6. Sınıf Performans Notları

Kodla Büyü

bote22

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli arkadaşlar 6. Sınıf öğrencileri için performans odaklı ödev vermek istiyorum ancak herkeste eşit imkan yok siz neler yapacaksiniz not vermemiz adına elde bir veri olsun diye örnek ödevlerinin varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

performans ödevi diye bir şey yok öğretmenim. İlk öğretim kurumları yönetmeliği der ki:

Ölçme ve değerlendirmenin genel esasları
MADDE 20 - (4) Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında öğrencilerin başarısı; sınavlar, ders etkinliklerine katılım ve varsa proje çalışmalarından alınan puanlara göre değerlendirilir.

yanlışım varsa doğrusunu bilenler düzeltir.

Hocam sınav yerine geçebilecek yarın hadi öğrencilere not verin dediklerinde not verebilecek bir ödev istiyorum adı proje olsun performans olsun yazılı olsun fark etmez uygun olan hangisi ise. Teşekkürler yorumunuz içinde

Hocam sınav yerine geçebilecek yarın hadi öğrencilere not verin dediklerinde not verebilecek bir ödev istiyorum adı proje olsun performans olsun yazılı olsun fark etmez uygun olan hangisi ise. Teşekkürler yorumunuz içinde
Aynen ben de bunu düşünüyorum , 5. Sınıflara powerpoint anlattım sunum yapın atın diyeceğim 6 lara code.org gösterdim 4 kişi bitirdi , binbir bahane ilk bahane de bilgisayarım telefonum tabletim hiçbişeyim yok sırayla kullanıyoruz vs.

Aynen ben de bunu düşünüyorum , 5. Sınıflara powerpoint anlattım sunum yapın atın diyeceğim 6 lara code.org gösterdim 4 kişi bitirdi , binbir bahane ilk bahane de bilgisayarım telefonum tabletim hiçbişeyim yok sırayla kullanıyoruz vs.
ben de 6. sınıflar için code.org'ta sınıf oluşturdum. Bilgisayarım yok, telefondan olmuyor diyen öğrenci var evet. Bu öğrencilere araştırma ödevi verebiliriz sanırım.

Her konudan sonra google form ile ödev hazırlıyorum ve paylaşıyorum. Yapanlar + alıyorlar. Dönem donunda hem derse gelip gelmemelerine hem de bu artılara göre bir not vermeyi düşünüyorum.

Geri