Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

8 yıla 1 kademe konusu

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında bahhele tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. bahhele

bahhele Süper Üye Süper Üye

2011 yılında sözleşmeden kadroya geçenlerdenim. Fakat önceden sözleşmeli çalıştıgımız için meb de kadrolu kaydım 10 yılı geçkin görünüyor haliyle. buna istinaden ilçeye dilekçe yazdım 8 yıla 1 kadememin verilmesi hususnda. Fakat cevap olarak 8 yılı doldurmadığım için veremeyeceklerini 2019 sonunda 8 yılı doldurunca vereceklerini yazmışlar. Bu nasıl böyle olabilir?
    Meb de ki kadro kaydına yılına gününe ayına bakılmıyormu? Mevzuattan anlayan arkadaşlar ve sözleşmeden kadroya geçen arkadaşlar bi bakabilirmi ? sizde de durum aynı mı? 8yıl.jpg

ay51 bunu beğendi.
  2. sozersemih

sozersemih Üye

Hocam benim durum sizden farklı ama aradığımda 2020 ocak ayında verilecek dediler. Sizin almanız gerektiğini düşünüyorum bende...

3. ucamus

ucamus Süper Üye Süper Üye

sözleşmelide geçen süre 8 yıla 1 kademeden sayılmıyor diye okumuştum bir yerde

4. klebsiella

klebsiella Süper Üye Süper Üye

hocam bunu nereden öğrendiniz bende merak ettim. 8 yıl olmuş :D

5. yetsin

yetsin Aktif Üye

Kadro da geçen süreyi sayıyorlar. Mebbis'te görev kaydı kısmında, kadroya geçiş tarihinizden sonra 8 yıl olması lazım. Benim kadroya geçiş: 14.06.2011

6. SuniBedi

SuniBedi Aktif Üye

Benim asker öğretmenlik vardı onuda saymadılar. sadece kadroda geçen süreyi hesaplıyorlar.

7. alpi

alpi Süper Üye Süper Üye

arkadaşlar zaten kbs de de göreve başlama 2011 görünür yani kadroya geçtiğimiz tarihi baz almışlar ondan dolayı 2008 den sonra başlamış oluyoruz ve maaş da 80-90 tl az ödeniyor.

8. aynenbadi

aynenbadi Hiperaktif Üye Hiperaktif

Sözleşmeli geçen süre sayılmaz hocam.

9. gkhankz

gkhankz Seçkin Üye Seçkin Üye

ben 2010 yılında sözleşmeliden kadroya geçtim kpss puanı ile. 8 yıl bitti halen bana da verilmedi 1 kademe.
    Dilekçe ile istemek mi gerekiyor

10. coderfree

coderfree Seçkin Üye Seçkin Üye

Sicil notunun kalktığı yıl sanırım 2011, 2011 'önce 8 yılını dolduranlar direkt aldı ama 2011 itibariyle kadrolu olup ama 8 yılını dolduramayanlar ile bu tarihten sonra başlayanlar 2019 yılından sonra alacak diye okumuştum bir sitede. Detaylı açıklaması vardı ama şu an yerini hatırlamıyorum. Kısacası aklımda kalan 2011+8 yıl ama kademeyi 2019 başında mı, 2020 sonunda mı, ne zaman veriler onunla ilgili bilgim yok :)

11. bahhele

evet hocam dilekçeyle isteyin.

şu an sözleşmeli çalışıpta maaş anlara nasıl bir kadro kaydı yapılacak mantık olarak o zaman arkadaşlar? sözleşmelilere kademe derece verilmiyormu şu an? adam 8 yıl bitirecek o da isteyecek. sen sözleşmelisin sana veremeyizmi diyecekler? meb de kadrolu öğretmenliğe esas ne işe yarıyor o zaman?

12. durs

durs Aktif Üye

Benim de 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle almam gerekiyor. Özlük ile görüştüğümde zamanı gelenleri toplu olarak Şubat ayında yapacaklarını söylediler. (Muğla)

13. oğuz42

oğuz42 Site Gezgini

Aşağıdaki linkte ayrıntılı anlatılmış arkadaşlar. 2011 şubattan önce sicil notunuz varsa alabiliyordunuz. (90 ve üzeri sicil notu)Sözleşmeli öğretmenlikte sicil notu olmadığı için sözleşmelilikte geçirilen süreleri saymıyorlar. Bundan sonraki uygulamada ceza alıp almama durumuna bakılıyor. Hiç sicil notu olmayanlar için başlangıç tarihi 25 şubat 2011. 2011 Şubattan önce 90 ve üzeri hiç sicil notunuz yoksa, 8 yıla bir kademe alacağınız tarih 2019 şubat oluyor. Derece kademe alma ile pek ilgisi yok olayın. Ayrıca devlet personel başkanlığının sitesinde hangi sürelere verileceği ile ilgili görüş yazıları mevcuttu.
    https://www.memurlar.net/haber/6523...reler-8-yila-bir-kademede-dikkate-alinir.html

14. ylmz

ylmz Seçkin Üye Seçkin Üye

mebde kadrolu öğretmenliğe esas süre baz alınıyor benim bildiğm askerlikte geçen süre de sayılmamakta benim de eylülde verilmnesi gerekirken mem deki memurun yüzünden şubata kaldı dikkatsizliklerinin sonucunu biz çekiyoruz kendimiz takip etmesek o da yok

15. oğuz42

oğuz42 Site Gezgini

2011 ' deki KHK ile kadroya geçenler Haziran 2019 dan itibaren 8 yıla 1 kademeyi hak etmiş olacaktır.

dengem bunu beğendi.
  16. techturch

techturch Site Gezgini

2011'de KHK ile kadroya geçenlerdenim. Asker öğretmenlik sayılıyor mu sayılmıyor mu? Net bilen var mı?

17. ay51

ay51 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bende sizin gibiyim dilekçe vermiştim, 2019 yılı 6. ayında 8 yıla 1 kademe alacağımı söylediler. Sözleşmelide geçen süreler dikkate alınmıyor. Birşey sormak istiyorum? 14/06/2011 tarihinde kadroya geçtik, Mebbis'te sıkıntı yok sizin gibi aynı bilgilere sahibim fakat bodroda kademe/yıl işlemlerine dikkat edin kadroya geçtiğiniz yılı esas alıyor. bende kademe/yıl 7/7 yazıyor buda bizlerden daha fazla kesinti yapılıyormuş. Bununla ilgili dilekçe vermeme rağmen sözleşmeli göreve başladığım yılı değilde, kadroya geçisi esas alıyorlarmış. Kimi arkadaşlar sözleşmelide geçen süreleride dilekçe vererek saydırmışlar. Sizin bilgileriniz nasıl? Bodroda yazan bilgiler acaba ileride emekliliğe olumsuz etki eder mi?

18. guner1453

guner1453 Seçkin Üye Seçkin Üye

şubat ayında ilçe memlere 8 yıl için kademe alacakların listesi geliyor, hazirandada kademeyi veriyorlar siz yinede şubat gibi ilçe meme gidip öğrenebilrisiniz.

19. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

İlçe memler bunu şubattan şubata mı yapıyor arkadaşlar. Ben mesela haziranda hakediyorum 8 yıla 1 kademeyi. Haziranda dilekçe veremiyor muyum???

20. bahhele

sözleşmeli çalıştığınız süreler emekliliğe sayılıyor zaten hocam. ama mebde kadro kaydı olayıyla bu bizim 2011 kadroya geçtiğimiz zaman dilimi hiç birimizde tutmuyor. bunu neye göre yapıyorlar meb de kadro kaydının yılı neden bu kadar fazla onu bilmiyorum. ilçe mem e gidip görüşeceğim bende. madem meb de kadro kaydım bu neden 7 yıllık öğretmen maaşını alıyorum ? yok eğer 7 yıllık öğretmen muamelesi görüyorsam neden meb de kadro kaydım 10 yılı geçmiş görünüyor? emekli olmak istediğimde emekliliğe esas yılım dikkate alınmayacaksa sen daha çalışacaksın 4 sene geriden geliyorsun derlerse neden meb kadro kaydı ve emekliliğe esas yılları var diye soracağım. mantıklı açıklama yaparlarsa eywallah. yapamazlarsa bakanlığa görüş soracağım. çünkü sizinde dediğiniz gibi maaşlarımızda acayip kesinti mevcut

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal