5. sınıflar için web tasarım :S

Kodla Büyü

izmirli_312

Aktif Üye
değerli arkadaşlar. öğrencilerimden bazıları web sayfası hazırlama konusunda oldukça hevesliler. daha önce meslek lisesindeydim ve neler yapabileceğimi biraz da olsa kestirebiliyordum. ancak 5. sınıf düzeyinde bu iş için ne yapabilirim nasıl yol izlerim kestiremedim. hazır bir blog oluşturma değil, özgün bir şeyler ortaya koymak istiyorlar. blog ile yola başlamak ile ne dersiniz ya da ne yapabilirim. faydalı görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Hocam bende 7.sınıflara 2.dönem full web anlatacağım planım şu: İlk olarak basit html kodlarını öğreteceğim html bold center left right gibi hani kodları görünce bunlar ne diye şaşırmasınlar diye daha sonra bir kaç tane basit uygulama yaptırdıktan sonra joomla ya da wordpress anlatacağım ama benim öğrenciler 7.sınıf 5.sınıfların anlama düzeyin ne kadar olur emin değilim hocam.

hocam eğer laboratuvarınızdaki pc ler iyi durumda ise dreamweaver ile çok rahat anlatabilirsiniz. Öğrenciler kodları çok zorlanıyorlar öğrenirken. İlköğretimde çalışırken 8. sınıf öğrencilerine bile anlatamamıştım. Ama program ile site hazırlamak daha kolay geliyor onlara. Word anlatır gibi anlatırsanız " burası çalışma sayfası, buraya resim, şuraya tablo, biraz link vs. " güzel çalışmalar ortaya koyabiliyorlar. Özellikle gereksiz web dilinden 5. sınıfları uzak tutun derim. Code kısmına göstermeyin bile sadece design kısmında çalışsınlar.

öğrencilere bu sürecin biraz uzun zahmetli ama bi o kadar da eğlenceli olduğunu anlattım. söylediğiniz gibi webnode den birşeyler hazırladık birlikte. bizimkiler kendilerince hazırladıkları videoları kendilerine özel alan adlarıyla paylaşmak istiyorlar. bir anlamda evet blog sayfası oluşturacaklar.

söylediğiniz gibi html ile ya da dreamweaver ile bir yerlerden başlamak istiyorum ancak yaşları biraz ufak olunca baştan da çocukları bıktırmak istemiyorum. gözleri de korkmasın hani. bu gayretlerinin hüsrana dönüşmesini istemem açıkcası. biraz uzattım belki ama dertleşmek de iyi geldi açıkcası. tavsiyeleriniz için ayrı ayrı teşekkürler

Geri