64 bit programlar 32 bıt işletim sisteminde çalışır mı_

Kodla Büyü

muzo696

Seçkin Üye
Seçkin Üye
64 bit programlar 32 bıt işletim sisteminde çalışır mı_

arkadadşlar bu 32 bit ve 64 bit ayrımını yaparmısınız needır bunların farkları...

64 bit programlar 32 bit işletim sizteminde çalışmaz
32 bit programlar 64 bit işletim siteminde çalışırlar.

Windows Vista'nın 32-bit ve 64-bit sürümleri arasındaki farklar
Mimari Windows Vista'nın 32 bit sürümleri Windows Vista'nın 64 bit sürümleri
Sistem gereksinimleri 1 gigahertz (GHz) 32-bit (x86) işlemci veya 64-bit (x64) işlemci, 512 MB RAM 1 GHz 64-bit (x64) işlemci, 1 GB RAM (4 GB önerilir)
Bellek erişimi Windows Vista'nın 32-bit sürümü en çok 4 GB RAM'e erişebilir. Windows Vista'nın 64-bit sürümü 1 GB'den 128 GB'ye kadar RAM'i destekler.
Sürüm başına bellek erişimi Windows Vista'nın tüm 32-bit sürümleri en çok 4 GB RAM'e erişebilir. Windows Vista Home Basic - 4 GB RAM
Windows Vista Home Premium - 16 GB RAM
Windows Vista Business - 128 GB RAM veya daha fazla
Windows Vista Enterprise - 128 GB RAM veya daha fazla
Windows Vista Ultimate - 128 GB RAM veya daha fazla
DEP Windows Vista'nın 32-bit sürümleri DEP'nin yazılım tabanlı bir sürümünü kullanır. Windows Vista'nın 64-bit sürümleri donanım tarafından desteklenen DEP kullanır.
Çekirdek Düzeltme Eki Koruması (PatchGuard) Bu özellik Windows Vista'nın 32-bit sürümlerinde kullanılamaz. Bu özellik Windows Vista'nın 64-bit sürümlerinde kullanılabilir. Çekirdek Düzeltme Eki Koruması, Windows Vista çekirdeğinin kötü amaçlı bir program tarafından güncelleştirmesinin engellenmesine yardımcı olur. Bu özellik, çekirdek modu sürücünün diğer çekirdek hizmetlerini genişletmesini veya onların yerine geçmesini engeller. Bu özellik ayrıca çekirdeğin herhangi bir bölümünün üçüncü taraf programlar tarafından güncelleştirilmesinin (düzeltme uygulanmasının) engellenmesine yardımcı olur.
Sürücü imzalama Windows Vista'nın 32-bit sürümlerinde imzasız sürücüler kullanılabilir. Windows Vista'nın 64-bit sürümleri tüm aygıt sürücülerinin geliştirici tarafından dijital olarak imzalanmış olmasını gerektirir.
32-bit sürücü desteği Windows Vista'nın 32-bit sürümleri, Windows Vista için tasarlanmış 32-bit sürücüleri destekler. Windows Vista'nın 64-bit sürümlerinde 32-bit aygıt sürücüleri desteklenmez.
16-bit program desteği Windows Vista'nın 32-bit sürümleri 16-bit programları kısmen destekler. Windows Vista'nın 64-bit sürümlerinde 16-bit programlar desteklenmez.

Geri