Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

fborlu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, Uygulama Defterlerimizi hazırlamaktaki temel amacımız öğrencilere BOL, KALİTELİ ve DÜZENLİ UYGULAMA yaptırmak ve böylece Mesleki Teknik Eğitimimizin kalitesini artırmaktır. Öğrenciler derste hangi uygulamaları yapacağını bilecek ve vakitlerini daha faydalı değerlendireceklerdir. Siz de biliyorsunuz ki ders faydalı uygulamalar ile planlandığında öğrenciler kendilerini boşta hissetmeyecek ve dersin disiplini de böylece daha rahat sağlanacak, kazanımlar daha rahat gerçekleştirilecek ve öğrenme perçinlenecektir.

9. Sınıf için;
* Mesleki Gelişim Defteri (baskısı mevcut)
https://youtu.be/-3e5Ajmv2bU

10. Sınıf için;
* Bilişim Teknolojilerinin Temelleri Uygulama Defteri

* Ofis Programları (Paket Programlar) Uygulama Defteri
https://www.youtube.com/watch?v=PhgWPns-IH0&t=4s

* Programlama Temelleri Uygulama Defteri
https://www.youtube.com/watch?v=wcE8qIhGBr8&t

* Bilişim Teknik Resmi Uygulama Defteri
https://www.youtube.com/watch?v=Cn92t_fYvmo&t=1s

11. Sınıf için;
* Web Tasarım ve Programlama Uygulama Defteri

* Nesne Tabanlı Programlama Uygulama Defteri

Ayrıca bunların dışında Arduino Kurs ve Dersleri için;
* Arduino Uygulama Defteri (Yayına hazırlanıyor)
------------------------------------------------------------------
www.bilisimdefterleri.com
bilisimdefterleri_com.jpg

Son düzenleme:
wtp_sekilli.jpg

Web Tasarımı ve Programlama Uygulama Defteri

Dreamweaver 2019'un kullanımı ve güncel uygulamalar,
Bootstrap ile web editorunde uygulamalar,
Sublime 3.0 metin editöründe HTML5 uygulamaları,
JavaScript,
Veritabanı access ve MySQL ile web uygulamaları,
ASP.NET

Haftalık uygulamalar şeklinde 36 haftaya göre hazırlanmıştır.

259 sayfa, büyük boy (20x28 cm), renkli kapak.

Türkiye'de mesleki eğitimde; hem mesleki teknik liselerde, hem meslek yüksekokulu ve üniversitelerde, atölye ve labaratuarda çok rahatlıkla kullanılabilecek konu anlatımlı antetli, uygulamalı dolu dolu ve benzersiz bir kaynak

Son düzenleme:
btr_sekilli.jpg

Bilişim Teknik Resmi Uygulama Defteri

Bilişim Teknik Resmi Dersi için ilk dönem Temel Teknik Resim çizimlerini, ikinci dönem Bilişim Meslek Resmi çizimlerini içeren 36 haftaya göre ayarlanmış ve tamamen uygulama mantığıyla hazırlanmıştır. Eylül 2018’de yayınlanan son modül değişikliklerine göre hazırlanmıştır. Son değişiklikle elektrik-elektronik konuları müfredattan çıkarılmıştır.

1.DÖNEM
Temel Teknik Resim uygulamaları (18 hafta),

2.DÖNEM
Akış diyagramları (6 hafta),
Ağ – Network Topolojilerinde kullanılan simgeler (6 hafta),
Veri ağı tesisatı çizimleri (6 hafta)

Rahat çizim yapılabilmesi için “koparılabilir sayfa” formatındadır.

Haftalık uygulamalar şeklinde 36 haftaya göre hazırlanmıştır.

160 sayfa, büyük boy (20×28 cm), renkli kapak.

Uygulama defterlerimizin faydalı olması dileğiyle tüm Öğrenci ve Öğretmenlerimize başarılar dileriz.

Son düzenleme:
ntp_sekilli.jpg

Nesne Tabanlı Programlama Uygulama Defteri
  • Temrin sayfası şeklinde uygulama sayfaları ve bu uygulamalar içinde öğrencileri düşünme, araştırma ve uygulamaya yönlendirecek yüzlerce çalışma sorusu
  • Kısa konu anlatımları
  • Adım adım anlatım ve uygulama örnekleri
  • Anlaşılması zor konular için detaylı ve basitleştirilmiş anlatım
  • Object Oriented (Nesne Tabanlı) Programlama öğrenmek isteyenler için bir başvuru kitabı
  • Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri müfredatına birebir uygun
  • Programlama eğitimlerinde C# dilini kullanan tüm Mühendislik Fakülteleri, Eğitim Fakülteleri ve Meslek Yüksekokulları için zengin içerikli bir uygulama ve başvuru kitabı
  • Haftalık uygulamalar şeklinde 36 haftaya göre hazırlanmıştır.
  • 198 sayfa, büyük boy (20x28 cm), renkli kapak.

Son düzenleme:
mg_sekilli.jpg

Mesleki Gelişim Defteri (Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin tüm alanları için)

Tanıtım Videomuz:

Merhaba Sevgili Öğrenciler ve Değerli Öğretmenlerimiz, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin tüm alanları için kısa konu anlatımları, bulmacalar, etkinlikler ve yüzlerce çalışma sorusu içeren MESLEKİ GELİŞİM DEFTERİ hazırladık.

Yenilenen çerçeve öğretim programına uygun olarak hazırladığımız bu defter ile öğrencilerimizin mesleki eğitim ve öğretimlerine katkımız olacağı düşüncesindeyiz.

Defterimizde ders içeriğine uygun kısa konu anlatımları, bulmacalar, etkinlikler ve yüzlerce çalışma sorusunun yanında dersle ilgili notlar alabileceğiniz yani defter olarak kullanabileceğiniz kareli boş kısımlar bulunmaktadır.

7 modül, 129 sayfa, büyük boy (20x28 cm), renkli kapak.

Son düzenleme:
btt_sekilli.jpg

Bilişim Teknolojilerinin Temelleri Uygulama Defteri

Yenilenen BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMINA ve TEKNOLOJİK YENİLİKLERE uygun olarak hazırladığımız uygulama defterleri ile öğrencilerimizin MESLEKİ eğitim ve öğretimlerine katkımız olacağı düşüncesindeyiz. Uygulama defterimizde ders içeriğine uygun yüzlerce uygulama adımı ve sorunun yanında dersinizle ilgili notlar alabileceğiniz kısımlar bulunmaktadır.

109 sayfa, büyük boy (20x28 cm), renkli kapak.

Son düzenleme:
Tanıtım Sayfalarımız:

Ekli dosyalar

• BILISIMDEFTERLERI_TANITIM_2019.pdf
    3.5 MB · Görüntüleme: 179
op_sekilli.jpg

Ofis Programları Uygulama Defteri
  • Ofis Programları Dersi için tamamen uygulama mantığıyla, 36 haftalık ve RENKLİ BASKI olarak hazırlanmıştır.
  • Word, Excel ve PowerPoint için bol uygulamalı
  • Uygulama defterlerimizin faydalı olması dileğiyle tüm Öğrenci ve Öğretmenlerimize başarılar dileriz.
  • 78 sayfa, büyük boy (20×28 cm), RENKLİ BASKI, renkli kapak.

Son düzenleme:
pt_sekilli.jpg

Programlama Temelleri Uygulama Defteri

• Programlama Temelleri Dersi için C# dili temelinde uygulama mantığıyla ve 36 haftalık uygulamalar şeklinde hazırlanmıştır.
  • Konu anlatımı ve bol uygulama içermektedir.
  • 186 sayfa, büyük boy (20×28 cm), renkli kapak.

Son düzenleme:
ar_sekilli.jpg

Arduino Uygulama Defteri
  • Tamamı temrin sayfası şeklinde uygulama sayfaları
  • Adım adım anlatım ve uygulama örnekleri
  • Anlaşılması zor konular için detaylı ve basitleştirilmiş anlatım
  • Arduino eğitimi verilen Mühendislik Fakülteleri, Eğitim Fakülteleri, Meslek Yüksekokullarının ilgili dersleri, Maker Kursları ve Halk Eğitim Merkezi kursları vb. kurslar için zengin içerikli bir uygulama kitabı

Tanıtım sayfalarımız

Ekli dosyalar

• BILISIMDEFTERLERI_TANITIM_2019.pdf
    3.5 MB · Görüntüleme: 124
Uygulama defterlerimiz ile kazanımlar daha rahat gerçekleştirilecek ve öğrenme perçinlenecektir.

Defterlerimiz bol uygulamanın yanında bulmacalar, araştırma soruları ve kısa konu anlatımları da içermektedir.

Mesleki Gelişim Defterimiz mesleki ve teknik Anadolu liselerimizin tüm alanlarının 9. sınıfları için uygundur. İçinde kısa konu anlatımları, klasik/test/boşluk doldurma/araştırma soruları, bulmacalar ve etkinlikler ile öğrencilerin defter gibi kullanmalarını sağlayacak, cevaplarını yazabilecekleri kareli boş alanlar bulunmaktadır.

Arkadaşlar, Uygulama Defterlerimizi hazırlamaktaki temel amacımız öğrencilere BOL, KALİTELİ ve DÜZENLİ UYGULAMA yaptırmak ve böylece Mesleki Teknik Eğitimimizin kalitesini artırmaktır. Öğrenciler derste hangi uygulamaları yapacağını bilecek ve vakitlerini daha faydalı değerlendireceklerdir. Siz de biliyorsunuz ki ders faydalı uygulamalar ile planlandığında öğrenciler kendilerini boşta hissetmeyecek ve dersin disiplini de böylece daha rahat sağlanacak, kazanımlar daha rahat gerçekleştirilecek ve öğrenme perçinlenecektir.

9. Sınıf için;
* Mesleki Gelişim Defteri (Baskısı mevcuttur)

10. Sınıf için;
* Bilişim Teknolojilerinin Temelleri Uygulama Defteri (Baskısı mevcuttur)
* Ofis Programları (Paket Programlar) Uygulama Defteri (Baskısı mevcuttur)
* Programlama Temelleri Uygulama Defteri (Baskısı mevcuttur)
* Bilişim Teknik Resmi Uygulama Defteri (Baskısı mevcuttur)

11. Sınıf için;
* Web Tasarım ve Programlama Uygulama Defteri (Baskısı mevcuttur)
* Nesne Tabanlı Programlama Uygulama Defteri (Baskısı mevcuttur)

* Arduino Uygulama Defteri (2019 Eylül ayı sonu veya Ekim ayı başında basılacaktır)

Son düzenleme:
9. Sınıf için;
* Mesleki Gelişim Defteri (2019 Eylül ayı başında basılacaktır)

10. Sınıf için;
* Bilişim Teknolojilerinin Temelleri Uygulama Defteri (Baskısı mevcuttur)
* Ofis Programları (Paket Programlar) Uygulama Defteri (2019 Eylül ayı başında basılacaktır)
* Programlama Temelleri Uygulama Defteri (2019 Eylül ayı başında basılacaktır)
* Bilişim Teknik Resmi Uygulama Defteri (Baskısı mevcuttur)

11. Sınıf için;
* Web Tasarım ve Programlama Uygulama Defteri (2019 Eylül ayı başında basılacaktır)
* Nesne Tabanlı Programlama Uygulama Defteri (2019 Eylül ayı başında basılacaktır)

* Arduino Uygulama Defteri (2019 Eylül veya Ekim ayı içinde basılacaktır)

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri