5+1 ses sistemi pc ye nasıl bağlanır?

Kodla Büyü

karanet59

Üye
arkadaşlar dün okula 5+1 ses sistemi aldık kawai fakat küçük hoparlörlerin yalnız ikisinden ses alabiliyoruz. gigabyte p35 anakartım var ses kartı onboard üsütndeki. acaba ses kartındaki girişlerden mi sorun yaşıyor olabilirim. ikili gelen kabloyu normal hop girişinden takıyorz teke düşürüp... ses kartından mı sorun olabilir lütfen yardım...

sayın hocam buffer uzerıne kolanları baglayacaksınız buffer cıkısını anakarta takcaksınız

ses kartından ses sistemine 3 farklı kablo gidiyor. ve bilgisayarınızın ses kartı 5+1 destegi yok ise ancak 2 höparlürden ses alabilirsiniz.
ses kartınızın 5+1 özellgi olmasıda yetmiyor ayarlanmış olması gerekiyor. ses kartınızın kendi yazılımı sağ alt köseye ses höparlör simgesei koyuyodur. onun üzerine cift tıklayıp oradan 5+1 veya 7+1
seciniz. orada 5+1 veya 7+1 yok ise 6ch veya 8ch seklinde görünebilir bunları seçin.

denetim masasında ses özelliklerine gir
windows un ses efekti ve ses aygıtı özellikleri bölümünden
Höparlör seçimi bölümündeki gleişmiş butonuna tıkladıgında oradan 7+1 veya 5+1 seçmelisin.

arkadaşlar cevaplar için çok treşekkür ederim.sanırım ses kartımız bunu desteklemiyor destekleyen bir marka önerir misiniz.

Bahsettiğin anakartın tam modelini yazsaydın keşke gigabyte p35 in birçok modeli 8 kanallı onboard ses kartına sahip bu da 7+1 destekler demek oluyor.

hacker arkadaş ilgine teşekkürler de ürüne baktım fakat onda audio girişi yok. bendeki sistem audio girişli... ve küçük hoparlörlerde girişi sağlayan parça yok sadece ucu açık kablo var sıkıştırma ile bağlanıyor. audio girişli olacak sanırım. biri kırmızı biri beyaz girişlerin

Kısaca 3 çıkışlı kartın varsa bufur orta jakı tanıt,
sonra 1 tane ön hoparlör, 1 tane de arka hoparlör olarak tanıtırsın.
diğer hoparlörü takmazsın, daha doğrusu bu kadar ile çalışabilirsin.

yeni başlık açmadan bir soru sormak istiyorum. Creative t6160 5+1 ses sitemi lcd tv ye bağlanabilir mi? Ev sinema sistemi yerine bu ses sistemlerini evinde kullanan var mı? 5 hoparlörden de ses almak mümkün mü? (Evimdeki lcd tv Philips 32pfl8404h/12 modeli)

hocam 5+1 destekleyen anakartlar çıkalı neredeyse 10 sene oluyor. yazılımını bulup yüklerseniz büyük ihtimalle sorununuz çözülür.

Geri