Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

8 yıla 1 kademe konusu

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında bahhele tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam 25.02.2011 in üzerine 8 yıl 6 ay sayacağız sanırım.çünkü görüş yazısında bu tarihten önce göreve başlayanlardan sicil notu olmayanlar için uygulama tarihi 25.02.2011 dir diyor. benim anladığım 25 ağustos 2019 da hak kazanmış oluyoruz.

2. miagi

miagi Site Gezgini

Hocam işin ilginç yanı gözümle gördüm 2008 de başlamış arkadaşın kadro kaydını; mebbiste 2017 yılında şubat ayında 8 yıldan 1 kademe almış. Yanında da açıklamasında 8 yıl sicil kaydı olmadığından yazıyor. Özlükteki memura söylüyorum malesef açıklaması yok?

3. ulubey38

ulubey38 Seçkin Üye Seçkin Üye

2009-2010 yili sicil notu ort 90 veya ustudur. O zaman iki yil erken alir kademeyi

4. light

light Seçkin Üye Seçkin Üye

Açığa alınıp göreve iade olduktan sonra normal kademe-derece ilerlemesini veriyorlar. Peki 8 yıla 1 kademe verirken açıkta geçen süre dahil ediliyor mu? Çalıştığım ilde bakanlığın bununla ilgili çalışması olduğu ve çalışma sonucuna göre işlem yapılacağı söylendi.

5. AKADEMİA

AKADEMİA Süper Üye Süper Üye

Bugün ilçe memden cevap geldi, kademe alamazmışım.

bu yukarıda yazılı olanları söyledi, 2010 yılında aldığım son not düşük bir not olduğu için a,b,c,d,e bendlerinden hiçbirine uymuyormuş benim durumum. Eğer son yıl 90 ve üstü olsaymış alırmışım ama son yıl puan düşük olunca hiçbir maddeye uymuyormuş. Ben de ilçedeki memura en alttaki satırı söyledim, "eğer notum düşükse not verilmediği zamanlardaki 8 yıllık sürede disiplin cezası almadığımdan verilmeli" dedim. Memur maddenin devamında bunun yazmadığını ve yoruma açık olduğunu ilçedeki daha başka kişileri de aynı şekilde kademe vermediğini söylüyor. :(((

Bu maddenin tam-bütün halini bulabilir miyiz? Nereden görebiliriz tüm maddeleri? Bir yardım ediverseniz.

6. coderfree

coderfree Seçkin Üye Seçkin Üye

@AKADEMİA mevzuat hakimi değilim ama sicil notu zaten kalktığı için mantıken 2010 'da düşük not alsanız bile 2011 sonrasındaki 8 yılda hesaba katılmanız gerekmez mi? Zaten bildiğim kadarıyla yukarıdaki maddeler 2011 öncesinde belirtilen sürelerde o sicil notunu alan ve bu nedenle kademe alabilecekler için geçerli olması lazımdı. Sizin ilçedeki memura kalırsa seni her sene yukarıdaki maddelere göre oyalar ve ömür boyu alamazsın çünkü algoritma mantığıyla düşünün. Bence bu konuyu Özlük birimindeki bir şube müdürü ile de görüşün.

7. Caterpillar

Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

Memurunuz mevzuata göre iş yapmıyor ve hak gaspettiği için suç işliyor. Sicil notu kalktığı seneden sonraki 8 yıllık süreye kademe verilir. Verilmez diyen memur hemen istifasını versin!

8. sadoo_

sadoo_ Seçkin Üye Seçkin Üye

2010 ocak sözleşmeli atandım, 2010 haziranda kadrolu atandım, geçen hafta 8 yıla 1 kademe geldi. Mersindeyim

9. AKADEMİA

AKADEMİA Süper Üye Süper Üye

Teşekkürler sayın hocalarım. Ben bunun tam maddesini bulup ilçeye öyle gidiyim. Sağolun. :)

10. Exandout

Exandout Site Gezgini

8 yıla bir kademeyi bu ay aldım. Sözleşmeyi, askerliği ve adaylığı saymıyorlar süreye. 2011 yılını referans alıyorlar

11. mesafeli

Hocam devlet personel başkanlığının görüş yazısını göstermediniz mi. Nasıl saymazlar adaylığı

12. gkhankz

gkhankz Seçkin Üye Seçkin Üye

İlçe mem ler ya keyfi uygulama yapıyor ya da bilgisizliklerinden yanlış yorumluyorlar.
    2009 yılında sözleşmeli başladım 2010 yılında kadroya geçtim kpss puanım ile.
    2011 yılında asker öğretmenliğe başladım 2012 yılında bitirdim.
    Dilekçe ile başvurdum alamayacağımı söylediler.
    Sebebi; (Toplam öğretmenlikte geçen hizmet sürem olan)9 yıl 3 ay süreden - (sözleşmelide geçen) 1 yıl - (asker öğretmenlikte geçen )1 yıl = 7 yıl 3 ay çalışma süresi hesaplamışlar.
    Haliyle seneye alabileceğimi söylediler. Bilginize.

13. Exandout

Exandout Site Gezgini

Hocam devlet personel başkanlığının yazısını da ekledim dilekçe yazdım yine de kabul etmediler. Keyfi davranıyorlar özlükteki şefe anlattım saymanız gerekiyor diye adamlar anlamıyorlar.

14. k62545

k62545 Site Gezgini

hocam hangi il ilcedesiniz. ben Ankara dayım bizimki halen yapılmadı,yazi bekliyormuş ilce

15. mesafeli

Sendikayı ara sokacağım dava edeceğim diye tehdit et hocam. Alışmışlar yatmaya. İş çıkmasın da onlara ne olursa olsun

16. buğday

buğday Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar buradaki yorumların hepsini okudum. Anlamadığım mesele okul mebbis şifresiyle giriş yaptığınızda mebbis otomatik olarak hangi personelin ne zaman terfi alacağını hesaplıyor. Ben burayı okuduktan sonra mebbise girdiğimde 2019 nisan gözüküyor. Yani okul müdürünüzle görüşüp önce 64. Madde terfileri bölümünden ne zaman 8 yıla bir kademe terfi alacağınızı kontrol edip eğer orada günü geçmişse bir dilekçeyle gönderin yapsınlar. Bu kadar niye sorun etmişler memurlar onuda anlamış değilim.

17. atakom

atakom Seçkin Üye Seçkin Üye

mebbiste nerde hesaplıyor hocam bu terfi zamanını?

mesafeli bunu beğendi.
  18. buğday

buğday Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam OKUL şifresiyle giriş yaptıktan sonra personel işlemlerinde personel ara deyip ilgili kişiyi buluyorsunuz, daha sonra sol menüde zaten linklerde var kademe terfi işlemleri diye. Bi kere kurcalasan çıkıyor. Bulamazsan resim çeker atarım.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal