5.1.2 - BİLGİSAYARIMDA GÖRDÜKLERİM

Kodla Büyü
5.1.2 için kılavuzdaki öneri şu şekilde:

A. Bilgi - Dışında Ne Var İçinde Ne Var? (15 dk.)
B. Çalışma - Klavye ve Fare Tuşlarını Arıyor (15 dk.)
C. Çalışma - Girişte Deve Çıkışta Cüce Oyunu (10 dk.)
D. Çalışma - Verilerimi Saklıyorum (20 dk.)
E. Çalışma - Verilerim Nerede? (15 dk.)
F. Bugün Ne Öğrendik? (5 dk.)

hamofte hocam sunu ve materyaller için teşekkür ederim, 5.1.2.D ve 5.1.2.E kısımlarıyla ilgili .zip dosyasında herhangi bir materyal koymamışsınız. Siz de benim gibi bu kadar etkinliğin 2 ders saatinde yetişmeyeceğini mi düşünüyorsunuz acaba? 5.1.2.B etkinliği çok güzel, ama 15 dakika yeter mi acaba? Kağıtta tuşlar görevlerine göre boyadıktan sonra en azından etkileşimli tahtada bir metin dosyası açıp klavye tuşlarının görevlerini orada da göstermeyi tercih ederim.

Hem 5 hem 6. sınıf 1. dönem kazanımları çok yoğun geliyor bana...

5.1.2 için kılavuzdaki öneri şu şekilde:

A. Bilgi - Dışında Ne Var İçinde Ne Var? (15 dk.)
B. Çalışma - Klavye ve Fare Tuşlarını Arıyor (15 dk.)
C. Çalışma - Girişte Deve Çıkışta Cüce Oyunu (10 dk.)
D. Çalışma - Verilerimi Saklıyorum (20 dk.)
E. Çalışma - Verilerim Nerede? (15 dk.)
F. Bugün Ne Öğrendik? (5 dk.)

hamofte hocam sunu ve materyaller için teşekkür ederim, 5.1.2.D ve 5.1.2.E kısımlarıyla ilgili .zip dosyasında herhangi bir materyal koymamışsınız. Siz de benim gibi bu kadar etkinliğin 2 ders saatinde yetişmeyeceğini mi düşünüyorsunuz acaba? 5.1.2.B etkinliği çok güzel, ama 15 dakika yeter mi acaba? Kağıtta tuşlar görevlerine göre boyadıktan sonra en azından etkileşimli tahtada bir metin dosyası açıp klavye tuşlarının görevlerini orada da göstermeyi tercih ederim.

Hem 5 hem 6. sınıf 1. dönem kazanımları çok yoğun geliyor bana...
bende sizin gibi çok zorlanıyorum ilk dönem :/

paylaşımınız için teşekkürler hocam

benim bir sorum olacak bu etkinlikleri yaparak ders işlemek zorunlu mu bizim okulda fotokopi işi sıkıntılı her etkinlik bir sürü fotokopi demek...

paylaşımınız için teşekkürler hocam

benim bir sorum olacak bu etkinlikleri yaparak ders işlemek zorunlu mu bizim okulda fotokopi işi sıkıntılı her etkinlik bir sürü fotokopi demek...
ben spiralli renksiz kitap yaptırdım. bakanlığın kitabı diye şart koştum 12 tl ye anlaştım kırtasiye ile ...gidin çektirin dedim..yoksa uğraşılmaz. fotokopiyle...şimdi kafam rahat..açın 5.sayfayı yapıyoruz etkinliiği..mis

ben spiralli renksiz kitap yaptırdım. bakanlığın kitabı diye şart koştum 12 tl ye anlaştım kırtasiye ile ...gidin çektirin dedim..yoksa uğraşılmaz. fotokopiyle...şimdi kafam rahat..açın 5.sayfayı yapıyoruz etkinliiği..mis
o zaman şanslıymışsınız biz o işlere de giremiyoruz kendi çapımda halledicem artık olduğu kadar

Geri