8 şubeden az okulda btr olamamak

Kodla Büyü

plankml

Aktif Üye
Okulum 4 şubeli bir ortaokul, civarımızdaki köylerdeki okullarda da öyle. 7 saat dersim var.
Peki ya şimdi ne olacak? bundan sonraki yıllarda ne olacak? Bunca bilişim teknolojileri öğretmeni ne yapacak? merak içindeyim doğrusu.

Tam anlamıyla dört dörtlük çalışan bt sınıfı, sorunsuz çalışan sürekli güncellenen akıllı tahtalar, okul bilgisayarları ne olacak...

Her sabah bt sınıfının bilgisayarlarının, öğretmenler odası bilgisayarlarının saatini ayarlıyorum, kim ayarlayacak bunları her sabah? her tenefüs öğrenciler nasıl kullanacak? idareler bozulmasın, uğraşamayız diye kilit mi vuracaklar yeniden kapılara? eski ıbm lerle dolu burası, yıkık dökük bt sınıfı devraldım, şimdi her gelen müfettiş tebrik ediyor ne kadar canlı bir sınıf diye, şimdi ne olacak buranın hali? Devlet çok zengin ya yolunu bilmediği köye kurar bir bt sınıfı daha!!!

Bir güne toplanacak derslerim, geldiğimde hangi bir işle ilgeleneceğim?

Neymiş efendim yolluk ücreti ödenmesi gerekmeden buralara öğretmenler görevlendirilecekmiş, yolluk olmadan 20-30 km yolu kim gelip her gün, her hafta, hadi anında da demiyorum, kim gelip ilgilenecek bu okullarla. Sorunları kim çözecek?

Bizlerin üzerinden tasarrufa giden devlete de selam olsun, yapılan bu tasarruf daha ağır maliyetlerle size dönecektir sayın yetkililer

Çocuk geliyor e okula giriyor notuna bakıyor, araştırmasını yapıyor, aklına takılanı yazıyor. Bir nevi çağdaş kütüphanedir bt sınıfları. Ben bi ara askere gidip geldim. Hergün düzenleyip sorunlarıyla ilgilenip tıkır tıkır çalışır hale getirdiğim sınıfta, klavyelerin pinleri eğrilmiş, kabloları kopmuş, koltukları kırılmış, kir pas içinde kalmıştı. Müdür öğrencileri sokup sokup çıkarmış. İşte olacağı budur. Bizim olmadığımız o sınıflarla kimse ilgilenmez.

Ben de 5. sınıflar 1 şube toplamda 7 şube var. okul proje okulu yani nasıl olacak benim okul ile bir okul daha mı verecekler bana.

bizim de tek bina ortaokul-ilkokul ortak..
ortaokul 4 şube
ilkokul 5 şube
1 bt sınıfı şimdi toplamda 9 şube ama sadece ortaokulu sayarsan 4 şube ee ne olacak şimdi:)

benimde okulumda 5 şube var tahtalar takılınca o okuldan bu okula koşturmaktan kurtulur, kendi okulumda btr olurum diyordum. meb'de ileriye dönük planlar yapmamak lazım, süprizlerle dolu.

hakançöllü' Alıntı:
benimde okulumda 5 şube var tahtalar takılınca o okuldan bu okula koşturmaktan kurtulur, kendi okulumda btr olurum diyordum. meb'de ileriye dönük planlar yapmamak lazım, süprizlerle dolu.
aynen öyle düşündüm hocam hatta şu an görevlendirme gittiğim okulun müdürüyle de hiç aramız yok diyordum az kaldı şu ilk dönem bitsin diye ama dönem bitince değişen bir şey olmayacak

pisagorean' Alıntı:
Çocuk geliyor e okula giriyor notuna bakıyor, araştırmasını yapıyor, aklına takılanı yazıyor. Bir nevi çağdaş kütüphanedir bt sınıfları. Ben bi ara askere gidip geldim. Hergün düzenleyip sorunlarıyla ilgilenip tıkır tıkır çalışır hale getirdiğim sınıfta, klavyelerin pinleri eğrilmiş, kabloları kopmuş, koltukları kırılmış, kir pas içinde kalmıştı. Müdür öğrencileri sokup sokup çıkarmış. İşte olacağı budur. Bizim olmadığımız o sınıflarla kimse ilgilenmez.
aynen hocam doğum iznine ayrıldım ve geri döndüğümde oturup ağlayacaktım o dereceydi lab. 19 çalışır makine bırakıp gittim geldiğimde 0 çalışan makine kopmuş fare klavyeler gördüm. tam 2 ayımı aldı sınıfı adam etmek .şimdi yine bırakıcaz ve eskiye döncek artık daha da uğraşmam çalışır hale gelsin diye

Geri