500 Gb 2.5" Harici diskte Hangi Marka Samsung mu Toshiba mı

Kodla Büyü

sinanuzun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sevgili dostlar 500 Gb 2.5" harici disk alacağım ama karar veremiyorum hangisi Samsung mu Toshiba mı ? Kullananlar artıları ve eksileri nedir bu markaların veya tavsiye edilebilecek kaliteli disk markası sizce ne ?

Samsung hdd lerden dertli ve çok kafa atmış samsung ögren biri olarak, tartışmasız Seagate.

Ben dahilide hep Samsung kullandım haricide bu kadar çok mu kötü arkadaşlar.

Hocam daha dün Ankara elektroworld den Seagate 500 gb 2,5 inch harddisk aldım, performansı sessizliği ısınmaması çok hoşuma gitti. 10 gb veriyi 10 dakkada kaydetti, şiddetle tavsiye ederim. Tek eksiği kablosu biraz kısa onun dışında hiçbir problem göremedim. Bir de hafızası tam 500 değil 465 gb sanırım harddisklerde bu kadar fire normal. Tavsiye ederim ... Fiyatını yazmamışım : 159 TL Nakit

XS diye bir marka var elektroworld de 149 YTL. 3-4 taksit oluyor sanıırım. Ama almadım, nasıldır bilmiyorum. Kullanan arkadas var mı?

otherm' Alıntı:
Hocam daha dün Ankara elektroworld den Seagate 500 gb 2,5 inch harddisk aldım, performansı sessizliği ısınmaması çok hoşuma gitti. 10 gb veriyi 10 dakkada kaydetti, şiddetle tavsiye ederim. Tek eksiği kablosu biraz kısa onun dışında hiçbir problem göremedim. Bir de hafızası tam 500 değil 465 gb sanırım harddisklerde bu kadar fire normal. Tavsiye ederim ... Fiyatını yazmamışım : 159 TL Nakit

Hocam 10 gb veriyi 10 dakikada usb denmi firewire den mi atıyor???? birde firewire çikışı varmı???

hocam çok kafanı karıştırma, hangisi daha ucuzsa onu al.
Mesela stormax marka ürünlerde w.d. harddiskler kullanılıyor, onlara da bak derim.
Kendim w.d. kullanıyorum, yeni bir tane microbox almıştım arkadaşa, w.d.'den daha hızlı çıktı. Markaya çok takılmaya gerek yok bence, içinde hddler zaten birçoğu birbiri ile aynı.

Sizin iki üründen de samsung daha ucuz, onu tercih ederdim.

XS diye 500gb 2,5'' harddisk aldım iki adet .satıcı bile tavsiye etmedi illa western digital al diye çok fiyat farkı vardı almadım.Aldığım XS den son derece memnunum sessiz ve de hızlı ısınma problemi şimdiye kadar olmadı.yaklaşık iki aydır kullanıyorum.vatanda bir ara indirim vardı 134TL ye aldım şimdi fiyatı nedir bilmiyorum...

ozmayam' Alıntı:
XS diye 500gb 2,5'' harddisk aldım iki adet .satıcı bile tavsiye etmedi illa western digital al diye çok fiyat farkı vardı almadım.Aldığım XS den son derece memnunum sessiz ve de hızlı ısınma problemi şimdiye kadar olmadı.yaklaşık iki aydır kullanıyorum.vatanda bir ara indirim vardı 134TL ye aldım şimdi fiyatı nedir bilmiyorum...

hocam bende gecen gun kararsız kaldım aslında alsam iyi olacakmıs gerci su an bnm gordugum en ucuz fiyatı 149 ki bana göre
hala pahalı aslında. Ama bu konuda the korsana katılıyorum marka cok da onemli değil galiba ucuzunu almak daha iyi gibi.
dusurmedikçe ya da bir yere çarpmadıkça problem olmaz herhalde. bu arada 134 e iyi bulmussun, ne zaman aldın?

Hocam Transcent tavsiye ederim. Sonuçta sürekli taşıdığımız aygıtlar darbelere dayanıklı olması lazım değilmi? Performansı da oldukça iyi. (NTFS format atmayı unutmayın)

Aklım iyice karıştı doğrusu aslında bir çok yerel disk markası konusunda deneyim ve bilgiye sahibim ama harici disk konusunda durum farklıdır diye teretdüt ediyorum

..Extra Smart (XS), 5 gün oldu alalı.Marka önemli değil diye düşünüyorum. Vatanda peşin 137 tl. 5 taksit 145 tl ye aldım.

sinanuzun' Alıntı:
Aklım iyice karıştı doğrusu aslında bir çok yerel disk markası konusunda deneyim ve bilgiye sahibim ama harici disk konusunda durum farklıdır diye teretdüt ediyorum

Hocam hiç karıstırma kafanı, bu iş biraz da sans isi, gider en pahalı en iyisini alırsın 2 gun sonra bozulur,

en dandigini alırsın hesapta ama senelerce kullanırsın!

Belli başlı hdd markaları var zaten, samsung, seagate (maxtor), wd ...
Taşınabilir disklerin içindede bu markalardan biri var oluyor kendi markası yoksa. O yüzden çok kasmaya gerek yok hocam. Samsung'u alın yada daha ucuzunu alın :), şimdiden hayırlı olsun

Hocam bence rastgele almayın. Hiç bilinmedik bir marka alırsanız problem yaşama ihtimaliniz yüksek. Nitekim ben benzer bir durumu flash bellekte yaşadım. Yenisiyle değiştirmeme rağmen, o da arızalı çıkınca hiç kullanmadan attım. Şu an 500 GB'lik Seagate Expansion kullanıyorum. Oldukça memnunum. Yine Philips marka bir taşınabilirim daha var. İçi Hitachi ve ondan da çok memnunum. Ama almayı düşünürsen Seagate'in terrabaytlıkları var, onlarda problem olduğunu biliyorum. O nedenle 500 GB'den büyük Seagate alma, en azından şimdilik. :+1:

Geri