80 GB lik Sabit disk 3 Gb görünüyor

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşımın biri PC sine format atarken disk bölümlendirme kısmında bir hata yapmış heralde, 80 gb lik sabit disk 3 gb gözüküyor. Bunu düzeltmek için tekrar format atmadan bir şey yapabilir miyiz?

bende de harddiskle ilgili farklı bir sorun var ama yeni topic açmak yerine burda yazayım dedim. Benim harddisk C D ve E olmak üzere üç bölüm. E de ki dosyalarım görünmüyor adres çubuğuna E:/MÜZİK yazınca açılıyor ama E açılınca bişey yok biçimlendirme de yapılmamış içi dolu. Sistem geri yükleme yaptım düzeldi ertesi gün yine aynı hale geldi ne yapmam lazım.

İlginize teşekkür ederim ama benimki farklı E partitionunda %90 oranında dosyam ve belgem var normal çalışırken bir geece ansızın görünmez oldu ama içindeki belgeler duruyor sadece görünmüyor. Adres çubuğuna E:/resimlerim vb. yazınca klasör açılyor ama normal görüntü yok

botett' Alıntı:
Arkadaşımın biri PC sine format atarken disk bölümlendirme kısmında bir hata yapmış heralde, 80 gb lik sabit disk 3 gb gözüküyor. Bunu düzeltmek için tekrar format atmadan bir şey yapabilir miyiz?

Sorunuı Xp kullanıyosan denetim masasından yönetimsea araclardan Bilgisayar yönetimi bölümüne girip alttan disk Yönetimine girin.
Formata gerek yok yeniden.. orda harddiskin geri kalan bölümünü görün normalde göremezsiniz ama burdan görebilirsiniz ve ardından sağ tıklayıp orda mantıksal bi sürücü yani bölüm oluşturcaksınız ve formatlanacak oradan diğer şekilde formata gerek yok bunu partition magic programı ilede yapabilirsiniz ama kurmaya gerek yok bununlada yapabilrsiniz

hakanotuken' Alıntı:
bende de harddiskle ilgili farklı bir sorun var ama yeni topic açmak yerine burda yazayım dedim. Benim harddisk C D ve E olmak üzere üç bölüm. E de ki dosyalarım görünmüyor adres çubuğuna E:/MÜZİK yazınca açılıyor ama E açılınca bişey yok biçimlendirme de yapılmamış içi dolu. Sistem geri yükleme yaptım düzeldi ertesi gün yine aynı hale geldi ne yapmam lazım.

Hocam sizin sorununuz o sürücüde büyük bi ihtimal autorun virüsü tarzı bi virüs tarafaından autorun.inf dosyasının bozulmuş olması bene klasör seceneklerinden korunan işletim dosyalarını göstertin tabi gizli dosyalarda görünür olsun ozman sürücü içeriğine yine Explorer üzeirnden E: diyerek eşirin ve orda gördüğünü bilmediğiniz yabancı dosyaları temizleyin muhtemelen düzelecektir

Geri