8.5 Gblık Tek iso(Setup)Dosyasını Çift Dvd ye nasıl Bölerim?

Kodla Büyü

mustafayilmaz28

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm Arkadaşlar..
8.5 Gblık Tek iso(Setup)Dosyasını Çift katmanlı bir dvd ye yazamıyorum fazla geliyor..bende 4,7 gb lık 2 dvd ye bölmeyi düşündüm ama nasıl yapacağım arkadaşlar?
Tek setup dosyası olduğu için ne yapacağımı Bilemedim Yardımlarınıza başvurdum.. :) :oops:
Şimdiden Teşekkür Ederim İlgilenenlere..

winrar programı bunu yapıyor sağ tuş>add to archive compression metod=store split volume=4700000m yaz olur.

latcakir' Alıntı:
winrar programı bunu yapıyor sağ tuş>add to archive compression metod=store split volume=4700000m yaz olur.
ama benim yapmak istediğim şu:
bu (örneği tek dosyalık) kurulum dosyasını iki dvd ye böleceğim..yazdıktan sonra (mesela kuruluma başladıktan sonra ikinci dvd yi kendi isteyecek ) bu dediğimi yapmak esas amacım..
ama sizin söylediğiniz den bu olay oluyorsa buda olur fakat galiba değil :( :)

Sayın öğretmenim uyguladınız mı?Başarılı olabildiniz mi?Bizi bilgilendirseniz

Hocam sizin dediğiniz şekilde yapmak setup dosyasını değiştiremediğiniz sürece namümkün, ancak arkadaşın da dediği gibi rarla 2ye bölüp, 2 dvdye yazdırabilirsiniz. Tabii kurulumun ortasında 2. dvdyi istemez. Kurmak için tekrar 2 dvddeki verileri birleştirip kurmalısınız.

magic iso'nun bu tur bir yetenegi olduguna dair birseyler okudum hocam nette. sanırım burn oncesi disk secenedinden 4.7 gb dvd yada 700 mb cd gibi seylerin oldugu bir ekran geliyor. siz oradan dvd yi secerek sansinizi deneyebilirsiniz. denemedim ve umarim calisir bahsettigim sey.
belki data olarak yakabilirsiniz bu sekilde ama misal 3. dk da kopyalanacak bi dosya 2. dvd de kaldi. o zaman ne olacak ?. yakma yaziliminin bunu kontrol edecegini sanmıyorum. bana calismaz gibime geliyor. gene de denemekte fayda goruyorsanız deneyebilirsiniz.
olmadi 2. bir secenek poweriso kurarak sanal suruculer yaratabilir ve onlara monut edebilirsiniz imajınızı. ve bu 2. secenek eger windows ortamında kullanacaksanız kesinlikle işinizi görür.

onlar ghost ile yedek alırken boyut belirtmişler. programda ona göre ayarlamış. bu örnekte halihazırda bir setup dosyası var. onu ikiye bölen bir program vardır mutlaka (hacamın istediği şekilde) araştırmak lazım

hocam sizinki çok EXTERM bir durum. 8.5 lık bir ISO varsa bu mutlada çift katman bir dvd ye yazdırılabilir. nero da ashampoo da OVER BURN (fazladan yazma) olayını deneyebilirsiniz.

gelelim alternatif çözüme.
bu çözüm ISO dosyası BOOT özelliği içermiyorsa (yani işletim sistemi dosyası değilse) ve
kurulum sırasında CD istemiyorsa (tüm dosyaları diske çıkarttığınızda kurulum yapabiliyorsanız) geçerlidir
..........
yukarda latcakir arkadaşımızın da söylediği gibi en zahmetsizce bu işi WINRAR programına yaptırabilirsiniz.
1. ISO dosyasının içeriğini WINRAR programı kullanarak bir klasöre çıkartın
2. Klasörü seçerek WINRAR ile SFX arşiv oluşturun. oluştururken cilt boyutu belirterek istediğiniz gibi dosya boyutunu bölün
3. SFX arşiv oluşturma seçeneklerinde
-- dosyaların çıkartılacağı klasörü
-- dosyalar çıkartıldıktan sonra çalıştırılmasını istediğiniz dosyayı seçebiliyorsunuz
4. yukarıda bahsedilen seçimlere göre dosyaların çıkartılacağı klasörü belirleyin. bu klasördeki çalışacak dosyayı seçin ve SFX arşivi oluşturun
.
tüm kurulum bittikten sonra elle dosyaların çıkartıldığı klasörü silmeniz gerekecektir. bunuda otomatik yaptırmak isterseniz bir BAT dosyası oluşturarak dos komutları ile o da biraz uğraşma ile yaptırılabilir.

Geri