5. Sınıf Bilişim Teknolojileri Yıllık Plan(Yeni Müfredat)

Kodla Büyü

"Ayşen"

Seçkin Üye
Seçkin Üye
plan fırından yeni çıktı arkadaşlar 5. sınıflarda birinci dönem teorik konular ağırlıklı ikinci dönem paint Word power point geniş kapsamlı anlatmayı algoritmayada giriş yapmayı düşünüyorum inşallah işinize yarar 6. sınıf planını yapınca eklerim.

Ekli dosyalar

• 5. SINIF.rar
    32.8 KB · Görüntüleme: 557
Kendimi şikayet ettim:eek: ne demek kılavuz kitap.ttkb kendine daha çıkaramamışken acelen ne falan:D

Plan yeni mufredata göre müfredat baya sadeleştirilmiş 6. Sınıflarda excel video programları ve sctrach işleyeceğim gibi gözüküyor elde onlar kalıyor çünkü

tesekkurler hocam buna yakin plan ben de yaptim. yalniz ben ders saatlerini yeni mufredata gore yapsam da cok icime sinmedi. ozellikle etik ve guvenlik unitesinin gereksiz uzun oldugunu dusunuyorum. hem bilgisayar sistemleri konusu hem de powerpoint hem de word icin de yeterli sure tanimamislar. ayrica programlama kismi 5. siniflar icin cok uzun.

aynı düşüncedeyim, zaten 5. sınıfı temel olarak görüyorum 6. sınıfta da benzer konular var. 6. sınıflarda yeni programı kullanmayacağım.

plan fırından yeni çıktı arkadaşlar 5. sınıflarda birinci dönem teorik konular ağırlıklı ikinci dönem paint Word power point geniş kapsamlı anlatmayı algoritmayada giriş yapmayı düşünüyorum inşallah işinize yarar 6. sınıf planını yapınca eklerim.
sayın hocam emeklerinize sağlık yalnız yeni müfredat 2.dönemi tamamen algoritma ve programlamaya ayırın diyor.

Ikinci dönem kodlama anlatılacağı ile ilgili bir yazı görmedim varsa eğer güncelleyeyim nerde yaziyor

Geri