420bin tahtaya ne olacak?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
12 Ocak 2024 tarihinde yapılan sözleşme ile 1. ve 2. fazda alınmış ve garanti süreleri sona ermiş olan 420.000 adet etkileşimli tahtanın 30 ay içerisinde bakımının yapılması hedefleniyor.

HABER

Yukarıdaki haber'de 1. fazdaki tahtaların bakımı hedefleniyor diyor, tahtalar mı yenilenecek yoksa başka bir işlem mi olacak?

Arızaları tespit edilip giderilmeye çalışılacaktır hocam. Bu kapsamda innova bilişim her şehirde taşeronlar aracılığıyla Tahtaların tamiratını yaptıracak.

Arızaları tespit edilip giderilmeye çalışılacaktır hocam. Bu kapsamda innova bilişim her şehirde taşeronlar aracılığıyla Tahtaların tamiratını yaptıracak.
O zaman meslek liseleri devre dışı mı kalacak, zaten aşırı pahalı masraf çıkarıyorlardı, Garanti kapsamındaymış gibi ücretsiz mi tamirat olacak?

Tahtalarda usb kirilmalari pil sorunlari anakart problemleri vs vs var faz1 lerde meslek liseleri bakariz diyip para alamadigi icin birakti simdi bu umitle yola cikildi inşallah bu sefer cozerler

Çok pahalı maliyetler. tercih : zaten okulda fazla, öğrenci azaldı. kalsın hocam. ambar-depo. sanırım yeni bir de sınıf anlayışı doğdu. etkileşimli tahta o plana uymuyor.

benim duyduğuma göre süreç şöyle olacakmış;
önce okuldaki arızalı tahtalar fatihpys üzerinden bildirilecek.. İnnova ekibi gelip tahtaya bakacak ve çözebiliyorsa çözecek, çözemiyorsa değişim raporu düzenleyecek.. Daha sonra ilçe komisyonu gidip "evet panel arızalıdır, çözülemez" şeklinde teyit verecek. Burada kilit nokta çözülemeyen tahtalar genellikle panel arızası olan tahtalar olacak.. Ayrıca bir okulda çok fazla sorunlu tahta varsa o tahtaların yerine 3. faz tahta kurulacak. Oradan sökülen tahtalarsa 1-2 arızalı tahtası olan okullara verilecek..
Faz1 ve faz2 yedek parça teminini de innova ve bakanlık deprem bölgesinde kullanılamayan tahtalarla çözeceklermiş.
Tabii bunlar hep duyum.. Gerçekte neler olacak hep birlikte göreceğiz.

12 Ocak 2024 tarihinde yapılan sözleşme ile 1. ve 2. fazda alınmış ve garanti süreleri sona ermiş olan 420.000 adet etkileşimli tahtanın 30 ay içerisinde bakımının yapılması hedefleniyor.

HABER

Yukarıdaki haber'de 1. fazdaki tahtaların bakımı hedefleniyor diyor, tahtalar mı yenilenecek yoksa başka bir işlem mi olacak?
hocam 1.faz için çoğu yedek parça üretilmiyor nasıl yapmayı düşünüyorlar acaba tamiratını

O zaman meslek liseleri devre dışı mı kalacak, zaten aşırı pahalı masraf çıkarıyorlardı, Garanti kapsamındaymış gibi ücretsiz mi tamirat olacak?
Hocam liselerle olan protokol sona erdi . Hatta bu hafta innovanin atadığı taşeron firma geldi. İnnova bilişim birçok yedek parçayı firmaya göndermiş tahtalardaki sıkıntılı parça tespit edilip değişim yapiliyor tabiki öncelikle bunun için fatih pysden kayıt oluşturulmalı. Panel sorunları için şuanlık parça vs yok. Bizde bios pili usb arızası olan tahtalarda hemen değişim yapıldı.

Hocam liselerle olan protokol sona erdi . Hatta bu hafta innovanin atadığı taşeron firma geldi. İnnova bilişim birçok yedek parçayı firmaya göndermiş tahtalardaki sıkıntılı parça tespit edilip değişim yapiliyor tabiki öncelikle bunun için fatih pysden kayıt oluşturulmalı. Panel sorunları için şuanlık parça vs yok. Bizde bios pili usb arızası olan tahtalarda hemen değişim yapıldı.
Hocam Faz1 mi sizin tahtalar? Ne kadar sürede geliyorlar okula kayıt açıldıktan sonra? Dokunmatiği bozuk tahtalar var onları için işlem yapılabiliyor mu?

Hocam Faz1 mi sizin tahtalar? Ne kadar sürede geliyorlar okula kayıt açıldıktan sonra? Dokunmatiği bozuk tahtalar var onları için işlem yapılabiliyor mu?
Hocam Faz 2. firma sahaya yeni çıkmaya başladı. Her ilde taşeron ayarlanmıştır. Sırayla bakıyorlar. Ben kayıt açalı 3 hafta olmuştu. Dokunmatik sensör parçaları ellerinde mevcuttu.

Hocam Faz 2. firma sahaya yeni çıkmaya başladı. Her ilde taşeron ayarlanmıştır. Sırayla bakıyorlar. Ben kayıt açalı 3 hafta olmuştu. Dokunmatik sensör parçaları ellerinde mevcuttu.
Çok teşekkür ederim hocam cevabınız için, bütün bu işlemleri ücretsiz yapıyorlar dimi hocam? Herhangi bir servis ücreti yada parça ücreti almıyorlar dimi?

Yok hocam.Servis fişi hazırlanıyor müdür bey imzalıyor bildiğim kadarıyla bakanlık firmaya ucreti ödeyecek.

HABER

dün bizim okulda ki bozuk tüm tahtalar tamir edildi

Bizim okulda iki tahtanın ops si yok meslek lisesine ara ara gönderim yaptık adamlar bizde değil diyorlar iki tanesi yok ama ben opsyi yolladığıma eminim geri gelmediğine de eminim ortadan kayboldu opsler zaten götürüyorlardı sonra yaptık deyip getiriyorlardı ama tahta çalışmıyordu daha profesyonel bir ekiple çalışmak lazım

Elektrik elektronik öğretmenlerine eğitim veriyorlardı bir ara bu bakımların yapılması için.

Ümitvar olmak isterim ama taşeronla pek de profesyonel bir çalışma olacak gibi durmuyor. Zaman gösterecek
Bizim okulda iki tahtanın ops si yok meslek lisesine ara ara gönderim yaptık adamlar bizde değil diyorlar iki tanesi yok ama ben opsyi yolladığıma eminim geri gelmediğine de eminim ortadan kayboldu opsler zaten götürüyorlardı sonra yaptık deyip getiriyorlardı ama tahta çalışmıyordu daha profesyonel bir ekiple çalışmak lazı

Eskidiğinde.Projeksiyon işi rafa kalktığında okullardan 10 tane toplamış bakım yaptırmıştım.10 tane kendime yeni projeksiyon yaptım.Kullandım ve sattım.

Geri