Ağ Simgesinde Ünlem Var Ama Internet Var

Kodla Büyü

suatguzel

Aktif Üye
Arkadaşlar bir süredir karşılaştığım bir durum bu..Sebebini merak ettim..Windows 7' de ağ simgesi üzerinde ünlem var..Ağ ve Paylaşım merkezinde yerel ağa bağlı ama internet yok diye gösteriyor..Ama internete girebiliyorum..Bilgisayar ilk açıldığında bazen bağlanmıyor ama..Ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakıp etkinleştirince geliyor..Bir sıkıntı var ama çözemedim..Sürücüyü kaldırıp kurma, elle IP, otomatik IP gibi yöntemleri denedim ama hallolmadı. Bağlantıyı TPLink 821N USB kablosuz bağdaştırıcı ile sağlıyorum. Başka bilgisayardakiyle değiştirdim acaba onda mı problem var diye..Sebep o da değilmiş..Başka karşılaşan arkadaş var mı acaba?

aynısı şuan bende de oluyor aynı ağa bağlanmaya çalıştığım başka bilgisayarda böyle bir şey yok
ama benim bigisayarda şuan interenete giriyor ama ağda ünlem işareti de çıkıyor.Win 7 starter kullanıyorum ve orjinal ..

Sistemi win7 olup CS3 kurulu olanlar bu sınırlı bağlantı uyarını alacaklardır. Bunu önlemenin bir yolu elle yapılandırmadır.
Başka bir yol ağ kartını devre dışı bırakıp tekrar aktifleştirmektir.
Başka bir yol cs3 sistemden kaldırmaktır ki bu hepinize lazım olan progrmları kimse kaldırmak istemeyecektir.
CS3 buna neden olma sebebi ise cs3 kurulurken host dosyasına kendi iplerindeni birini atıyor olmasıdır. Sanırım sistem bağlangıcında da PC bu Ip adresine bağlanmaya çalışıyor.

CS3 kurulu olanlar buraya host dosyarının içeriğini ekleyebilirmi inceleyelim.
Bu dosyanın yolu:
C:/windows/Sistem32/drivers/etc/host

Çözüm önerim ise:
host dosyasındaki bu ip silip dosyayı kaydetmek.

NOT:Şuan bende kurulu olmadığından inceleyemiyorum ama söylediklerimi uygularsanır sorun ortadan kalkacaktır.

hasari' Alıntı:
Adobe Web Premium CS3 kurulumu.

Hocam bu problemi yaşadığım okuldaki bilgisayarda CS3 kurulu değil..Ama evdeki bilgisayarımda CS5 kurulu ve böyle bir problemim yok..Belki başka sebebi de vardır..

Bu sorunu bende yaşıyorum ama Windows 7 işletim sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. Exper marka bilgisayara hem Windows XP, hem Windows 7 kurmuştum sadece Windows 7 de bu sorunla karşılaştım. Windows 7 için yazılan ethernet sürücüsünden kaynaklanıyor olabilir...

Aynı sorun bende de var. Win7 ultimate kurulu sistemimi yaklaşık birbuçuk sene deepFreze ile sorunsuz bir şekilde kullandım. Şubat ayında yanılıp yenilip bir format attım. O gün bu gündür haftada bir, bazen günde üç kere bile format attım. Tekrar Xp ye döndüm. Çift sistem kurdum. Yine de internet bağlantı hatasını çözemedim. Harddisk bozuldu galiba şu anda bir sistem kuramadım cd den çalışan ubuntu ile ancak çalıştırabiliyorum pc yi. :scared:

Bu bilgisayara CS3 kurumu kardeş.

hmp.gif

Win 7 yapıyor öle bazen.Mesela bizim okulda 6 yıllık eski modem(zyxel) bozulunca yeni bir tane aldık,ondan sonra olmadı öyle bir sorun.win7 ile eski modemler arasında geçimsizlik olabilirmi

genellikle hotspot kurulu bilgisayarlarda oluyor hatta hotspotu kaldırdıktan sonrada devam ediyor

ara sıra bende de oluyo aynı sorun ama ben önemsemiyorum, internete giriyosa sorun yoktur benim için :lol:

Hasari Hocamın dediğini denedim herhangi bir değişiklik olmadı, sorun bence ethernet kartının güncel ve doğru sürücüsünü bulup yükleyince çözülecektir...

aynı sorun bendede var ama bende iki win 7 bilgisayarla ağ kurunca başladı, intrnete giriyor diye önemsememiştim belki başka birşeyle dank geldi ağ kurmam ben bu yüzden zannetim

Merhaba;

W7 lerde ağ simgesinin ünlem işareti almaması için bilgisayarınızın internete ulaşabildiği anlamı taşımaktadır. Eğer ünlem alıyor ve internete çıkabiliyorsanız;

- Ağ türünüzü değiştirin (Ev ağı, iş ağı, İntranet ... gibi)
- Firewall ayarlarınızda bir sorun olabilir-
- Modeminizde bazı kısıtlamalar vardır ve bundan dolayı yapıyor olabilir
- Antivirüs programınız varsa bu tetikleyebilir.
- Harici çeşitli güvenlik duvarları tetikleyebilir

İyi çalışmalar.

aynı problem bende de var tüm sınıflara ağ kurdum sonrasında bu uyarıyı vermeye başladı bi kaç bilgisayarda ama internete bağlanma problemi olmadığı için uğraşmadım

Teşekkürler. Kısa bir araştırmadan sonra yeni tip modem veya switchlerle eski tip ethernet kartları arasındaki basit bir iletişim probleminden kaynaklandığını, nette biraz gezinince işaretin kalktığını öğrendim. Doğruymuş. Bir kaç sayfa tıklayınca düzeldi. :+1:

arkadaşlar benim de böyle bir sorunum var..nette o kadar araştırma yapmama rağmen çözemedim.hasari hocam adobe web premium dan kaynaklanıyor olabilir yazmış onu kaldırdım ama sorunum düzelmedim. internete girebiliyorum ama sağ alt köşedeki ağ simgesinde sarı ünlem işareti var...sistem windows 7?? yardımmmm lütfen sorun müdür yard. bilgisayarında çünküüüüüü :(

nurhayat' Alıntı:
arkadaşlar benim de böyle bir sorunum var..nette o kadar araştırma yapmama rağmen çözemedim.hasari hocam adobe web premium dan kaynaklanıyor olabilir yazmış onu kaldırdım ama sorunum düzelmedim. internete girebiliyorum ama sağ alt köşedeki ağ simgesinde sarı ünlem işareti var...sistem windows 7?? yardımmmm lütfen sorun müdür yard. bilgisayarında çünküüüüüü :(
Kurunca host dosyası değişmiş oluyor kaldırsanızda bu dosya kaldığından oluyor hocam temiz bir host veya hostu açıp editleyebilirseniz düzelir.

ip otomatik kalsın.dns ayarını bu şekilde değiştirin.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    60.1 KB · Görüntüleme: 1,536
burhansenyuva' Alıntı:
Merhaba;

W7 lerde ağ simgesinin ünlem işareti almaması için bilgisayarınızın internete ulaşabildiği anlamı taşımaktadır. Eğer ünlem alıyor ve internete çıkabiliyorsanız;

- Ağ türünüzü değiştirin (Ev ağı, iş ağı, İntranet ... gibi)
- Firewall ayarlarınızda bir sorun olabilir-
- Modeminizde bazı kısıtlamalar vardır ve bundan dolayı yapıyor olabilir
- Antivirüs programınız varsa bu tetikleyebilir.
- Harici çeşitli güvenlik duvarları tetikleyebilir

İyi çalışmalar.

Ağ türünü değiştirdim sorun halloldu arkadaşlar. Burhan hocam teşekkürler.

Geri