Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

8. Basamak Uygulamak İstemiyorum! Yardım

Konu, 'İlköğrt. Bilişim Teknolojileri Plan, Zümre, Dosya' kısmında sivayseri tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. sivayseri

sivayseri Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar biliyorsunuz 8. basamak hem öğrenciler için ağır, hem dersi dinlememeleri için bğyğk bahaneleri olan konular mevcut hem de açıkcası bizim için zor. Ben 8. sınıflara da 7. basamak uygulamak istiyorum bunun sizler ne yapıyorsunuz ön test mi yapıyorsunuz , tutanak mı tutyorsuuz Yani kısacası müfettiş bana neden diye sorduğunda hangi belgeleri göstermem gerekecek ne hazırlayabilirm

2. kafkas

kafkas Süper Üye Süper Üye

Hocam hem 8. basamak ağır demişsin hemde 7. sınıflara da uygulamak istiyorum demişsin :shock:

İstediğin basamağı uygula istediğin sınıfa. Dosyana bir tane dilekçe koy yeter "bu sene şu basamaklar şu sınıflarda okutulacak" diye. Müdür e imzalat. Toplantıda öyle karar aldık dersin geçersin gidersin.

Müfettişe sözlü olarak cevaplasan bile sıkıntı olacağına kesinlikle ihtimal vermiyorum.

Harddiskine 2-3 tane sunum 10 - 15 tane de vizyon filmi 1-2 tanede sağlam dizi koy gerisi yalan :)

3. glimmer

glimmer Süper Üye Süper Üye

:alkis:

4. sivayseri

sivayseri Seçkin Üye Seçkin Üye

ilk mesajda yanlış yazmışım 7. sınıflara da 8. basamak uygulamak isityorum demişim :D tam tersini yazacaktım :D :idea:

5. **melike**

**melike** Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Bişey yapmana gerek yok diye biliyorum hocam..istediğin sınıfa istediğin basamağı seçebiliyosun

misal benim bu sene gireceğim 8ler geçen sene pc dersi olmadığı için 7. basamağı işlemediler diye ben onlara bu sene 7. basamak seçeceğim :) zümreye yazıcam sadece.

6. klebsiella

klebsiella Süper Üye Süper Üye

Bu sene 8'ler 46 kişi ve sadece 15 bilgisayarım var.. Peki ben ne yapabilirim acaba? Bilgisayar sınıfında çok fena curcuna çıkıyor buna belli bir süre önlem alabilirim ama ders işlemek uygulama yaptırmak imkansız... Sınıfta ders işlesem dicem ne işleyebilirim ki? Zaten 8. sınıf basamağı uygulamadan oluşuyor. Hiç ders işlemesem ne olur :scared:

7. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

valla hocam merak etme hiçbirşey olmaz istediğin sınıfa istediğin basamağı uygula

8. botebocuu

botebocuu Aktif Üye

e milli eğitim de onu istiyor zaten, 1 saatte 46 kişiyi bt sınıfına doluştur 15 dk girerken bilgisayar kavgası(isim listesine göre oturtmuş olmana rağmen) 5 dk koltuk kavgası(malum 46 koltuğun hepsi aynı olmaz rahatını seçecekler) 10 dk susturmaya çalış, 10 dk projeksiyonu aç bakmalarını bekle( ya da net up filan kuruluysa ekranı bi gösterir bi göstermez salak program) eee hangi arada ders anlatacaksın, bi de bunları diğer sınıf gelmeden çıkarman lazım ki üst üste oturur atlarlar hemen bt sınıfına. Öğretmenlik değil cenk ediyoruz mübarek

9. unknownrealmman

unknownrealmman Seçkin Üye Seçkin Üye

10. **melike**

**melike** Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

tam da şu an bahsettiğiiz vaziyetteyim hocam!
    ve her ders.

11. xodeda

xodeda Süper Üye Süper Üye

bu programlama işi 1 derste olacak iş değil. öğretilenler sonraki derse kalsa neyse. her ders sorarsınız nerde kalmıştık diye bön bön bakarlar suratınıza.

12. mr3555

mr3555 Seçkin Üye Seçkin Üye

maalesef durum böyle... :-1: Birde idare ve diğer öğretmenlerin ders hakkındaki ilginç algılarınıda katarsak işin içine ... neyse .. :verymad:

13. El-Aziz

El-Aziz Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bırak programlamanın 1 derste olmasını, ben 3-4 hafta sadece xp de masaüstü arka planı, çözünürlük,ekran koruyucu vs... anlattım. yine tam öğrenemedi öğrenciler. sınıflar 10 kişi olmasına rağmen...
    çünkü köy okulundayım. çünkü, sanılanın aksine, bu öğrencileri bilgisayar kullanmayı bilmiyorlar. çünkü hayatlarında bilgisayarı gördükleri ilk ve tek yer okul...

ben kitabın yüzünü bile açmıyorum. bilgisayarı tanıtıp temel bilgisayar bilgisi veriyorum. ofis falan anlatıyorum. çocukların işlerine yarayacak şeyler vermeye çalışıyorum. işin hikaye kısmını geçtim

14. mr3555

mr3555 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende köy okulundayım. Benzer sorunlar yaşıyorum. bende 8 lere 7 ,7 lere 6 şeklinde işliyorum. bazı konularıda atlıyorum ç geçen sene müfettiş geldiğinde söyledim problem olmayacağını söyledi.

15. halaçoğlu

halaçoğlu Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ders programı 1-8 sınıflarda kademeli olarak hazırlanmış fakat 1-5 de ders yok nasıl olacak bu iş dersin soran olursa

16. serdemir

serdemir Süper Üye Süper Üye

Sene başı zümrende her sınıfa kendi basamağını uygulayacağını söylüyorsun. 2 hafta sonra tek maddelik bir zümre kararı daha alıp hangi sınıfa hangi basamağı işleyeceğini belirtiyosun. Neden olarak da öğrenci seviyesinin düşük olması olarak gösterebilirsin. Ya da ilk zümrede geçen yıl öğrencilerin istenen düzeyde olmadığı görülmüş olup birer basamak düşük uygulanacaktır diyebilirsin.

17. sahil74

sahil74 Üye

6. sınıfta çocukların 6. basamak kitabındaki etkinlikleri yapmaları bile çok zorken 8. basamak gerçekten ağır geliyo. ben bir sene denedim, html anlatmaya çalıştım ama sınıfın en aktif ve ilgili öğrencileri bile çok sıkıldı. okul idaresine durumu anlattım, o yüzden sene sonunda kitap seçimlerini yaparken okul müdürü bütün sınıflara 6. basamak kitabı seçmiş... haliyle benim başka bişey yapmama gerek kalmadı sanıyorum, çocukların elinde sadece 6. basamak kitapları var çünkü... siz de idareyle konuşup kitap seçimleri döneminde bu işi halledebilirsiniz...

18. herohamster

herohamster Süper Üye Süper Üye

acaba 4-5-6. basamakları uygulayabilirmiyiz..

19. edaysu

edaysu Aktif Üye

hocam önceden zümre tutanağında veriyordun hangi sınıfta hangi basamak vereceğini ama şimdi tek öğretmen olunca zümre yapmana gerek yok bunun içinde tutanak tut imzala müdüre imzalat yeter. 4-5-6 basamakları da istediğin gibi kullanabilirsin sonuçta öğrencinin ihtiyacını en iyi sen bilirsin. istersen bir kaç basamaktan karışımda yapabilirsin ihtiyacına göre.

20. herohamster

herohamster Süper Üye Süper Üye

zümre de bunlar belirlendi fakat elimizde 4-5-6. basamak kitapları yok okulumuz ilk 4 oldu acaba uygulayabilirmiyim hala

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal