8. Sınıf Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Sunu

Kodla Büyü

ercankb

Üye
Arkadaşlar merhaba. Bu yıl yeni atandım ve atandığım okulda 8. sınıflarda seçmeli bilişim dersi var 1 şubeye 2 saatlik. Bu kademe ile ilgili ne kadar araştırma yapsam da yıllık plan dışında hiçbir kaynak sunu bulamadım. Acaba elinizde 8. sınıflardaki bu seçmeli bilişim dersi ile ilgili slayt yada not var mıdır? Önerileriniz nelerdir ne işlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

hocan buradan indirmiştim ama sunu yok elimde. çocuklarla konuşma video şeklinde geçiyor ders. sınava da hazırlandıkları için test çözecekler bazen.

Ekli dosyalar

• 8plan2018-2019.rar
    13 KB · Görüntüleme: 431
Arkadaşlar merhaba. Bu yıl yeni atandım ve atandığım okulda 8. sınıflarda seçmeli bilişim dersi var 1 şubeye 2 saatlik. Bu kademe ile ilgili ne kadar araştırma yapsam da yıllık plan dışında hiçbir kaynak sunu bulamadım. Acaba elinizde 8. sınıflardaki bu seçmeli bilişim dersi ile ilgili slayt yada not var mıdır? Önerileriniz nelerdir ne işlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bende aynı durumdayım 8 lerini birine 1 saat diğerine 2 saat seçilmiş birde yediklerim var. Bende kaynak konusu da sıkıntı yasiyorum

Planı buldum da hocam ders olarak ne işliyim diye düşünüyordum, planı yapılmış ama içerik olarak neler olacak kılavuz kitap vs. olmayınca insan şaşırıyor. En sonunda birlikte bir program oluşturduk öğrencilerle , önce office programlarını göstereceğim ardından strach üzerinde uygulamalar yapmaya çalışacağız. Plan ile ilgilide arada araştırma yapıp önemli konularda sunum yapmayı düşünüyorum. Direk plana bağlı kalmadığım için sıkıntı olur mu sizce?

Hocam aynı durumdayım. Bilgisayar sınıfımız var ve dersleri burada işliyoruz. "O haftaki kazanım" doğrultusunda araştırma yapmaları için bir ders saati süre veriyorum. Bulduklarını word'e almalarını söylüyorum. İkinci saat, 3-4 öğrencinin bu dosyalarını tahtaya aktarıp sunum yapmalarını istiyorum. Yazılı olacakları için çalışma notları bulunsun diye ben de hazırlığımı yapıp konuya ait önemli notları defterlerine yazdıracağım.

bende de aynı sorun. kazanımlar belli fakat içerik tam belli olmadığı için ne kadar bilgi verilmeli sınırları çizmek zor oluyor. sosyal medyadaki temel kavramlar diyor mesela, hangi kavramları vermeliyim diye sıkıntıya giriyor insan.

Geri