5.Sınıfın Hazırlık Sınıfı Olması

Kodla Büyü

kkirac

Site Gezgini
Sevgili Arkadaşlar;
Merak ettiğim bir durum var. Eğer 5.Sınıflara hazırlık geliyorsa bizim BT dersleri ne olacak acaba bir fikriniz var mı?. Yine norm fazlası BT öğretmenleri çağı mı geliyor ne dersiniz ? Sadece 6.sınıflarda BT dersi olacak bu durumda değil mi?. Kaç tane okulda 8 ve üzeri 6.sınıf şubesi var sizce?
Saygılar

tebliğler dergisinde bilgisayar bilimi gelecek bilişim teknolojileri kaldırılacak. kur1 ve kur2 olmak üzere seçmeli olacak oda . 5 sınıfta sadece İNGİLİZCE PARDON SAYGIDEĞER İNGİLİZCE ve Türkçe dersi olacak. hazırlık olacak 5. sınıf...

5 yıllık bir öğretmen olarak görüşüm 5lerde dersimiz seçmeli olur 6-7-8lerdede seçmeli olacak büyük ihtimalle eğer tek tas kaldırılma gibi bir durum olursa belki zorunlu olabilir. Kodlama kodlama diye kendini avutanlar ise kodlamanın bilgisayar bilimleri dersinin müfredatına eklenmesiyle hayal kırıklığı yaşayacak.

Bence sınıfı kaydirip 6 ve 7 lerde zorunlu 8 lerde seçmeli yapılabilir çünkü 5 lerde bir tek bizim ders değil birçok ders kalkmış olacak

5 lerde sadece Türkçe ve ingilizce olacağını düşünmüyorum.pilot uygulamalarda matematik, fen, sosyal hepsi vardı.sadece 2 saat seçmeli hakkı kalıyordu.ona da bilişime sıra gelir mi bilinmez...

Durum hakkında hiçbir net bilgi olmamakla birlikte ilk harcanacak ders bizim dersimiz gibi geliyor bana

hakand77' Alıntı:
5 lerde sadece Türkçe ve ingilizce olacağını düşünmüyorum.pilot uygulamalarda matematik, fen, sosyal hepsi vardı.sadece 2 saat seçmeli hakkı kalıyordu.ona da bilişime sıra gelir mi bilinmez...
:+1:

Ne dersiniz bakanlık bilgi edinmeye 5.sınıfların hazırlık olması sınıfı olması bilişim teknolojileri dersini nasıl etkileyecek diye sorsak mı?

Bizim ilcede bilsim ogretmenlerine ogretmen gozuyle bakmiyorlar zaten.Teknik servis elemani ve teknolojiyle ilgili sorun oldugunda aranan kisi oluyorum.Ders ogretmenlik hikaye artik bende tinlamiyorum dersi sistem utansin

hala ders bekleniyor... fatih projesi devam ettiği sürece biz de bu işin hamallığını toplu olarak yaptığımız sürece ders falan gelmez... yanlış anlaşılmasın bende yapıyorum müdürün zoruyla... toplu bırakma olsun bugün bırakırım

Bizim okulda imam hatip ve yabancı dil olarak arapça dersi verikecekmiş hazırlık olarak , beden,bilişim, müzik ve resim dersi kaldırıldı. 14 saat ders var 6 larda. 3 yıldır btr olmamıştım ders sayısı fazla diye. bu sene başvurdum mecburen.

Geri