7.sınıf seçmeli bilişim dersi

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar
seçmeli bilişim dersine bu sene btr olduğum için başkasına verdiler işlerine geldiği gibi
haftaya programımız değişecek şimdiye kadar ben girmememe rağmen müdür sen girecen başkasına vermem yasal değil diyip duruyo bende ekdersi olmayan başka hocaya verin zaten şimdiye kadar verdiniz şimdiden sonra ben ne anlatacam onlara dedim yok sen girecen diyor
fpbtr olarak seçmeli bilişim dersine girmiyorum vermezsiniz bana diyebilirmiyim sizce bir sorayım dedim ?

görevlendirmemizde girmek ZORUNDA olduğu derslere girer kalan zamanda bu görevi yürütür yazıyor.

tamamen kendi görüşüm seçmelide olsa sonuçta bilişim dersi sizin girmeniz gerekiyor gibi

beyazgolge' Alıntı:
tamamen kendi görüşüm seçmelide olsa sonuçta bilişim dersi sizin girmeniz gerekiyor gibi
net bilgi yok bukonuda herhalde hocam değilmi
çünkü zaten 20 saat zorunlu ersim var üstüne birde 6 saat seçmeli e ozaman neden btr olayım

zencefil58' Alıntı:
o kadar dersim olsa samimi söylüyorum btr olmam.
hocam bende ilk defa bu sene oldum tahtalar geldi zaten dedim herşeyle ilgileniyorum
dersimi düşürürseniz olurum dedim tamam dediler şimdi boş öğretmen olmasına rağmen gerivites yapıyo müdür kafasına göre takılıyo resmen adam ben müdürüm birşeyler yapmalıyım kafasında devamlı birilerine iş kitleme derdinde gecenin körü sabahın körü dinlemez mesaj atar resmen psikolojimi bozuyor adam

hocam siz işten kaçmak için btr olmuşsunuz bu yaptığınız tanıma göre benim felsefem şu
ders az ekders berbat ise Btr olurum
ders fazla ise mis gibi derse girer çıkarım 10 yılın tecrübesi böyle yaptı beni

bu arada gece 12 30 da cevap yazıp sonra sabah 6.30 da cevap yazmışsınız . Enteresan bi uyku düzeni

hocam ilk olarak dersi seçtirmeye bilirdiniz. ha ders seçilmiş ise bilişim dersi başkasına verildiğinde itiraz etmeniz gerekirdi. bu derse ben varken kimse giremez diye. şimdiki durumunuzda da mecburen girmek durumundasınız. dersinize girin kalan vaktinizde formatörlük görevini yapın. desten çıkıp çıkıp formatörlük işini yapmaya da çalışmayın. ders saatim çok anca kalan vaktimde işlere bu kadar yetişiyorum dediniz mi, zaten önümüzdeki süreçte seçmeli olarak seçmezler.
ah bi 28 saati bulsam formatörlük falan çekmem derdini de bulamıyoruz işte o kadar dersi

Norm hesaplanırken seçmeli bilişim dersi saati de hesaplanıyorsa o dersin zorunlu derslerden bir farkı yoktur bizim için. Eğer okulda bilişim öğretmeni varsa o derse ondan başkası giremez. Sizin okul müdürünüz bir yanlış yapmış ve anlaşılan yaptığı hatanın farkına vardı ve çözmeye çalışıyor. Dersi sene boyunca veren öğretmenin planını alın planda geri kalan haftalarda ne varsa işleyin. 26 saat dersiniz varsa o derse gireceksiniz ve geri kalan zamanda btr lik yapacaksınız. Ama seneye de bu şekilde ders saatiniz varsa btr görevi size ve okulunuza pek yarar sağlamıyor sanki. Seneye btr görevi almayın. Bazı arkadaşlar seçmeli seçtirmeyin diye bir çözüm üretmişler! Bizim ilk gayemiz dersimizdir arkadaş! O yüzden de ilk hedefimiz öğrencilerimizdir. Okul ve sorunları sonra gelmeli bence.

ders saatiniz okulda ne kadarsa hepsine siz gireceksiniz kalan zamanda BTR olarak görev yapacaksınız hocam bu şekilde yazıyor ister 15 saat dersiniz olsun ister 26 saat farketmiyor

Kendi görüşümü söylüyorum; Okulda seçmeli bilişim teknolojileri dersi başka bir öğretmene verilse vicdanım sızım sızım sızlar. O çocuklar ne öğrenecek?

Ben de BTR'yim. Benim de derslerim var 5 ve 6.sınıf'ta. Benim de 7.sınıf seçmeli bilişim dersim var. Aklımın ucundan geçmez "seçmeli dersleri başkasına verin" demek.

Papsukkal' Alıntı:
Norm hesaplanırken seçmeli bilişim dersi saati de hesaplanıyorsa o dersin zorunlu derslerden bir farkı yoktur bizim için. Eğer okulda bilişim öğretmeni varsa o derse ondan başkası giremez. Sizin okul müdürünüz bir yanlış yapmış ve anlaşılan yaptığı hatanın farkına vardı ve çözmeye çalışıyor. Dersi sene boyunca veren öğretmenin planını alın planda geri kalan haftalarda ne varsa işleyin. 26 saat dersiniz varsa o derse gireceksiniz ve geri kalan zamanda btr lik yapacaksınız. Ama seneye de bu şekilde ders saatiniz varsa btr görevi size ve okulunuza pek yarar sağlamıyor sanki. Seneye btr görevi almayın. Bazı arkadaşlar seçmeli seçtirmeyin diye bir çözüm üretmişler! Bizim ilk gayemiz dersimizdir arkadaş! O yüzden de ilk hedefimiz öğrencilerimizdir. Okul ve sorunları sonra gelmeli bence.
sakin ol şampiyon. dersi seçtirme diye çözüm üreten yok. sadece arkadaşın isteğine göre yorum yazdım. kaç yıllık öğretmensin bilmiyorum ama bu dersler zorunlu olmadığı dönemlerde, sırf okulda dersi seçtirmek için müdürle ters düşen, dersi seçtiren ve ardından gelişen olaylar sonucu iki soruşturma geçiren bir meslektaşın yazdı o yorumu. yani ilk hedefimizin dersimiz olduğunu en az senin kadar bilen ve bu konuda mücadele eden biri yazdı o yorumu. Arkadaşımıza girmek istemiyorsan seçtirme dedim, ki arkadaşın yorumlarını okuduysan girmek istemediğini anlayabilirdin. sen sadece kafandaki düşündüğüne göre yorum yazmışsın, ben ise olayın her boyutunu düşünerek arkadaşımızı da kırmadan yorum yazmaya çalıştım. Herkes senin gibi, benim gibi yada başkası gibi düşünmek zorunda değil. Arkadaşımın görüşüne saygı duyarak yazdım.
Arkadaş ve sonuna eklediğin (!) işaretinden dolayı bu cevabı yazdım. polemiğe girmeyeceğim. ders seçtirme konusunda benden daha fazlasını yaptıysan o zaman ! de koy ? de koy . da koy , de. eyvallah

yildiray75' Alıntı:
hocam siz işten kaçmak için btr olmuşsunuz bu yaptığınız tanıma göre benim felsefem şu
ders az ekders berbat ise Btr olurum
ders fazla ise mis gibi derse girer çıkarım 10 yılın tecrübesi böyle yaptı beni

hocam işten kaçmak istesem geçen senede btr olurdum özellikle sordular bana senin seçmelileride başkasına veririz ol diye bende btr lik fazla iş yok olanıda zaten yapıyordum. ben derslerime girer çıkarım dedim
bu sene tahtalarımız geldi 27 adet bende tamam dedim busefer ikisinden birini seçmeniz gerek çünkü (diğer hocalarımın dediği doğru belkide yanlış yaptık dersler daha önemli ama tecrübesizlik diyebiliriz)
bu sefer btr olayım dedim bunuda belirttim idareye. (Düzgün bir şekilde ilgilenmezsem emin olun çoğu hoca fişi takmayı beceremiyordu bunda değişik birşey var girmiyor diye bir iki sınıfta kırmışlar zaten diğer fişlerini sokabilmek için)
ayrıca seçmeli ders seçilirken bana sorulmadı bile (seneye koymadılar gene bana sorulmadı)
bu senede şu ana kadar başkası girmiş şimdiden sonrada bana vermeye çalışıyorlar
emin olun hocalar bir dakida boş bıraktırmıyor. Bu forumda bu sene sorduğum soruları görseniz anlarsınız zaten
kaçtığım işleri söyleyeyim size
müdürn attığı mesaj : "evden bilgisyarımı getirdim ona format at. eokula öğrencilerin fotolarını koy." bu mesajı gecenin bir vakti atıyor adam busene artık bunlardan kaçıyorum evet suyunu çıkarttılar çünkü müdür yardımcıları ekderslerini alıyor işlerini biz yapıyoruz kalan bir iki saat boşumuzda

yildiray75' Alıntı:
bu arada gece 12 30 da cevap yazıp sonra sabah 6.30 da cevap yazmışsınız . Enteresan bi uyku düzeni

yüksek lisans dersleri oluyor net üzerinden ve sabah okul 6.20 de başlıyor uykuya hasret gidecez zaten

tolgahan0010' Alıntı:
hocam ilk olarak dersi seçtirmeye bilirdiniz. ha ders seçilmiş ise bilişim dersi başkasına verildiğinde itiraz etmeniz gerekirdi. bu derse ben varken kimse giremez diye. şimdiki durumunuzda da mecburen girmek durumundasınız. dersinize girin kalan vaktinizde formatörlük görevini yapın. desten çıkıp çıkıp formatörlük işini yapmaya da çalışmayın. ders saatim çok anca kalan vaktimde işlere bu kadar yetişiyorum dediniz mi, zaten önümüzdeki süreçte seçmeli olarak seçmezler.
ah bi 28 saati bulsam formatörlük falan çekmem derdini de bulamıyoruz işte o kadar dersi

hocam evet haklısınız başkasına verildiğinde itiraz etmem gerekirdi ama bu seferde tahtalar diğer hocalara devamlı birşeyler öğretmeye çalışıyorum
bunları kim yapacak diye düşündüm
ama ne seçmelileri seçerken nede seneye kaldırıyolar ikisi içinde fikrimi bile sormadılar
işlerine geldiğinde başkasına veriyorlar sen btr ol diye sonrada nasılsa oldun derside alacaksın diyor anlam veremiyorum

yasarsahbaz' Alıntı:
Kendi görüşümü söylüyorum; Okulda seçmeli bilişim teknolojileri dersi başka bir öğretmene verilse vicdanım sızım sızım sızlar. O çocuklar ne öğrenecek?

Ben de BTR'yim. Benim de derslerim var 5 ve 6.sınıf'ta. Benim de 7.sınıf seçmeli bilişim dersim var. Aklımın ucundan geçmez "seçmeli dersleri başkasına verin" demek.

haklısınız hocam genede baştan itiraz etmeliydim ama sizin kaç saatiniz var bilmiyorum ama ikisi beraber çok zor yürür eminim 26 saat ders birde btr
benimde aklımda başta geçmezdi geçmedide zaten
2 ay kalmış okul bitecek haid artık sen gir diyolar bana btr yaptırdıktan sonra buda sinirlerimi bozuyor ne diyeyim

Geri