5+1 S. Sistemini TV'de Kullanan Varmı?

Kodla Büyü

aydansiii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, ev sinema sistemleri yerine 5+1 pc hoparlörlerini led veya lcd tv lerde kullanan var mı? Varsa 5 hoparlörlerden de ses alınabiliyor mu? Hoparlörler tv ye nasıl bağlanıyor? evimde philips lcd var, özellikle philips lerde kullanan var mı? Eğer olur derseniz creative t6160 5+1 hoparlör almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

hocam öncelikle tv nizin 5+1 i destekliyor olması gerekiyor. destek sağlandıktan sonra tabiki de tüm hoparlörlerden ses gelecektir. odanız çok büyük değilse ve komşularınızın rahatsız olmasından endişe duyarsanız bence almayınız, tv nin sesi yeterli oluyor çoğu zaman, bizim lcd 5+1 i desteklemedi, çözümü dvd player alarak çözdük ama oda çok büyük olmadığı için ve apartmana oturduğumuz için açamıyorum sistemi, açsamda kablosuz olan 2 tanesini pasif ediyorum, öyle işte sorunuz varsa yardımcı olayım :)

TV philips 32pfl8404. resimde işaretli kısımda AUDIO OUT ve SPDIF out yazıyor. Bu çıkışlar bildiğim kadarıyla lale jak olarak adlandırılıyor. ses sistemlerinde ise stereo jak var, bunun içinde çevirici kullanmak gerekiyor sanırım dimi hocam?

Ekli dosyalar

• 32pfl8404h_60_a1p_.jpg
    32pfl8404h_60_a1p_.jpg
    32.8 KB · Görüntüleme: 22,136
tv lg lcd. receiver dm800hd se ve ses sistemi z5500 receiver dan ses sitemine optik bağlantı ile 5.1 ses alabiliyorum. ama tabi kofti 5.1 bizim kanalların çoğu mono yayın (1+0) :mrgreen: yayın yaptığından

Bende de philips var - Ses sistemi olarak ev sinema sistemi vardı LG nin. Tv ye bağlamaya bayağı uğraşmıştım , tv nin usb sisnden film seslerini LG den almak istemiştim başaramamıştım.
TV lerde 5+1 desteği olan yok bildiğim kadarıyla, ses sistemini receiver a bağlarsanız uydu yayınlarını 5+1 den dinleyebilirsiniz ama stereo olur ses .. 5+1 gene olmaz. Tv ye ben streo kabloyla bağlamıştım LG yi ve tv nin usb sinden filmleri 2+1 olarak dinleyebiliyordum sadece.

Özetle - eğer tv yayınlarını 5+1 den izleyecekseniz iş kolay - receiver a bağlayacaksınız
- eğer film izlerken de ses çıksın ve de 5+1 çıksın diyorsanız da media player alın hiç uğraşmayın.. piyasada 100 tl den başlayan çok güzel cihazlar mevcut - sistemi hem uyduya hem media player a bağlayın - problemsiz dinleyin derim ben

hocam televizyonlarda kulaklık çıkışı vardır, bu kulaklık çıkışını çoklayan küçük bir aparat var bir stereo çıkışı 2 tane haline getiriyor, bunlardan 2 tane alıyorsunuz ve üst üste takıp televizyondaki kulaklık çıkışına takın elinizde 3 tane ses girişi olacak bu sayede 5+1 'in girişlerinide buraya takarsanız kullanabilirsiniz bende sony led tv var daha öncedende creative 5+1'im vardı bu şekilde taktım kullanıyorum bütün hoparlörlerdende gayet iyi ses çıkıyor.

Geri