli Eğitim Müdürlerimizi IQ TESTİ yapılsa eminim herkes şok olur. :alkis: :alkis: :alkis:

hep keyfi

berkay07 arkadaşım haklısın ben de eleşkirti verdim bugün Eleşkirt e geldim iş başı yaptım bakalım hayırlısı zaten merk. yerleşemiyordum.Ağrı MEM keyfi uygulamalar yapıyor biz de okul formatörlüğünü kazandım şube müdürüne gittik sizi yapmayız dediler hep keyfi

Arkadaşlar, kanunun işlemediği 2-3 ilden birisi de Ağrı maalesef! Keyfi uygulamaların ise haddi hesabı yok! Maalesef rotasyonla orada görev yapma şerefine nail oldum(1 sene 7 ay) da şimdi kurtuldum diyorum! Başıma gelen olay şu: okulumdaki formatörlük görevlendirmesinde kursa gidip de(devam zorunluluğu olduğu halde katılmayıp hatırın, katırın,eşin dostun ve bilimum akrabalarının sayesinde kursa devam etmiş gibi gösterilen; bilgisayarın B'sinin fiber optik kıvrımlarından haberi olmayan) sertifika alan sınıf öğretmeni akrabasının olmasını istedi. Neticede de oldu! Benim yaşadığım olay, orada yapılanların ve yapılacakların garantisidir bence! Eş-Dost, bir yerlerden tanıdık bulursan kesinlikle AĞRI'da KRAL'sın!...

Hakkınızı her alanda arayın. Görevlendirmeler bundan sonra 6 aylık periyotlarla tekrarlanır. Bilgi edinme kanununa göre bakanlığın ilgili yazısındaki emirlerin hangi gerekçe ile yerine getirilmediğini sorun. Muhtemelen Öğretmen ihtiyacı vs gibi bahaneler uyduracaklardır. Ama yazı kesindir. Bakanlığın yazısı ile MEM cevabını alarak Valiliğe başvurunuzu yapın. Böyle işbilir yöneticiler yüzünden bir çok proje sahipsiz kalıp milyonlarca dolar boşa gidiyor. Ama tüm bunları yaparken Devlet Memuru olduğunuzu unutmadan ve yasal yollardan ayrılmadan gerekenleri yerine getirin. Yoksa daha çok hakkınızı yemeye devam ederler.
Ayrıca emir Milli Eğitim Bakanı ya da yetkili kıldığı Genel Müdür imzalı gelmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlerinin bu emri yorumlayıp kendince bahaneler uydurarak yerine getirmeme gibi bir lüksü yoktur. Tamamen Devlet yapısına aykırı bir tutumdur. Görevi ihmaldir. Görevi kötüye kullanmaktır. Savcılığa suç duyurusuna kadar gidilebilir.

Geri