Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

7 ve 8. sınıf BTY derslerinde neler işliyoruz?

Konu, 'Ders Kitapları, Etkinlikler, Sunumlar, Materyaller' kısmında cgg*seco tarafından paylaşıldı.

1. cgg*seco

cgg*seco Seçkin Üye Seçkin Üye

Konuyu canlı tutmak ve kazanım odaklı neler işlendiğine dair paylaşımların artması için sınıf düzeyinde kazanımları yazdım. Bu kazanımlara eklediğiniz ya da kazanımlardan çıkarttığınız neler var ?

2. serkan42

serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

7 ve 8 ler de blog açmıştık hocam Maraş rehberi diye bir donem öğrenciler çok sevmişti

cgg*seco bunu beğendi.
  3. cgg*seco

Sorun şu ki çok güzel uygulamalar var ancak sınıf seviyesi belli değil. Bende kendimce sizlerin paylaşımlarından aldığım bilgilerle hangi kazanımda hangi etkinlikleri uygulayacağımı belirlemeye çalışıyorum. Tabi sınıf seviyesini de.

serkan42 bunu beğendi.
  4. DrySAHIN

DrySAHIN Site Gezgini

Hocam ben de aynı durumların izahı için girmiştim. Müfredata göre biraz teorik konular, ilerleyen zamanlarda da içeriğe uygun uygulamalarla devam ederim diye düşündüm . 7lere ve 8lere siz nasıl başladınız?

cgg*seco bunu beğendi.
  5. cgg*seco

Hocam bu sorunu çözmek için kitap yazdık :D https://bilgisayarbilisim.net/konul...itaplarimiz-cikti.175444/page-12#post-1873457 konusunu incelerseniz faydalı olacaktır. Kitaba göre gidiyorum şimdilik. 7. sınıflarda ilk ünite daha çok yapay zekayla ilgili.

6. server06

server06 Seçkin Üye Seçkin Üye

anlaşılan herkes müfredata göre ilerlemiyor. uzaktan anlatırken kitabı nasıl kullanıyorsunuz hocam, yani illaki insan bir sunuma ihtiyaç duyuyor. en azından ekrana yansıtarak anlatmak kolay oluyor. sizde sunum var mı paylaşabileceğiniz, veya 7.sınıfta deneyimli olan arkadaşlarda?

hasemrah bunu beğendi.
  7. jokersin

jokersin Üye

Merhabalar Hocalarım,
    Problem Çözme ve Programlama ünitesi ile ilgili uzaktan eğitimde çocuklara nasıl daha faydalı olabilir, elinde ek kaynağı olan var mıdır?
    Kitapları da satın aldım oradan da gidiyorum da daha çok örnek yapıp daha kalıcı olmak amacım.
    Şimdiden teşekkürler.

hasemrah bunu beğendi.
  8. eemree

eemree Süper Üye Süper Üye

kodlabüyü den ilerliyoruz hem 7 hem 8 lerde, devamında okul açılırsa, 8 sketch up , 7 photoshop, açılmazsa 8 tinkercad, 7 online photoshop

hasemrah bunu beğendi.
  9. yetikali

yetikali Aktif Üye

Sıfırbir yayınlarının 7.sınıf Bilişim kitabını tavsiye ederim hocam.

hasemrah bunu beğendi.
  10. Aety

Aety Aktif Üye

Şahsen kodlama konusunda yaptığım uygulama şöyle 5 lerde kodlamaya giriş ve basit blok tabanlı uygulamalar, 6 larda kodlama tekrarı ve orta ve hafif üstü blok tabanlı uygulamalar, 7 lerde ileri blok tabanlı ve robotik mantığı ve uygulamaları, 8 lerde yazılı kodlama ve çok az nesne tabanlı programlama mantığı

hasemrah bunu beğendi.
  11. hasemrah

hasemrah Seçkin Üye Seçkin Üye

https://bilgisayarbilisim.net/konul...itaplarimiz-cikti.175444/page-12#post-1873457
    Kitabın akıllı tahta uygulaması kurtarıcım oldu. Tavsiye ederim.

Ben çalışma yaprakları hazırlıyorum. EBA'da Sınavlarım bölümünden soru hazırlayıp konu testi olarak gönderiyorum. İlaveten kendi blogumda yayınladığım çevrimiçi etkinlikler paylaşıyorum.

Programlama ünitesine geçtiğimde başlangıç olarak kodlabüyü platformunu bende kullanıyorum. EBA Mobil Kod uygulaması da güzel. Tavsiye ederim. 8. sınıflarda ayrıca web günceleri konusunda blog açma uygulanabilir.

@cgg*seco zaten kitap yazarlarından biri :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Aralık 2020
    cgg*seco bunu beğendi.
  12. brc_tt

brc_tt Üye

Merhaba arkadaşlar, özellikle seçmeli bilişim de konular ve etkinlikler konusunda sıkıntılar yaşadığımız için zümremle beraber ne yaparız diye düşündük.www.bilisimnotlari.net sitesini açtığımız da bu yüzden sadece 5-6 lar değil seçmeli bilişim için kategori oluşturduk. Sitemizde haftalık olarak etkinliklerimizi ve günlük planlarımızı paylaşıyoruz. Sizin de bildiğiniz üzere Sıfırbir yayınlarının kitabı bu konuda oldukça iyi. Biraz oradan esinlenerek, bizler de eklemeler yaparak paylaşım yapıyoruz. Belki işinize yarar, göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Kitapta emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.

server06 ve erwaa bunu beğendi.
  13. guneskafiye

guneskafiye Üye

Hocam websitenizi inceledim gerçekten çok güzel hazırlamışsınız, emeğinize sağlık

14. eemree

eemree Süper Üye Süper Üye

problem çözme konusunda silent teacher ı kullanabilirsiniz 2 derste bitiyor, hem kodlama içinde kullanabilirsiniz.

15. brc_tt

brc_tt Üye

Hocam çok teşekkürler. Mesajınız çok motive edici oldu. Çok eksiğimiz var ama zamanla oturacak her şey. Şu an tamamen ders odaklı gidiyoruz. Teşekkürler tekrardan.

guneskafiye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal