50 Altında alanlar görevlendilirmeyecek mi?

Kodla Büyü
peki sayı yetmiyor görevlendirme için o zaman ne olacak 1200 kişi sayısına nasıl ulaşılacak

50 nin altı yok
ve herkes kendi ilçesinde
hayırlı olsun merakla bekleyen tüm arkadaşlara...

eee bizim ile 22 tene lazım eskiden 7 vardı, 50 geçen 2 kişi. nasıl 1200 öğretmen alıncak şekilde planlı ki. Bence alınır, ama bir açıklık yok.

50 defa dedik 50 den az aldıysanız görev beklemeyin diye ama sakalmız yok ki :)

50 şartı sadece yeni görev alacak arkadaşlara uygulanacak. Eski görevde olanlara 50 şartı yok.. Bence haksız bir durum yeni görev alacak arkadaşlara. Belirteyim bende eskib ir eğiticiyim. Arkamdan konuşmayın diye yazayım dedimde....

sguykan' Alıntı:
50 şartı sadece yeni görev alacak arkadaşlara uygulanacak. Eski görevde olanlara 50 şartı yok.. Bence haksız bir durum yeni görev alacak arkadaşlara. Belirteyim bende eskib ir eğiticiyim. Arkamdan konuşmayın diye yazayım dedimde....

Arkanızdan konuşma gibi olmasın da :) madem eski eğiticilerin puan derdi olmayacaktı neden sınava aldılar?

50 nin altındakilere görev yok türkiyede yeni girenlerden toplam 1442 kişi 50 yi geçmiş zaten.

viper33' Alıntı:
50 nin altındakilere görev yok türkiyede yeni girenlerden toplam 1442 kişi 50 yi geçmiş zaten.

Çok güzel bir tespit :)

Ben de bir ekleme yapayım.Bu sınava alınana eskilerin puanlarını inceledim.toplamda 183 kişi 50 altında alan var.Hele ilginç olan 1-2 kişi sınava girmemiş.Mazeretleri vardı sanırım.
Puanların başlangıcı ise yerlerde sürünüyor.15 puandan başlıyor :):)
Şimdi sorular:
1-Eski formatörlerden sınava girmeyenlerde kalacaksa bu sonavın anlamı kalmamıştır.Eski girenler bence yolluk almak istiyorlar ya, onları sınav masrafları için DÖNER SERMAYE olarak kullandılar.("50 altında puan alan yenileri de tabii.Çünkü sınav başvuru klavuzunda yoktu bu ifade...")

2-Peki sınava girip de eski olduğu ve EGİTEK tekilerin kaybetmek istemediği o eski formatörlerden 15-20 puan alan beyefendilerden hala ne bekleniyor.Hepimiz bu sınavdaki soruları biliyoruz.Öğretim becerisindeki sorular hariç.Bir sınıf öğretmeni bile kendini yetiştirebilip donanım ile bilgiye sahip olup 50 üstünde puan alabiliyorsa.
Bence bu 15-20 puan eski formatörler hani şu meşhur bir şirkette"xyz" elemanı vardı ya, onların cevaplarını yaptı. :) (o malum şirkette EGİTEK olacak :)
Ee o zaman EGİTEK vazgeçemez zaten.Onlara da böyle adamlar lazım.Baksanıza görevlendirmeyi kabul et.Ama yolluk isteme.Kendi cebinden görevli olduğun yerler git.O da yetmezmiş gibi, DENGE TAZMİNATI ödeme.Sesini çıkarmayan bir öğretmen topluluğu.

Neyse bu kadar çelişki ve böylesine bir sınavdan sonra bu görevlendirmeler bize "Ben MUZ cumhuriyetindeyim" dedirtecek şeydir.Hepimize bu sınav hayırlı olsun.

Yeni sınavlarda Döner sermayeye para yatırımı olarak kullanılmak istemiyorum.Eskilere görevinde başarılar,yeni olacaklar içinse hiç olmazsa Bu çarkın dönüşüne dur demelerini istiyorum.

35 YTL DEN iyi para topladılar..bide yol parası falan..heralde ekonomiyi canlandırmakiçin açtılar bu sınavı..sınav zaten tam bir fiyaskoydu..bir 2006 sınavına bakın birde bu sınava..birde eminim bir çok kişi sınavın içeriğini öğrenmiştir..velhasıl sınav falan hikaye..sen bu kadar teknik konularda eleman arıyorsan zaten il MEM lerde Bilgisayar Mühendisi kadrosu var..aç sınavı al adamları..Türkiyede ne mantıklı ki arkadaş..zaten BÖTElerde sınavla alakalı sadece Ağ konusunu gördüm ben Allahtan..Deve hesabı neresi doğru ki bu sistemin?'?!?! :!: :?: :!:

50 puan barajını kılavuza koymayan egitek e mahkeme yolu açılmış mıdır?
madem eskiler kalacaktı önceden neden söylemediniz. ayrıca 50 altında alan eskiler war onlara nasıl görevblendirilecek. hakkımı helal etmiyorum.kınıyorum

yani yazıklar olsun böyle bir düzene adam eğitici ve sınava girmiş 30 puan almış devam edecek göreve 45 alan arkadaşım görev alamayacak çok saçma

Ya ben bu sınavdan çok umutluydum, hiç çalışmadım. Nasıl olsa 50'yi geçerim dedim. Ama sağ olsun eğitim bilimleri beni resmen döktü 40 sorudan 15 doğrum çıktı. Bilgisayar soruları geçen yılkı sınava göre daha bir seçiçi idi ama gelemdi işte 47 de kaldım. Üzüldüm valla bir sonraki sınava adam gibi çalışıp gireceğim. Sınıf öğretmenliği ömrümü çürütür.

Geri