80 YIL ÖNCE 80 YIL SONRA

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

hakansia

Seçkin Üye
Seçkin Üye
80 yıl önce
'Ne mutlu Türküm diyene'
M. Kemal ATATÜRK…
80 yıl sonra
'Sen ne mutlu Türküm dersen oda ne mutlu Kürdüm der.
Türklük yerine Türkiyelilik bilinci yerleştirilmelidir'
Tayyip Erdoğan
'Cumhuriyetin ilanı İstanbul'un tarihi değerini ve saygınlığını düşürmüştür'
Kadir Topbaş
'Kürtlerin geleceği ve özgürlüğü için Türk askerinin kanının oluk oluk akması gerekir'
Leyla Zana
'Toprak tek başına bir anlam ifade etmiyor. APO Türklere Allahın bir lütfudur.
İnsanları öldürmek yerine Kürtlere istedikleri toprakları vermek gerekir'
Ahmet Altan
'Türkiye, sadece Türklere bırakılmayacak kadar önemli bir ülkedir'
M.Ali Birand
'Atatürk öldüğünden beri hala zenginlik ve özgürlük üretemiyorsak sebebi Kemalizm'dir'
Ahmet Altan
'Vatan sevgisi nedir ki? Vatanı seveceğinize gidin evde karınızı sevin'
Çetin Altan
'Memleketi bir çift kadın memesine satarım'
Ahmet Altan
'Kimse söylemiyor bari ben söyleyeyim;
Türkiye'de 1 milyon Ermeni ile 30 bin Kürt katledildi'
Orhan Pamuk
'Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı sırtımızı Amerika'ya dönmeliyiz'
Fetullah Gülen
'Boğazlar milletler arası bir komisyona devredilmelidir'
Rahmi Koç
Ulu önder ATATÜRK'ün dışında, yukarıdaki sözleri söyleyenler yaşıyor,TC vatandaşı ve bir çoğu en üst mevkilerde...!!!
Söyleyecek söz bulamıyorum .......................!!!...............???

H.Hüsnü ÇINAR
Gazi Asb

Hocam bu sözler söyleyen kişilerin basına söyleyebildiği düzeltilmiş olanlardır. birde kapalı kapılar arkasında ne tasarlıyorlar onu düşünmek lazım.
bizde artık bir silkinip üzerimizdeki ölü toprağını atmamızın zamanı geçti bile..

Uyan Türkiyem, Şu anda Kurtuluş savaşındaki aynı olayları yaşıyoruz.
Ne Mutlu Türküm Diyene

"Bu memleket tarihte Türktü, halada Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır. "

Türk kimdir?

'' Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu.

Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk dogusudur.

Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu..... sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Birgün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu...

Türk budur. YIldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.''

Benim insanım Türk'üm demekten korkuyorsa, %99 u müslüman olan ülkemde müslümanım demeksten korkuyorsa, ibadetlerini yaparken irticacı damgası yemekten korkuyorsa, sokakta yürürken acaba bugün başıma ne gelecek diye korkuyorsa, acaba banka hesabımı boşaltacaklar mı diye korkuyorsa, satıla satıla toprak kalmayacak diye korkuyorsa, Peygamber efendimizden bahsetmekten korkuyorsa,Atatürk'ten bahsetmekten, onu övmekten korkuyorsa
Kısacası yaşamaktan korkuyorsa esirdir ersaret altındadır demektir. Bu adamların da borsu daha çok ötecek demektir. İnşasllah rabbim bize bu korkuların yaşanmadığı günleri gösterir.

Hakansia hocam boşuna uğraşmıssın...Bu sitede Atatürkün bir fotoğrafı için yapılıan yorumlarda "çok kaba görünüyor arkadaki uşak daha karizmatik" diyen insanlar var.Sitelerde nikiyle görürsün.Ve onu destekleyen binlercesi.Beni de bu adama karşı çıktığım için üyelikten attı adminler...gerisini sen düşün

80 yıl önce de birbirimizi yiyoduk yine birbirimizi yiyoruz. değişen bişey yok. Hala (anadoluda Türk) birliğinimizi sağlayamadık. Biri dici diye öcü, diğeri demokrat diye öcü, biri kemalist diye öcü. Birbirimize ve düşüncelerimize saygıyı, sevgiyi, anlayışı ve tahammülü hiç beceremiyoruz. Bu olmadan da hiçbir yere gidemeyiz.

5 maymun adlı bir başlık vardı. Düşünmeye direnmeyin. Okuduklarınızı düşünerek okuyun.

Ayrıca bu yazı etik de değil; çünkü

'Memleketi bir çift kadın memesine satarım' gibi bazı sözler hangi bağlamda söylenmiş bilinmiyor, önü, sonu bilinmiyor. Araştırıp ona göre karar verilmeli.

Ayrıca

'Kürtlerin geleceği ve özgürlüğü için Türk askerinin kanının oluk oluk akması gerekir'

Bu söz ile

'Sen ne mutlu Türküm dersen oda ne mutlu Kürdüm der.
Türklük yerine Türkiyelilik bilinci yerleştirilmelidir'

Bu sözü NASIL aynı kefeye koyarak

"Ulu önder ATATÜRK'ün dışında, yukarıdaki sözleri söyleyenler yaşıyor,TC vatandaşı ve bir çoğu en üst mevkilerde...!!!
Söyleyecek söz bulamıyorum .......................!!!...............??? "

denilebilir? Nasıl?

Bu bir haksızlıktır.

Recep Tayyip Erdoğan'ın o sözü bugün emekli paşaların da itiraflarından öğrendiğimiz gibi PKK'yı azdıran, PKK'ya propaganda malzemesi veren bir anlayışı yerle bir etmiştir. Bugün PKK'ya verilen halk desteği azalıyor ise bu, bu anlayış sayesinde olmuştur. Batıdan oy kaybederim kaygısı gütmeden doğuya hizmet götüren anlayış, doğudan oy kaybederim kaygısı gütmeden doğu illerinde "TEK BAYRAK, TEK DEVLET, TEK MİLLET, TEK VATAN" mitingleri ile doğu illerindeki vatandaşlarımızı ellerinde ayyıldızlı bayraklarımızla çoşturan o eleştirdiğiniz anlayış yine Recep Tayyip Erdoğan'ın partisine aittir. (yazıda geçtiği için isim ve pati meselesine mecburen girdim)

bir kadına türbanını çıkar demek donunu çıkar demekten farksızdır.
(tayip erdoğanın baş danışmanı cüneyt zapsu)

Ülkemiz öyle bir hal aldıki, artık kimse fikrini ve düşüncelerini söyleyemez oldu.

Kimilerine göre herkes suçlu kimilerine göre herkes masum, bunun ortası yok mu ?????

yazık hakkaten yazık

(Bu yazdığım üyelerin düşüncelerine yöneliktir.. Konuya atfen yazılmamıştır. Konuda geçen sözlere karşı yorum getirilmemiştir..)

konu kilitlenmiştir

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri