Açık Akademi'ye alternatif kaynak kitap? .NET'e alternatif sunucu taraflı dil?

Kodla Büyü

@lperen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye

Açık Akademi'ye alternatif kaynak kitap ve .NET'e alternatif sunucu taraflı dil önerileriniz​

Merhabalar arkadaşlar. Microsoft'un yıllar önce hazırladığı Açık Akademi isimli kaynağı derslerimizde yıllardır kullanıyoruz. Fakat şimdiye kadar incelediğim hiç bir kaynakta çerçevesi bu kadar iyi çizilmiş konular göremedim maalesef. Visual Studio ise yeni sürümlerinde Web Sitesi yerine Web Projesi kullanımını bir nevi zorluyor. Bu da bir sürü bağımlılık ve büyük proje boyutlarıyla uğraşmamıza sebep oluyor. (Bu arada devasa boyutlara çıkan VS'nin kendisi de bir probleme dönüştü artık, fakat o konuya girmiyorum) Standart .NET yerine açık kaynak olacağını söyledikleri .NET Core getiren Microsoft ile ilgili yakında sunucu tarafından çekileceği duyumları da sır değil, bu noktada derslerimizi güncelleme noktasında nasıl hareket etmeliyiz?

1- Sunucu tarafında standart .NET'e devam etmek mi, başka alternatifler seçmek mi daha doğru olur?
2- Açık Akademi kadar çerçeveyi güzel çizmiş, doğrudan uygulama alanına yönelik kaynak önerileriniz nelerdir?

Not: Müfredattan bağımsız olarak çalışma koşullarını kendimizin belirleyeceğini varsayarak soruyorum.

Geri