Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

8. Sınıf Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Sunu

Konu, '5.Sınıf BTY' kısmında ercankb tarafından paylaşıldı.


 1. ercankb

  ercankb Üye

  Kayıt:
  29 Aralık 2010
  Mesajlar:
  26
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar merhaba. Bu yıl yeni atandım ve atandığım okulda 8. sınıflarda seçmeli bilişim dersi var 1 şubeye 2 saatlik. Bu kademe ile ilgili ne kadar araştırma yapsam da yıllık plan dışında hiçbir kaynak sunu bulamadım. Acaba elinizde 8. sınıflardaki bu seçmeli bilişim dersi ile ilgili slayt yada not var mıdır? Önerileriniz nelerdir ne işlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.
   
 2. hbbkr

  hbbkr Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2013
  Mesajlar:
  255
  Beğeni:
  19
  hocan buradan indirmiştim ama sunu yok elimde. çocuklarla konuşma video şeklinde geçiyor ders. sınava da hazırlandıkları için test çözecekler bazen.
   

  Ekli Dosyalar:

 3. tunali11

  tunali11 Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2012
  Mesajlar:
  129
  Beğeni:
  9
  Bende aynı durumdayım 8 lerini birine 1 saat diğerine 2 saat seçilmiş birde yediklerim var. Bende kaynak konusu da sıkıntı yasiyorum
   
 4. ercankb

  ercankb Üye

  Kayıt:
  29 Aralık 2010
  Mesajlar:
  26
  Beğeni:
  0
  Planı buldum da hocam ders olarak ne işliyim diye düşünüyordum, planı yapılmış ama içerik olarak neler olacak kılavuz kitap vs. olmayınca insan şaşırıyor. En sonunda birlikte bir program oluşturduk öğrencilerle , önce office programlarını göstereceğim ardından strach üzerinde uygulamalar yapmaya çalışacağız. Plan ile ilgilide arada araştırma yapıp önemli konularda sunum yapmayı düşünüyorum. Direk plana bağlı kalmadığım için sıkıntı olur mu sizce?
   
 5. joes009

  joes009 Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2009
  Mesajlar:
  29
  Beğeni:
  1
  Hocam aynı durumdayım. Bilgisayar sınıfımız var ve dersleri burada işliyoruz. "O haftaki kazanım" doğrultusunda araştırma yapmaları için bir ders saati süre veriyorum. Bulduklarını word'e almalarını söylüyorum. İkinci saat, 3-4 öğrencinin bu dosyalarını tahtaya aktarıp sunum yapmalarını istiyorum. Yazılı olacakları için çalışma notları bulunsun diye ben de hazırlığımı yapıp konuya ait önemli notları defterlerine yazdıracağım.
   
 6. ozdere

  ozdere Site Gezgini

  Kayıt:
  22 Mart 2008
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  6
  aynen hocalarım ben de kaynak konusunda sıkıntı yaşıyorum
   
 7. bil_mid

  bil_mid Site Gezgini

  Kayıt:
  30 Aralık 2009
  Mesajlar:
  82
  Beğeni:
  4
  bende de aynı sorun. kazanımlar belli fakat içerik tam belli olmadığı için ne kadar bilgi verilmeli sınırları çizmek zor oluyor. sosyal medyadaki temel kavramlar diyor mesela, hangi kavramları vermeliyim diye sıkıntıya giriyor insan.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal